[MUZYKA] Piosenki słuchane od końca

Niektóre piosenki zagrane od końca ujawniają swoją prawdziwą naturę. Cytując wikipedię:

"Wydaje się jednak, że jest to zupełny przypadek i że dowolny tekst w języku angielskim puszczony od tyłu będzie brzmieć podobnie"

Ale ja wiem, że to szatan przesyła ludziom wiadomości, a wykonawcy tych utworów to sataniści

Okazuje się, że boskie i cudowne "Schody do nieba" nie są wcale takie boskie

http://www.albinoblacksheep.com/flash/stairway

Znacie jeszcze inne takie utwory?


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Nie znam żadnych takich piosenek, ale te bzdury o szatanie słyszałam już kiedyś. Przyznam jednak, że to całkiem zabawne...
"... my sweet satan :D"
All that I want is only fall into oblivion.
Odpowiedz
Eee, kiepsko wykonany fake. Proszę mi tu Zeppelinów nie profanować .

Ja słyszałem podobne historie o Depeche Mode, chyba "Personal Jesus". IMO bzdury kompletne, szukanie sensacji tam, gdzie jej nie ma.


Odpowiedz

Użytkownik Archol dnia czw, 30 sie 2007 - 16:37 napisał

Eee, kiepsko wykonany fake. Proszę mi tu Zeppelinów nie profanować  .

[post="82365"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Musze Cię niestety zmartwić bo nie jest to fake, sam na początku nie mogłem uwierzyć, to wziąłem nagrałem sobie na rejestrator dźwięku windowsowski refren, później odwróć i wszystko słychać - nie wierzysz to spróbuj ze swoją wersją, mogę Cię zapewnić na 100% że zadziała.

Co do tematu też kiedyś właśnie znalazłem to samo. Zacząłem się tym trochę interesować to i wpuściłem w google ofc znalazłem stronkę, na której jest trochę więcej tego: http://jeffmilner.com/backmasking.htm w niektórych słychać wyraźnie inne jakieś badziewia, polecam samemu zbadać to zagadnienie ;]
Odpowiedz
Hoho najlepsza faza jest przy ELO - Fire on High Coś mi się wydaje, że jest to specjalnie tak zrobione Another One Bites the Dust też dobre


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Tia, albo empty spaces

Pytanie tylko jest jedno po co? Po co w kraju w którym można napisac rozmowę z diabłem własną krwią i wydać to na cielęcej skórze zawiniętej w strzępki Biblii ktoś miałby się bawić w takie rzeczy? Zwłaszcza, że nie może tu być mow o przekazie podprogowym. To raczej kwestia naszej wyobraźni i dopasowania słów do tych dziwnych odwróconych dzwięków.
Odpowiedz
Dokładnie, to taka zabawa w skojarzenia. Podobnie jest w tym przypadku. Rzecz jasna nie jest to prawdziwy tekst. Jednakże nie znając oryginału, czytając te słowa i słysząc piosenkę dostrzegamy podobieństwo i myślimy sobie "o cholera, faktycznie!".

Co do tych odwróconych utworów. Nie sądzę aby artystom chciałoby się w coś takiego bawić, szczególnie, że mało kto by to odkrył. Jest to czysty przypadek, brzmieniowe podobieństwo, tak jak w tym "wishmasterze".


Odpowiedz
Niektóre słowa w tym tekście od tyłu są chyb a naciagane, ale to 666 jest najlepsze. W jakim mienscu w tekście od przodu to się pojawia?

O Elbereth! Gilthoniel!
We still remember, we who dwell
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.
Odpowiedz
Niektóre fragmenty piosenki Kaliber 44 - + i - (chyba najbardziej znanej) mają ukryty tekst. Ale nie posiadam w tej chwili linków do tego. Jak znajdę to wrzucę.

[może to nie muzyka szatana ale jest równie ciekawe ;d]

Odpowiedz
I'm so tired - naprawdę mnie ciarki przeszły Ale najlepsza Britney xD Możliwe, że robią to w wytwórni bez wiedzy wykonawcy? W sumie da się zakodować wiadomość tekstową w obrazku bez dostrzegalnych zmiana więc może i tu?
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
El Dupa - Hindu Religion. Posłuchajcie od tyłu


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Ech, a ja słyszałem taką teorii, że jak żona chcę przyłapać męża na zdradzie to musi nagrać jego wypowiedź, kiedy on się tłumaczy co robił, gdy podobno był u kolegi na brydżu. Podobno jeżeli ma coś na sumieniu, to od tyłu to słychać

