[BGII] Import Postaci

Mam pytanie natury technicznej, czy opłaca się grać importowaną postacią z "Baldur's Gate 1" w "Baldur's Gate 2" ?
Słyszałem kilka teorii które są za i przeciw. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
Odpowiedz
A jak w praktyce wygląda import postaci ?
Co trzeba zrobić by ją importować do "Baldur's Gate 2" ?
Odpowiedz
z tego co pamiętam, jest taka opcja w menu eksport postaci i tam zapisujesz ją do piku o nazwie np. twoja_postac. później wchodzisz do BG II i tam dajesz przy tworzeniu postaci import postaci (lub cos w tym stylu) i odnajdujesz swoją postać i oczywiście możesz już grać :wink:
Odpowiedz
Dokładnie tak jest A opłaca się jeszcze z innego powodu. Wszystkie atrybuty, które podwyższasz swojej postaci poprzez książki (a na pewno dodawałeś je właśnie jej) w BG I po imporcie postaci oczywiście zostają . Także twoja postać jeśli miałeś dobry rzut przy tworzeni (ja chyba 54 rzuciłem - uaaa ) po imporcie jest naprawdę o wiele lepsa niż tworzona od nowa.

Minus - nowe klasy postaci kuszą :wink: .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Warto dodać też, że można przenieść nasz stary ekwipunek z pierwszej części gry. Wystarczy po wczytaniu gry błyskawicznie nacisnąć spację i wyrzucić wszystkie posiadane przedmioty - jeśli tego nie zrobimy zostaną nam odebrane(oprócz pantalonów, które można znaleźć potem w skrytce pod obrazem).
Odpowiedz
błyskawicznie nacisnąć spacje po wczytaniu gry to znaczy kiedy?? jak sie skończy gadać z imoen, a pozatym moja postać ma domyślnie na początku w BG2 pusty ekwipunek
Odpowiedz
Należy to zrobić kiedy cały ekran będzie czarny, w chwile po rozpoczęciu gry. Kiedy naciśniesz spację pojawi się cały interface i będziesz mógł wyrzucić na ziemię przedmioty, które posiadała Twoja postać na końcu Baldur's Gate I.
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
A moim zdaniem sie nie opłaca Niby to ekwipunek, staty, pantalony...eee...zbroja z pantalonów nie jest aż taka ciekawa Lepiej grać normalną postacią, a nie jakimś zmutowanym golemem Poza tym dobry ekwipunek w BG2 to problem tylko na samym początku, potem i tak znajduje się potężniejsze przedmioty niż w 1. Co do statów...hmn...grałem Pół-Orkiem i mniej więcej wyglądały tak: STR19, DEX18, CON19, INT6, WIS6, CHA18, więc można rzucić naprawdę nieźle
PRAYNE DE CRABUG AHM KEIKE RINEDERE BE-YOGT IGLO KES GRON !!!

"When a Man Lies He Murders Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which Men Miscall Their Lives
All This I Cannot Bear to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation Take Me Home"
+CLIFF BURTON+
+27.09.1986+
Odpowiedz
Tylko pamiętaj, żeby od razu po rozpoczęciu gry w lochach Irenicusa zatrzymać grę zanim pojawi się tło. Wejdź w ekwipunek i wyrzuć przedmioty Twojej importowanej postaci, a potem je zbierz. Inaczej znikną.
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
Tak, ale ekwipunek z części I też się przydaje. Choćby do sprzedania.
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz

Użytkownik Smoon Lodowe Serce dnia Nov 29 2006, 02:20 PM napisał

Ogólnie warto zaimportować postać z BG1. Chyba, że chcemy grać, np. dzikim magiem, którego nie ma w BG1 tak jak kilku innych nowości. A pantalony zawsze leżą na stole obok klatek.

[post="50749"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Tak się akurat składa, że importowałem postać z BG I i gram dzikim magiem. Po prostu mając daną klasę postaci, zaczynając BG II można dodać jest podklasę, czy jak to tam jest w grze nazwane. Także chyba żadnych słabych stron importu nie ma (nie licząc niemożliwości zagrania nową klasą, jaką jest bodajże czarownik).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Chciałbym spytać czy dobrze zrozumiałem: jeśli eksportuje postać z BG do BG II (jednoklasowiec) to będę miał możliwość wyboru podklasy dla niego (czy jeśli z BG wyeksportuje barda do BG II to czy będę miał możliwość wyboru podklasy fechmistrza? )
Odpowiedz
Tak, jednak importując postać nie wybierzesz tych klas, których nie było w 1 czyli np. mnicha.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Dzięki wielkie za odpowiedz
Odpowiedz
Mam problem z transportem postaci. Przeszedłem BG1 wojownikiem. Kiedy importuję postać do BG2 wybieram podklasę kensai (albo jakąkolwiek inną) i po rozpoczęciu gry moja postać ma 40 pkt życia mniej niż ta z pierwszej części. Jak pozostawiam woja w spokoju (nie przerabiam na kensai) to zostaje mi dokladnie tyle pkt życia ile byc powinno. Dlaczego tak się dzieje i czy można to jakoś obejść/naprawić ?
Odpowiedz
Może to wynikać z różnicy kostek jakie mają kensaj i zwykły woj przy losowaniu ptk życia po awansie.

Wybierz inną podklasę i sprawdź czy jest podobny problem. Wydaje mi się jednak, że nie obejdziesz tego bo to nie błąd tylko zasady gry. Wiec bez obaw wybieraj kensaj. Te kilka ptk życia zrekompensują ci zdolności kensaja i umilą zabawę dużo bardziej niż ten zwykły woj z kilkoma więcej ptk życia.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
No więc dokładnie wygląda to tak: Przenoszę wojownika z BG1 do BG2 i pojawia się lista gdzie mogę wybrać podklasę. Jak wybiorę "powrót" (czyli nic nie wybiorę) to zostaje standardowy wojownik z tą samą liczbą PŻ co w BG1 (czyli 120 - tyle ile da się na maxa wyciągną w BG1 z dodatkiem). Jeśli natomiast wybiorę coś (kensai, zabójca magów, czy cokolwiek innego) to moja postać traci 40 PŻ. Jeśli tworzę postać na nowo w BG2 to mam 108 PŻ, więc to napewno nie wynika z różnicy kostek. A 40 PŻ to jednak dużo jakby nie patrzeć...
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Import Postaci - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...