[MUZYKA] Piosenki słuchane od końca - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Mortton,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Azet dnia piątek, 14 stycznia 2011, 14:55 napisał

Te wszystkie "fakty" z backmaskingiem to lipa, wystarczy poczytać coś o wynikach badań nad rozpoznawaniem dźwięków przez mózg. Tak samo jak z cztynaym tketsem - wystarczą dla mózgu dwie piewrsze literki a reszta może być przypadkowo - i tak poradzi sobie on z odczytaniem słowa. Tak samo jest z backmaskingiem, mózg słyszy dźwięki odpowiadające literom i przyporządkowuje im przypadkowe słowa. Zauważcie też że silnym sygnałem też jest pisany po kawałkiem tekst - mozg wybierając słowo do dźwięku którego nie może rozpoznać wybiera "najbliższe" jakie znajdzie - a więc bierze to z filmiku.

A na zobrazowanie tematu:
[youtube]http://www.youtube.co...?v=Pa5yG1JdvLA[/youtube]

Z Azetem zgadzam się w pełni. Z tą teorią także. Ludzie szukają łatwej sensacji, albo antyfani chcą oczernić np. Led Zeppelin. Założe się, że niedługo w piosence Justina Biebera będą treści szatanistyczno-anarchistyczne.
A ja znalazłem dla wytrwałych bakmascing piosenki + i -:
http://www.youtube.co...?v=wPJvC51HoVU
Azet,
Te wszystkie "fakty" z backmaskingiem to lipa, wystarczy poczytać coś o wynikach badań nad rozpoznawaniem dźwięków przez mózg. Tak samo jak z cztynaym tketsem - wystarczą dla mózgu dwie piewrsze literki a reszta może być przypadkowo - i tak poradzi sobie on z odczytaniem słowa. Tak samo jest z backmaskingiem, mózg słyszy dźwięki odpowiadające literom i przyporządkowuje im przypadkowe słowa. Zauważcie też że silnym sygnałem też jest pisany po kawałkiem tekst - mozg wybierając słowo do dźwięku którego nie może rozpoznać wybiera "najbliższe" jakie znajdzie - a więc bierze to z filmiku.

A na zobrazowanie tematu:
[youtube]http://www.youtube.co...?v=Pa5yG1JdvLA[/youtube]
Ati,
Kiedyś jeszcze taka szatańska schiza była z Cradle of Filth, ale przy ich image wiadomości od szatana nie dziwią.
Kresselack,
To nie temat o tym, ale polecam skorzystać z rad MC Lucjana, znajdziesz jego kanał na youtube.
Gość_Red-Mist*,
Nie wiem jak ułożyć tekst do piosenki hip hop !! Pomoże mi ktoś ??
Raphagorn,
W 'Empty Spaces', 'Fire on High' czy 'Nature Trail to Hell' (swoją drogą Yankowic jest świetny ) wiadomości są nagrywane w normalny sposób, po czym odwracane i wklejane do utworu (lista takich wiadomości jest tutaj). Fajne, ale to w sumie nic wielkiego. Takie wiadomości charakteryzują się tym, że gdy piosenka jest odtwarzana od przodu, to w miejscu tych wiadomości słychać niewyraźne, nic nie znaczące dźwięki. Prawdziwe drżenie rąk i pocenie wywołują piosenki, w których z obu stron słychać słowa. Ale moim zdaniem to 100% lipy. Wystarczy przysłuchać się dokładnie jakiejś 'wiadomości' albo spisać głoski pierwotnego tekstu, żeby stwierdzić, że to tylko i wyłącznie chora wyobraźnia Chociaż... zbadajmy tak jakąś piosenkę. Niech będzie 'My name is' Eminema (tu znowu polecę piosenkę, jej teledysk i wykonawcę). Mamy: 'My name is (...) Slim Shady' -> m a j n e j m i s (...) s l i m sz e/i d i -> i d i sz m i l s (...) s i m j e n j a m -> 'It is mils (...) it's Eminem'. Czyli tam nie ma 'Slim', tylko 'mils' (dosyć logiczne, 'Slim' od tyłu to nie 'Slim'), w tym 'My name is'/'It's Eminem' spółgłoski się generalnie zgadzają (m n m s/t [którego nie ma] s m n m), samogłoski zgadzają się w mniejszym stopniu, ale to z łatwością nadrobi fakt, że Eminem to nie syntezator i nie mówi każdej głoski dokładnie, a poza tym ludzie mają jeszcze swoją wspomnianą tu wcześniej chorą wyobraźnię. I wiadomość gotowa Ale bez jaj, on przecież nie zrobił tego specjalnie...

