Książki

Była muza to czas na książki. Co czytujecie i któirych pisarzy lubicie. U mnie są to: Terry Pratchett, tolkin, Zajdel, Lem, Sapkowski.
Odpowiedz
Ja czytam:::::::::::
Tolkin Pratchett i J.K Rowling oczywiście
Czyli inaczej mówiąc harry p. i Władca pierścieni
Odpowiedz
Tolkien, Pratchet, Lem, Van Hamme. Ogólnie pisarze Fantasy. Sience Fiction już mniej.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ja Tolkien, troche Sapkowski, trzy częsci Warcrafta, Harry Potter
Nie wiem skąd wytrzasnąć Pratchetta, a niechce mi sie wydawac kasy w ksiegarni Musiałbym kumpli popytac


Gorsewion
Odpowiedz
Palooch wiesz w czym wybierać. Też mam trzy części warcrafta. Superancka książka.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Chyba nie będe zbyt oryginalny jak powiem, że też UWIELBIAM tych samych autorów co Wy. Przeczytałem sage Pierścienia i Hobbita Tolkiena. (Za Silmarilion jakoś nie mogę sie wziąść.) Całą sage WiedĽmina Sapkowskiego i pierwszą książkę Pratchetta - Kolor Magii. (Rincewind - jak ja lubię tą postać ) Aktualnie czytam Mitologie Czytam, bo muszę . Następne za co mam zamiar sie wziąść to Narenturm. Podobna zarąbista książka.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Zacząłem czytać Silmarilion ale nie przypadło mi do gustu. A mógłbyś trochę przybliżyć mi autora, opis Narenturmu czy coś wtym rodzaju Rincewindzie :?:
Odpowiedz
Autor - Sapkowski. Książka fantasy, wiadomo. Akcja rozgrywa się w średnioweczu, na Śląsku (w Polsce). Samej fabuły nie znam , bo nie czytałem. Wiem jedynie, że jest wszysto w czym Sapkowski jest najlepszy, czyli super siepanki, honor i te sprawy, no i oczywiście namiętne romanse . Tak, Ten to umie o tym wszyskim pisać.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
skoro Rincewindem sie zowiesz Rincewindzie : ) to masz jeszcze do "zaliczeni" jakies 20 ksiązek pana Pratchetta. bierz sie do dzieła. seria z rincewindem jest jedna z lepszych swoją drogą
Odpowiedz
Wiem, wiem! Prawdę mówisz Ekhtelionie. Tylko skąd na to wziąść pieniądze (bo chę mieć całą serie, a nie z biblioteki), a co dopiero mówić o czasie. Szczoła się zaczeła i czasu brak . Mam tylko Kolor Magii, ale za to jak cenny! Z podpisem Pratchetta!

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Poza tym co wymienione lubie:Chmielewska Joanne, Agata Christie - kryminaly i takie tam:oraz caly cykl Gordon R. Dickson o smoczym rycerzu, Brian Lumley cykl o nekroskopie, Mastertona(King mi nie wchodzi).
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Odpowiedz
A ja lubię Tolkiena, Sapkowskiego, Rowling, Rogera Zelazny i Brian Lumleya.
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
A czytuje ktoś Karola Maya :?: Wiecie Dziki Zachód, Winnetou itp. Ja uwielbiam jego książki.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Prawde mówiąc chyba nigdy jeszcze nie czytałem książek o Dzikim Zachodzie może nie licząc Noweli Sahem
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
ok to i ja sie wypowiem...
jak bylem mlodszy to czytalem te Wasze fantastyczne bzdety Na Tolkienie sie wychowalem a teraz... hmmm King, Palahniuk - mowia Wam cos te nazwiska
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
Teoretycznie nic a co oni piszą (chodzi mi o kryminał czy coś w tym stylu)??
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
King to ta saga o rewolwerowcu, tak? 1 tom chyba "Wieża", czy jakoś tak. Szczerze mówiąc przymierzałem się do tego, ale tylko na przymiarce się skończyło

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
e czyli Dziki Zachod buu. Ale bede tolerancyjny i pozostawie to bez tomentarza. 8)
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
kurde Dziki zachod ?? co wy p********** King to mistrz horrorow, jeden z lepszych pisarzy naszego wieku... Napisal min "miasteczko salem", "Rose red", "sekretne okno" itp, jak mozna o nim nie slyszec A Palahniuk to ten od "Fight Club" ( w Polsce beznadziejne tlumaczenie - Podziemny Krąg )
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
A to sa horrory?? JA takze bardzo lubie horrory. A o ksiazke miasteczko salem slyszalem i slyszalem ze jest zjebista tylko nie pamietalem autora :oops: WYBACZ
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
← Literatura

Książki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...