przebudzenie_cienie

[Książki fantastyczne] Wywiad z Jackiem Piekarą

Bardzo dobry wywiad, planujecie jeszcze jakieś?
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Mamy całę, długą listę w planach
Odpowiedz
wszystko pięknie i fajnie tylko, że naprawdę mógłby się trochę pospieszyć z pisaniem książek o inkwizytorze... ile można czekać...
Odpowiedz
Panie Piekara, zakup se Pan dodatek do "Obliviona" - "Shivering Isles". Świetna fabuła w przeciwieństwie do podstawki.
Odpowiedz
No to pan Piekara pojechal po bandzie. Przeniesienie wiedzmina do swiata gier - Banalne, jego swiat bardziej skomplikowany, ciekawe pod jakim wzgledem. Jego seks bardziej wysublimowany od Sapkowskiego. MASAKRA. Piekara Sapkowskiemu nigdy do piet nie dorastal i nie dorosnie, jedyna powiesc Sapkowskiego jaka mogl przebic jest Zmija, do reszty sie nawet nie umywa, a sie tu stroszy jakby nie wiadomo kim byl. Panu Jackowi z jego masowka blizej do takiego rzemieslnika jak Pilipiuk niz do artystow pokroju Sapkowskiego, Dukaja czy Lema. A na zarzuty o potarzalnosc czy brak pomyslu na kolejne czesci odpowiada tym ze to czytelnicy nie "pojmuja" ogromu tego swiata i ze wciaz jest na listach bestsellerow (wiec kasa sie zgadza). Panie Piekara, ogarnij pan sie troche i zamiast pisac po 15 gownianych ksiazek to napisz pan jedna a dobra, bo talentu panu nie odmawiam, ale jak dla mnie rozmienia sie pan na drobne. Cykl Plomien i Krzyz jest bardzo fajny, ale juz JA, inkwizytor to zbedna pisanina moze nie wynikajaca z tego ze nie ma pan pomyslu na kontynuacje, ale z tego ze chce pan wyludzic od ludzi kapuste jadac na starym patencie. Podpisze sie nawet imieniem i nazwiskiem zeby nie bylo ze anonimowo wylewam zale na forach.
Odpowiedz
Inkwizytor jako gra...hmmm...nie,nie,nawet ciężko to sobie wyobrazić.
Nie będę oceniał Pana Sapkowskiego czy też Pana Piekarę ponieważ nie znam treści wszystkich ich powieści wiec nie mam prawa zbytnio porównywać.Na pewno Wiedźmin jest bardzo dobrą sagą.W wiedźmini jak i w inkwizytorze zdarzają się fragmenty ,które odtrącają.Mam na myśli te nudniejsze momenty.A jest ich kilka.Ale jeśli czytam dalej i nie zatrzymałem się w połowie to znaczy,ze przypadły mi te książki do gustu.
Odpowiedz
Inkwizytor tako jako ale rzeczywiście w "starciu" z Wiedźminem zostaje nieco w tyle. Być może przez to ironiczne:
"Mordimer Madderdin Wasz uniżony sługa." Ale zostawmy to. O wiele większą porażkę poniósł Charakternik,
chyba nawet razem z autorem. Taka fascynująca opowieść i jakże nieudolne, denerwujące, szybkie i płytkie zakończenie
Odpowiedz
Ciężko porównywać Sapkowskiego i Piekarę jeśli chodzi o przeniesienie na grunt gier. Wiedźmin wpasowuje się w konwencję gier fantasy (nie jest to w żadnym stopniu zła cecha). Natomiast Mordimer często rozwiązuje swoje sprawy w sposób taki że przeniesienie tego na komputer skończyłoby się nudną mordęgą dla gracza. Słabiej znam twórczość Sapkowskiego niż Piekary, ale przeniesienie przygód bohaterów obydwóch panów nie jest niczym złym (co można wywnioskować na podstawie niektórych komentarzy). Obie konwencje są na tyle różne że moim zdaniem każdy z panów zasługuje na specjalne miejsce w Panteonie polskiej fantastyki. Ja osobiście nie mogę doczekać się kontynuacji serii inkwizytorskiej, a każda poprzednia część w pewnym stopniu zbliżała mnie do zrozumienia i poznania postaci jaką jest Mordimer.
Odpowiedz
Średnio pamiętam już książki z Mordimerem, ale kojarzę, że on bardziej rozwiązywał to dyplomatycznie tudzież zwykłym kombinowaniem. Może to właśnie byłoby ciekawym odświeżeniem na rynku gier? Coś innego niż tylko lata z jednego końca mapy i mashowanie myszki, ale właśnie jakaś logiczna przygodówka?
Odpowiedz
Logiczna przygodówka?

Czekaj czekaj, kiedy to ostatnio... hmm...
"The Longest Journey"? "Atlantis"? Chyba, że rzeczy takie, jak "Limbo" też bierzemy pod uwagę, choć to już nie do końca ten klimat.
Odpowiedz
Na GameExe się nie pojawił żaden news, więc napiszę.
Już wiadomo: nowy Inkwizytor ukaże się 28 lutego bieżącego roku . Najwyższa pora, bo pan Piekara długo kazał czekać. Nowa książka nosić będzie tytuł Ja, Inkwizytor. Głód i pragnienie.
Jest też dostępny fragment: http://issuu.com/fabrykaslow/docs/piekara_ja-inkwizytor-glod_frag.
Teraz tylko doczekać do premiery
Odpowiedz
mamy koniec 2018 roku i właśnie wyszedł "płomień i krzyż t.II" a o "Czarnej śmierci"ani ani słychu... taki mały poślizg.
Odpowiedz
"Czarna Śmierć" będzie miała premierę tego samego roku co "Half-Life 3".
Odpowiedz
Ciekawe jak by dziś Pan Piekara skomentował np. szefa NIK... itpdokonania ekipy rządzącej 2019 r....
Odpowiedz
2020, a jakoś ciągle brak zapowiedzi wydawniczej ostatniej części
Odpowiedz
← Artykuły

[Książki fantastyczne] Wywiad z Jackiem Piekarą - Odpowiedź

 
 
Wczytywanie...