O Elbereth! Gilthoniel!
We still remember, we who dwell
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.
Odpowiedz
W 'Empty Spaces', 'Fire on High' czy 'Nature Trail to Hell' (swoją drogą Yankowic jest świetny ) wiadomości są nagrywane w normalny sposób, po czym odwracane i wklejane do utworu (lista takich wiadomości jest tutaj). Fajne, ale to w sumie nic wielkiego. Takie wiadomości charakteryzują się tym, że gdy piosenka jest odtwarzana od przodu, to w miejscu tych wiadomości słychać niewyraźne, nic nie znaczące dźwięki. Prawdziwe drżenie rąk i pocenie wywołują piosenki, w których z obu stron słychać słowa. Ale moim zdaniem to 100% lipy. Wystarczy przysłuchać się dokładnie jakiejś 'wiadomości' albo spisać głoski pierwotnego tekstu, żeby stwierdzić, że to tylko i wyłącznie chora wyobraźnia Chociaż... zbadajmy tak jakąś piosenkę. Niech będzie 'My name is' Eminema (tu znowu polecę piosenkę, jej teledysk i wykonawcę). Mamy: 'My name is (...) Slim Shady' -> m a j n e j m i s (...) s l i m sz e/i d i -> i d i sz m i l s (...) s i m j e n j a m -> 'It is mils (...) it's Eminem'. Czyli tam nie ma 'Slim', tylko 'mils' (dosyć logiczne, 'Slim' od tyłu to nie 'Slim'), w tym 'My name is'/'It's Eminem' spółgłoski się generalnie zgadzają (m n m s/t [którego nie ma] s m n m), samogłoski zgadzają się w mniejszym stopniu, ale to z łatwością nadrobi fakt, że Eminem to nie syntezator i nie mówi każdej głoski dokładnie, a poza tym ludzie mają jeszcze swoją wspomnianą tu wcześniej chorą wyobraźnię. I wiadomość gotowa Ale bez jaj, on przecież nie zrobił tego specjalnie...

Ale i tak to wszystko to niezłe szatańskie orgie

PS Ja w 'Nature Trail to Hell' od przodu (nagranie z wiadomością jest odwrócone) słyszę 'Selfish sins' Wiadomość w wiadomości
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Nie wiem jak ułożyć tekst do piosenki hip hop !! Pomoże mi ktoś ??
Odpowiedz
To nie temat o tym, ale polecam skorzystać z rad MC Lucjana, znajdziesz jego kanał na youtube.
Odpowiedz
Kiedyś jeszcze taka szatańska schiza była z Cradle of Filth, ale przy ich image wiadomości od szatana nie dziwią.
Odpowiedz
Te wszystkie "fakty" z backmaskingiem to lipa, wystarczy poczytać coś o wynikach badań nad rozpoznawaniem dźwięków przez mózg. Tak samo jak z cztynaym tketsem - wystarczą dla mózgu dwie piewrsze literki a reszta może być przypadkowo - i tak poradzi sobie on z odczytaniem słowa. Tak samo jest z backmaskingiem, mózg słyszy dźwięki odpowiadające literom i przyporządkowuje im przypadkowe słowa. Zauważcie też że silnym sygnałem też jest pisany po kawałkiem tekst - mozg wybierając słowo do dźwięku którego nie może rozpoznać wybiera "najbliższe" jakie znajdzie - a więc bierze to z filmiku.

A na zobrazowanie tematu:
[youtube]http://www.youtube.co...?v=Pa5yG1JdvLA[/youtube]
"I Self Lord And Master"
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Azet dnia piątek, 14 stycznia 2011, 14:55 napisał

Te wszystkie "fakty" z backmaskingiem to lipa, wystarczy poczytać coś o wynikach badań nad rozpoznawaniem dźwięków przez mózg. Tak samo jak z cztynaym tketsem - wystarczą dla mózgu dwie piewrsze literki a reszta może być przypadkowo - i tak poradzi sobie on z odczytaniem słowa. Tak samo jest z backmaskingiem, mózg słyszy dźwięki odpowiadające literom i przyporządkowuje im przypadkowe słowa. Zauważcie też że silnym sygnałem też jest pisany po kawałkiem tekst - mozg wybierając słowo do dźwięku którego nie może rozpoznać wybiera "najbliższe" jakie znajdzie - a więc bierze to z filmiku.

A na zobrazowanie tematu:
[youtube]http://www.youtube.co...?v=Pa5yG1JdvLA[/youtube]

Z Azetem zgadzam się w pełni. Z tą teorią także. Ludzie szukają łatwej sensacji, albo antyfani chcą oczernić np. Led Zeppelin. Założe się, że niedługo w piosence Justina Biebera będą treści szatanistyczno-anarchistyczne.
A ja znalazłem dla wytrwałych bakmascing piosenki + i -:
http://www.youtube.co...?v=wPJvC51HoVU
Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Piosenki słuchane od końca - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...