[W1] Wiedźmin

Powiem szczerze, że mi ten wirtualny Geralt bardzo się podoba. Panowie z CD Projekt mają niezłych grafików :wink: . Ale z filmu też był niczego sobie. Żebrowski pasował do tej roli, tyle, że film był strasznie nudny. Zachęcam do ściągnięcia filmików o grze, na oficjalnej stronie. Warto .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Fajna by była możliwość zmierzenia się z legendarnym Wiedźmakiem jeden na jeden :] niekoniecznie na śmierć i życie, ale mały turniej nie zaszkodzi
a wiesz, ze ja najpierw ogladnalem lotr a potem przeczytalem ksiazki?? (mam w swojej kolekcji 3 tomy lotr, hobbita i silmarilliona) A Sapkowskiego uwazalem za 'loma' i ze wiedzmin to jest bieda. Ale jak zobaczylem pierwsze informacje o gierce (to juz z pol roku temu) to pomyslalem 'a co mi tam, poczytam se sapka' i tak sie zmienilo moje zdanie o wiedzminie ale ogolnie rzecz biorac uwazam ze tolkien stworzyl lepszy swiat, mimo ze nie lepsza (nie do konca) fabule. Chodzi o to, ze wiedzmina przeczytalem w tepie ekspresowym, a lotr przeczytalem raz, i teraz ilokrotnie chce sie zabrac za to, by przeczytac jeszcze raz, stwierdzam, ze mi sie nei chce a np. silmarilliona przeczytalem juz z 10 razy
schemat historii lotra jest... przewidywalny... i to bardzo... o Wiedźminie tego raczej nie można powiedzieć ;]
Ja oglądałem 1 część LOTR-a a potem przeczytałem wszystkie książki. A Silmarillion moim zdaniem (bez obrazy dla nikogo) jest trochę drętwe szczerze mówiąc. No ale nie o tym jest temat.

Widzieliście te potwory?? Po prostu cudo. Aż już chce mi się w to grać. Ale na innej stronie widziałem inne screeny i nie wyglądały tak super (może podróbki). Były takie jakieś dziwne. Mam nadzieję, że na stronie oficjalnej nie wybrali samych najlepszych ujęć

[ Dodano: Czw 16 Gru, 2004 ]

No więc tak z wydania specjalnego clicka! dowiedziałem się, że za scenariusz tej gry odpowiadają Maciej Jurewicz i Jacek Komunda byli dziennikarze clicka!. Obaj postanowili trzymać się wiernie realiów książki, a jednocześnie nie powielać rozwiązań scenariuszowych Sapkowskiego. [...] Gra wykorzystuje znany z NWN silnik Aurora, który został oczywiście rozbudowany i dostosowany do potrzeb programu. [...]

Po więcej odsyłam do wydania specjalnego Clicka! eXplorer 2005 (nie ma on nic wspólnego z programami Microsoftu).

ps. Napisali oni, że "Bossowie CD - Projectu już od ponad 10 lat rządzą polskim rynkiem [prawda - dop.Medivh] i z każdym rokiem dowodzą, ze dla nich liczy się przede wszystkim gracz [heh, co za bzdura - dop.Medivh].


Tonari no Totoro!
Screen'y rzeczywiscie sa ladne. Niestety po filmie i systemie RPG jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich nowinek zwiazanych z wiedzminem. Wydaje mi sie, ze postac Geralta zostala wprowadzona w celach czysto marketingowych, gracz woli wcielic sie w bialego wilka niz jakiegos innego wiedzmina. Zastanawia mnie tez jak zostanie rozwiazana sprawa doswiadczenia. Bo jakby sie na to niepatrzec Geralt jest tak dobrze wyszkolony i ma takie doswiadczenie, ze niebardzo wiem czego moze sie jeszcze nauczyc. Moze teraz bedzie odbijal trzy strzaly za jednym razem?
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Dostałem kartkę od Wiedźmina . CD-Projekt się postarał. Fajne życzenia:

"Spokojnych dróg, wesołej kompanii i dobrej magii w nadchodzącym roku Wilka."

A na kartce Wiedźmin siekający jakieś potworki w przebraniu Mikołaja .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
uuu, a do mnie jeszce nie doszla ;/

