[WIEDŹMIN] Sesja Danego

Po oględzinach wracam do konia, wyjeżdżam na trakt i jadę w ich stronę. Niech konia słychać, nie chcę, by byli zaskoczeni. Gdy będę już przy świetle zatrzymuję się i mówię:
- Dobry wieczór państwu. Czy mógłbym się dołączyć? Spokojnie, nie mam złych zamiarów, jestem uzdrowicielem - pokazuję symbol do światła - A w kupie bezpieczniej.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Twarze przybyłych rozjaśniły się w niespodziewany sposób. Byłeś przyzwyczajony do karawan, które na odgłos zbliżania się do ich obozowiska reagują taktycznym ostrzałem z kusz. Widziałeś takie, gdzie w krąg światła nie miał prawa wejść nikt bez uprzedniego postraszenia widłami. Nawet takie łagodne podejście, gdzie spotykałeś się z niechęcią i nieufnością by cię nie zdziwiło. Gościnność zaś była swego rodzaju novum.

- Witajcie, siadajcie. Nasze modlitwy zostały wysłuchane, choć poniewczasie. - rzekł, uśmiechając się szeroko, ojciec rodziny. Jego żona również uśmiechnęła się zachęcająco, podając ci misę z resztkami kolacji. Ser i ułomki chleba. - Siądźcie, przybyszu. Jestem Ulf, a to moja żona, Neda. Z dziećmi uciekamy do Oxenfurtu.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
- Dziękuję. - najpierw zsiadam z konia i muszę go rozkulbaczyć. Dopiero potem siadam koło nich i biorę jedzenie. - A co się właściwie stało, że jestem poniewczasie? - pytam, próbując jedzenia.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Żarcie okazało się całkiem znośne, chociaż był to zwykły posiłek chłopa. Wodząc oczami po obozowisku doszedłeś do wniosku, że ci ludzie taszczą ze soba cały dorobek życia.

- Ano, gdybyście przyjechali wcześniej, może nasze sioło by się ostało. A tak, droga nam pisana i niepewność. - na jego twarzy, mimo pozornego optymizmu, zobaczyłeś troskę i żal. Zupełnie jakbyś czymś im zawinił. Oczy jego żony wyrażały to samo.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
- A cóż takiego się stało waszej wiosce? - pytam zdziwiony. Nie często miano do mnie żal za rzeczy, przy których mnie nie było. Zazwyczaj złorzeczyli, gdy mi się nie udało kogoś wyleczyć.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
- Zaraza. Morowa. Nie wiedzieć skąd się wzięła. Mówili, ze kara za grzechy, ale ja nie wierzę w takie rzeczy. Po mojemu, nieludzie ją sprowadzili, żebyśmy wszyscy pomarli. I udało im się, niestety. Mór nas na razie oszczędził, bośmy zostawili dobytek i umkli, ale przyszłość niepewna, niepewna.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
- Zarazy są powodowane brudem, w jakim się żyje. Żadna tam kara boża. Pewnie i elfy nie mają z tym nic wspólnego. - mówię. - A samiście nie chorzy? Może zbadam dla pewności? Nie macie opuchlizn na członkach, plam czarnych?
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ulf spojrzał na swoją żonę.
- Nie, nic takiego nie zauważylim. Umknęliśmy w sam czas. - NEda odpowiedziała skinieniem głowy. - Ale nie mówcie mi, cny panie, że to brud i że nie elfy. Jak woda w rzece pachnie jak miód z agrestem, to chyba nie jest normalne, a? Nieludzie to, powiadam, wodę zatruli, żeby sioło mieć dla siebie.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
- Nieludziom wioski nie potrzebne, wolą w górach i lasach żyć. Ale jak chcecie. - milknę i jem dalej coś z tego, co mi podali. Po pewnym czasie pytam:
- Będę mógł do rana w obozie zostać? Lasy dalej, strach po nocy jechać.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
← Sesja Wiedźmina

[WIEDŹMIN] Sesja Danego - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...