Ja, robot

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Ja, robot"!

Dzisiaj słysząc tytuł "Ja, robot" większość pomyśli pewnie o filmie science-fiction z Willem Smithem w roli głównej. Jednakże produkcja ta powstała w oparciu o fabułę książki o tym samym tytule, napisanej ponad 60 lat temu. Malkontentów od razu uspokoję – film jedynie luźno nawiązuje do powieści Isaaca Asimova, czerpiąc z niej ogólne założenia praw robotyki, zagłębiając się więc w lekturę odkryjecie zupełnie inną opowieść, niż tę przedstawioną na srebrnym ekranie. Ba, powiem więcej, "Ja, robot" oraz cały cykl "Roboty" w dużej mierze odpowiedzialny jest za rozpowszechnienie może nie samego słowa "robot", ale już na pewno terminu "robotyka". Tematyka ta była przez ostatnie pół wieku eksploatowana praktycznie bez końca, wydawać by się więc mogło, że pierwsze dzieła będą wydawały się w dzisiejszych czasach niezwykle wtórne. Na całe szczęście Asimov napisał powieść ponadczasową, której poruszane problemy potrafią zaciekawić.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
← Artykuły

Ja, robot - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...