[Książki fantastyczne] Wywiad z Jackiem Piekarą - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Rynner*,
Już pierwszy kwartał 2021, a książek brak Zarówno "Czarnej Śmierci", jak i "Płomień i Krzyż. Tom 4" - czyżby szykował się kolejny G.R.R. Martin?
Gość_Przeklęte niedokończenia*,
2020, a jakoś ciągle brak zapowiedzi wydawniczej ostatniej części
Gość_Czytelnik*,
Ciekawe jak by dziś Pan Piekara skomentował np. szefa NIK... itpdokonania ekipy rządzącej 2019 r....
Mikeal,
"Czarna Śmierć" będzie miała premierę tego samego roku co "Half-Life 3".
Gość_md.k*,
mamy koniec 2018 roku i właśnie wyszedł "płomień i krzyż t.II" a o "Czarnej śmierci"ani ani słychu... taki mały poślizg.
Wiktul,
Logiczna przygodówka?

Czekaj czekaj, kiedy to ostatnio... hmm...
"The Longest Journey"? "Atlantis"? Chyba, że rzeczy takie, jak "Limbo" też bierzemy pod uwagę, choć to już nie do końca ten klimat.
Ati,
Średnio pamiętam już książki z Mordimerem, ale kojarzę, że on bardziej rozwiązywał to dyplomatycznie tudzież zwykłym kombinowaniem. Może to właśnie byłoby ciekawym odświeżeniem na rynku gier? Coś innego niż tylko lata z jednego końca mapy i mashowanie myszki, ale właśnie jakaś logiczna przygodówka?
Gość_Spin*,
Ciężko porównywać Sapkowskiego i Piekarę jeśli chodzi o przeniesienie na grunt gier. Wiedźmin wpasowuje się w konwencję gier fantasy (nie jest to w żadnym stopniu zła cecha). Natomiast Mordimer często rozwiązuje swoje sprawy w sposób taki że przeniesienie tego na komputer skończyłoby się nudną mordęgą dla gracza. Słabiej znam twórczość Sapkowskiego niż Piekary, ale przeniesienie przygód bohaterów obydwóch panów nie jest niczym złym (co można wywnioskować na podstawie niektórych komentarzy). Obie konwencje są na tyle różne że moim zdaniem każdy z panów zasługuje na specjalne miejsce w Panteonie polskiej fantastyki. Ja osobiście nie mogę doczekać się kontynuacji serii inkwizytorskiej, a każda poprzednia część w pewnym stopniu zbliżała mnie do zrozumienia i poznania postaci jaką jest Mordimer.
Gość_zdzich*,
Inkwizytor tako jako ale rzeczywiście w "starciu" z Wiedźminem zostaje nieco w tyle. Być może przez to ironiczne:
"Mordimer Madderdin Wasz uniżony sługa." Ale zostawmy to. O wiele większą porażkę poniósł Charakternik,
chyba nawet razem z autorem. Taka fascynująca opowieść i jakże nieudolne, denerwujące, szybkie i płytkie zakończenie
Gość_klejeto*,
Inkwizytor jako gra...hmmm...nie,nie,nawet ciężko to sobie wyobrazić.
Nie będę oceniał Pana Sapkowskiego czy też Pana Piekarę ponieważ nie znam treści wszystkich ich powieści wiec nie mam prawa zbytnio porównywać.Na pewno Wiedźmin jest bardzo dobrą sagą.W wiedźmini jak i w inkwizytorze zdarzają się fragmenty ,które odtrącają.Mam na myśli te nudniejsze momenty.A jest ich kilka.Ale jeśli czytam dalej i nie zatrzymałem się w połowie to znaczy,ze przypadły mi te książki do gustu.
Gość_Lukasz Bajda*,
No to pan Piekara pojechal po bandzie. Przeniesienie wiedzmina do swiata gier - Banalne, jego swiat bardziej skomplikowany, ciekawe pod jakim wzgledem. Jego seks bardziej wysublimowany od Sapkowskiego. MASAKRA. Piekara Sapkowskiemu nigdy do piet nie dorastal i nie dorosnie, jedyna powiesc Sapkowskiego jaka mogl przebic jest Zmija, do reszty sie nawet nie umywa, a sie tu stroszy jakby nie wiadomo kim byl. Panu Jackowi z jego masowka blizej do takiego rzemieslnika jak Pilipiuk niz do artystow pokroju Sapkowskiego, Dukaja czy Lema. A na zarzuty o potarzalnosc czy brak pomyslu na kolejne czesci odpowiada tym ze to czytelnicy nie "pojmuja" ogromu tego swiata i ze wciaz jest na listach bestsellerow (wiec kasa sie zgadza). Panie Piekara, ogarnij pan sie troche i zamiast pisac po 15 gownianych ksiazek to napisz pan jedna a dobra, bo talentu panu nie odmawiam, ale jak dla mnie rozmienia sie pan na drobne. Cykl Plomien i Krzyz jest bardzo fajny, ale juz JA, inkwizytor to zbedna pisanina moze nie wynikajaca z tego ze nie ma pan pomyslu na kontynuacje, ale z tego ze chce pan wyludzic od ludzi kapuste jadac na starym patencie. Podpisze sie nawet imieniem i nazwiskiem zeby nie bylo ze anonimowo wylewam zale na forach.
Gość_svfvds*,
Panie Piekara, zakup se Pan dodatek do "Obliviona" - "Shivering Isles". Świetna fabuła w przeciwieństwie do podstawki.
Gość_bartolomeo_prignano*,
wszystko pięknie i fajnie tylko, że naprawdę mógłby się trochę pospieszyć z pisaniem książek o inkwizytorze... ile można czekać...
Ati,
Mamy całę, długą listę w planach
Redhorn Steelaxe,
Bardzo dobry wywiad, planujecie jeszcze jakieś?
Wczytywanie...