Ale i tak to wszystko to niezłe szatańskie orgie

PS Ja w 'Nature Trail to Hell' od przodu (nagranie z wiadomością jest odwrócone) słyszę 'Selfish sins' Wiadomość w wiadomości
Frodon,
Ech, a ja słyszałem taką teorii, że jak żona chcę przyłapać męża na zdradzie to musi nagrać jego wypowiedź, kiedy on się tłumaczy co robił, gdy podobno był u kolegi na brydżu. Podobno jeżeli ma coś na sumieniu, to od tyłu to słychać
Verthogh,
El Dupa - Hindu Religion. Posłuchajcie od tyłu
Ranger,
I'm so tired - naprawdę mnie ciarki przeszły Ale najlepsza Britney xD Możliwe, że robią to w wytwórni bez wiedzy wykonawcy? W sumie da się zakodować wiadomość tekstową w obrazku bez dostrzegalnych zmiana więc może i tu?
krag,
Niektóre fragmenty piosenki Kaliber 44 - + i - (chyba najbardziej znanej) mają ukryty tekst. Ale nie posiadam w tej chwili linków do tego. Jak znajdę to wrzucę.

[może to nie muzyka szatana ale jest równie ciekawe ;d]
Frodon,
Niektóre słowa w tym tekście od tyłu są chyb a naciagane, ale to 666 jest najlepsze. W jakim mienscu w tekście od przodu to się pojawia?
Archol,
Dokładnie, to taka zabawa w skojarzenia. Podobnie jest w tym przypadku. Rzecz jasna nie jest to prawdziwy tekst. Jednakże nie znając oryginału, czytając te słowa i słysząc piosenkę dostrzegamy podobieństwo i myślimy sobie "o cholera, faktycznie!".

Co do tych odwróconych utworów. Nie sądzę aby artystom chciałoby się w coś takiego bawić, szczególnie, że mało kto by to odkrył. Jest to czysty przypadek, brzmieniowe podobieństwo, tak jak w tym "wishmasterze".
Ekhtelion,
Tia, albo empty spaces

Pytanie tylko jest jedno po co? Po co w kraju w którym można napisac rozmowę z diabłem własną krwią i wydać to na cielęcej skórze zawiniętej w strzępki Biblii ktoś miałby się bawić w takie rzeczy? Zwłaszcza, że nie może tu być mow o przekazie podprogowym. To raczej kwestia naszej wyobraźni i dopasowania słów do tych dziwnych odwróconych dzwięków.
Medivh,
Hoho najlepsza faza jest przy ELO - Fire on High Coś mi się wydaje, że jest to specjalnie tak zrobione Another One Bites the Dust też dobre
Nazin,

Użytkownik Archol dnia czw, 30 sie 2007 - 16:37 napisał

Eee, kiepsko wykonany fake. Proszę mi tu Zeppelinów nie profanować  .

[post="82365"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Musze Cię niestety zmartwić bo nie jest to fake, sam na początku nie mogłem uwierzyć, to wziąłem nagrałem sobie na rejestrator dźwięku windowsowski refren, później odwróć i wszystko słychać - nie wierzysz to spróbuj ze swoją wersją, mogę Cię zapewnić na 100% że zadziała.

Co do tematu też kiedyś właśnie znalazłem to samo. Zacząłem się tym trochę interesować to i wpuściłem w google ofc znalazłem stronkę, na której jest trochę więcej tego: http://jeffmilner.com/backmasking.htm w niektórych słychać wyraźnie inne jakieś badziewia, polecam samemu zbadać to zagadnienie ;]
Archol,
Eee, kiepsko wykonany fake. Proszę mi tu Zeppelinów nie profanować .

Ja słyszałem podobne historie o Depeche Mode, chyba "Personal Jesus". IMO bzdury kompletne, szukanie sensacji tam, gdzie jej nie ma.
Lady Ari,
Nie znam żadnych takich piosenek, ale te bzdury o szatanie słyszałam już kiedyś. Przyznam jednak, że to całkiem zabawne...
"... my sweet satan :D"
Medivh,
Niektóre piosenki zagrane od końca ujawniają swoją prawdziwą naturę. Cytując wikipedię:

"Wydaje się jednak, że jest to zupełny przypadek i że dowolny tekst w języku angielskim puszczony od tyłu będzie brzmieć podobnie"

Ale ja wiem, że to szatan przesyła ludziom wiadomości, a wykonawcy tych utworów to sataniści

Okazuje się, że boskie i cudowne "Schody do nieba" nie są wcale takie boskie

http://www.albinoblacksheep.com/flash/stairway

Znacie jeszcze inne takie utwory?
Wczytywanie...