[Daredevil] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu "Daredevil"!

„Daredevil” to pierwszy i niecierpliwie wyczekiwany owoc współpracy Marvela z Netflixem. Od czasów „Arrowa” wiele seriali o superbohaterach wylądowało już w telewizji, lecz przyznam szczerze, że te marvelowskie akurat mnie nie wciągnęły. Obejrzałem większość sezonu „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”, ale papierowe postacie z irytującą bohaterką na czele zniechęciły mnie do dalszego śledzenia fabuły. „Agentka Carter”? Oferuje niezłą rozrywkę w interesujących powojennych realiach, tylko to trochę za mało, abym dotrwał do końca, aczkolwiek planuję do produkcji ABC kiedyś powrócić. W ten sposób dochodzimy do nowej ekranizacji przygód niewidomego herosa, w której pokładałem ostatnie nadzieje. Czy druga adaptacja „Daredevila” – po filmowej z Benem Affleckiem jako Mattem Murdockiem – zbawiła serialowe uniwersum Marvela?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony tym serialem. Netflix po raz kolejny nie zawiódł! Świetna gra aktorska głównego bohatera genialnie udającego ślepego, świetna postać Wilsona Fiska (superzłoczyńcy potrafiącego zabić człowieka gołymi rękami, ale tak naprawdę będącego też nieśmiałym i bojącym się świata dzieckiem), GENIALNA choreografia walk (piruety, które co chwila wykonuje Matt...), no i zaskakujące zwroty akcji. Paru nagłych śmierci ważniejszych postaci się nie spodziewałem

Warto też dodać, że mimo jest to serial o superbohaterze komiksowym to w żadnym wypadku nie nazwałbym tu fabuły prostą, czy infantylną. Jest wprost przeciwnie, może nie w każdym aspekcie, ale generalnie tak i, jak napisałeś, rozterki moralne bohaterów odgrywają tu ważną rolę i każdy naprawdę może zginąć.
Co prawda Karen daleko do poziomu kretyństwa Laurel to jednak mnie ona i tak wkurzała z tym wpędzaniem wszystkich innych w kłopoty, szczególnie co to zrobiła z Benem...

Pierwszy sezon był tylko wstępem, drugi ma potencjał naprawdę rozwinąć skrzydła. Dobre czasy dla fanów komiksów nastały
Odpowiedz
← Artykuły

[Daredevil] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...