[ Dodano: 04-01-2005, 17:21 ]
no, doszla kartka od wiedzmina okazalo sie, ze doreczyli do 5/28 zamiast 5/27 a dla tych, co nie zamowili lub ktorym nie dotarla, zamieszczam zdjatko nie jest swietnej jakosci, bo musialem lampe blyskowa wylaczyc ;/
Nie wiem czy widzieliście, ale jest już nowy filmik z E3 o Wiedźminie. Jest wyrąbisty. Grafika, fizyka no i Geralt! Myślałem, że go zwalą, ale jest bardzo dobry. Gra będzie w styczniu 2006 i będzie wspaniała, wreszcie coś czego nie zwalili polacy. Ale Sapek trzyma rękę na pulsie:) Nie mogę się doczekać, bo kocham Sagę.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Dobra dobra ale do tej pory niekt niezauważył że to jest w niewłaściwym dziale?? PRZECIEŻ TO RPG!! Dobra co mi tam. Grafika zapowiada sie świetnie z tego co czytałem fabuła również niezła ale... Niepodoba mi sięże będziemy grać Geraltem bo to nieźle naciagane. Po drugie brakuje mi tu kompletowania drużyny. Chyba że system walki byłby zręcznościowy ale on będzie taki jak w KOTOR.
www.maxpayne.boo.pl
1. Kompletowanie drużyny to absurd - gramy wiedźminem, a nie jakimś członkiem gangu. Wiedźmini są samotni, zwłaszcza Geralt. Wystarczy, że czasem będzie pomoc Jaskra lub innych.
2. Skąd ci się wzięło, że system walki będzie jak w KOTORze? Chyba żadnego wywiadu nie czytałeś i trailerów nie oglądałeś. W KOTOR miałeś postać/postacie i (zazwyczaj) w trybie pauzy wybierałeś kto kogo atakuje, czym, jaki atak itp. W Wiedźminie jest zupełnie inaczej. Wroga wybierasz odrazu i klikasz myszką tworząc combosy, tak jak w Gothicu klawiaturą. Pauzy do wyboru wroga i ciosu nie będzie się używać. Zresztą obejrzyj sobie filmik z systemem walki i powiedz mi, gdzie tam widzisz KOTORa.
3. Fabuła zapowiada się świetnie, a możliwości wyboru rozwiązania rzeczy jest mnogość ( znowu polecam filmik).
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Cytat

Dobra dobra ale do tej pory niekt niezauważył że to jest w niewłaściwym dziale


To jest właściwy dział bo to jest cRPG...

Dany zarzuć jakiś sznurek do tego filmiku, nie bądź samolub .
Nie jestem samolubny. Chciałem skłonić do zainteresowania się. Już daję.
Fabuła
Walka
Grafika
http://www.thewitcher...itcher_trailer(large_wmv).rar"]Prezentacja[/url] - <--duży
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Wow, wyrabane

Dzięki, Dany ^_^ Dzięki tobie Wiedźmin znalazł kolejnego potencjalnego nabywcę ;p
Miło mi to słyszeć. Ale żeby nie spamować, to dam kilka melodii.
Shaent Blathanna
Beat them up!
Stare dworzyszcze
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Jak zobaczyłem ten pierwszy filmik to byłem w szoku :O. Po prostu genialne. Ciekawe czy jest możliwośc przejscia KAŻDEGO questu na kilka sposobów, czy to tylko taka pokazowa podpucha. Grafika prezentuje się świtnie, a ze zmianą cienia w ciągu dnia to mnie powalil., Tylko jakośc filmu, a w szeczególności dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Ale ta gra wygląda naprawdę znakomicie. Już nie mogę się doczekać .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Mogę powiedzieć, bo widziałem na prezentacji z E3 jeszcze jeden przykład wyboru w fabule. Ten był nieświadomy. Idziesz bohaterem do zamku, ale w zamku są skrytobójcy, którzy muszą zabić króla. Jeżeli pójdziesz od sali głównej w jedną stronę, to dojdziesz do sal konkubiny i jej syna i uratujesz ich od zabójców. Później pójdziesz w drugą stronę i dojdziesz w chwili, gdy król będzie się bronił. Natomiast jeżeli na początku pójdziesz w drugą stronę, to dojdziesz do tego jak król będize się bronił, ale później jak pójdziesz dalej, to konkubina już nie będzie żyła. Spóźniłeś się. Bedzie to miało wpływ później, jak na przykład będziesz gadał z matką konkubiny.
Poza tym jest przykład kościogłowa w kanałach, który jak jest już ranny, prosi cię, byś go nie zabijał. Masz wtedy wybór. Jak go nie zabijesz, nie dostaniesz nagrody od króla, ale bedziesz miał sumienie czyste i odwrotnie.
Co do grafiki, to jest jakiś trailer, na którym grafika jest dobra, ale nie jest prost z gry.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

A ja moze zwrócę teraz troche uwagę na grafikę . Świetnie wygądają szybkie ciosy w czasie walki i znak Aard ale w pewnym momencie Geralt obraca sie i jego włosy wyglądaja na pojedyncze trójkąty(chodzi o końcówki) do tego rozpryski krwi wyglądają sztucznie(chodzi o kształt bo synchronizacja świetna).
www.maxpayne.boo.pl
Czyżby nareście w Polacy zrobili grę z wyższej półki? Trailer zapowiada się świetnie, jeszcze do tego nieliniowość fabuły daje nadzieję na naprawdę coś wyjątkowego.

Szkoda, że gra jest tylko na SP a nie ma trybu multi, ale czas przyniesie i to

Ktoś wie jakie są wymagania sprzętowe?
Obejrzyjcie sobie ten wspaniały, najnowszy teaser! Przedstawienie postaci, animacje, wspaniałe.
Wiedźmin
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

← Wiedźmin
Wczytywanie...