Mechaniczna pomarańcza

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Mechaniczna pomarańcza"!

Czy można zaprogramować człowieka? Anthony Burgess w 1962 roku zapragnął udowodnić wszystkim, że taka przyszłość jest możliwa. Napisał wówczas "Mechaniczną pomarańczę" i jest to chyba jego najlepsza, a na pewno najbardziej znana powieść. Drobne wątpliwości wzbudza we mnie fakt, że w tej chwili powieść Burgessa trudno zaliczyć do gatunku science fiction, gdyż nasza rzeczywistość nie tylko dogoniła wyobrażenie autora, ale nawet zostawiła je daleko w tyle.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
już jakiś czas temu rzucił mi sie w oczy tytuł, nie czytałam nic tego autora, ale moze sie skuszę na to. warto ?
Odpowiedz
Oj tak. Nowomowa jest przedstawiona naprawde wspaniale.
Odpowiedz
Oferta dla fanów Mechanicznej pomarańczy: istnieje wersja N, oczywiście nie autorstwa Roberta Stillera, bo On taką jedynie zapowiedział, ale nie opublikował. Tekstem podstawowym została z wyboru nie oryginalna książka Burgessa, tylko wersja R Stillera, aby nie straciła związku z wydanymi już R i A. Tekst źródłowy użyto w minimalnym stopniu. Udostępniam próbkę, ale stawiam warunek: w zamian za resztę oczekuję recenzji udostępnionej próbki. W sieci dostępne jest (łatwo wygooglać) tłumaczenie pana dra Cezarego Michońskiego oraz tekst oryginalny. Obie wersje Roberta Stillera doczekały się kilku wydań, więc nie ma potrzeby ich linkowania. Próbką jest rozdział 3/6, dlatego nie ma potrzeby wyjaśniać fanom na czym polega zabawa w porównywanie.
Odpowiedz
← Artykuły

Mechaniczna pomarańcza - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...