Książki

A ma ktos moze wiecej niz czesci z sagi "Mroczna Wieza" Kinga?
Odpowiedz
tylko, szkoda, że tan pan Żelazny nie wygląda jak Żelazny tylko jak jakiś cieć.........a o Kingu słyszałem ale nie czytałem ale może na święta to sie zmieni....
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Może mi ktoś podać, jeśli to nie będzie za duży kłopot, linki do sklepów z tanimi ksążkami fantasty? Niestety musże je kupować, ponieważ w bibliotekach w moim mieście ich egzemplarze można policzyć na palcach jednej ręki, a nikt z moich znajomych nie ma takowych. Mówiąc szczerze to wrzucają je do jednego worka z bajkami i "jakimiś bzdurami". Próba wytłumaczenia im, że to jednak nie to samo, zawsze kończy się stwierdzeniem po którym tracę cierpliwość i daje sobie spokój.
Będę wdzięczna za pomoc.
PS. Pan Żelazny wcale nie wygląda jak cieć. Poza tym nie wygląd się liczy u pisarza.
"Zło jest niezrozumieniem dobra" L. Tołstoj
Odpowiedz
Spróbuj może zakupićw Empiku. A jeżeli nie to przydatne może być www.allegro.pl Często mają tam książki po przystępnych cenach. Trzeba tylko poszukać :wink:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
albo na onacie pasaz, tam jest wszystko, wejdź na onet, i wybierz zakupy.....a co do Zelaznego, może nie liczy się wygląd, ale.........wolałbym aby wyglądał inaczej....grunt że dobrze pisze...
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
http://www.solaris.net.pl/cgi-bin/solarium.cgi <- to jest ksiegarnia z ciekawymi propozycjami moze nie fantasy, ale fantastyka (tez ciekawy temat )
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
a kto czytał książke: Badacze Czasu ,Orsona Scotta...została wydana przez fantastyke...
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Orson Scott Card? Niezły, niezły - Gra Endera, Ksenocyd, Alvin Stwórca, Badacze Czasu... klasyka. Tyle, że autor jest bodajże mormonem i niestety w kilku jego tekstach można to wyraźnie dostrzec.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Dziękuje bardzo wszystkim za linki Szkoda, że nie składałam podania o stypendium naukowe . Mogłabym więcej kupić. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, poza tym robie się chyba zachłanna.
Hawkwood: mormon i pisze ksiązki fantasty??? dziwne
"Zło jest niezrozumieniem dobra" L. Tołstoj
Odpowiedz
Ja uwielbiam książki z serii Forgotten Realms i Władca Pierścieni a moji ulubieni pisarze to Tolkien, Greenwood, Anthony, Moore.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Właśnie zapomnialem o Kingu, moje ulubione to Bastion.

Cytat

Piers Anthony? Niezłe, niezłe. Tylko to tak naprawdę zabawa językiem angielskim - w tłumaczeniu na polski traci wiele z oryginału.


Niestety to nie jest Piers Anthony, tylko Marc Anthony :wink:
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Przeczytaj sobie jakis horror Kinga. Warto! Na poczatek to bym zalecal "Smetarz zwierzakow"
Odpowiedz

Cytat

Hawkwood: mormon i pisze ksiązki fantasty??? dziwne


Och, Kościół Świętych Dnia Ostatniego - oficjalna nazwa kościoła mormonów to dziwni, ale często użyteczni ludzie. Są jedyną instytucją na świecie, która postawiła sobie za cel zewidencjonować wszystkich ludzi, jacy się w ogóle urodzili. Dlatego zbierają dane genealogiczne z całego świata, nawet z Polski. I w sumie posiadają na nośnikach elektronicznych największy zbiór informacji o narodzinach, małżeństwach i zgonach całej kuli ziemskiej. Zwróc uwagę na niektóre teksty Carda, zwłaszcza w Badaczach czasu - przebija z nich zagadkowa filozofia.
Przypomniało mi się, a czytał ktoś George'a R.R. Martina?
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
ehhh mówicie jakimiś zagadkami.... a co do Gry Endera przeczytałem książke, a poleciała mi ją ....polonistka.......powiedziała że to jedyna książka fantasy jaka jej sie podobała......chyba nidługo sie zabiore za następne książki tegoż autora......
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz

Cytat

a moji ulubieni pisarze to   Anthony


Piers Anthony? Niezłe, niezłe. Tylko to tak naprawdę zabawa językiem angielskim - w tłumaczeniu na polski traci wiele z oryginału.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Co do moich ulubionych autorów... hmmm... orginalna to ja nie będę. King ( miasteczko, to, smętarz, wielki marsz, red rose, cujo, misery) , Graham Masterton (Anioł ciemności) ale te szybko zapomniałam, stąd tylko jeden tytuł. Długo i namiętnie czytywałam sobie Agathe Christie ale przeszło mi jak przeczytałam wszystkie pozycje z biblioteki. Później nadeszła fascynacja Sapkowskim, pięcioksiąg znam chyba na pamięć. Stoi sobie grzecznie u mnie na półeczce. Rzuciłam sie jeszcze na Hobbita i spodobał ma sie ale na Silmarilionie poległam. Poza tym był jeszcze Robin Cook, Ken Follet, Edward Redliński, Peter Beagle, Paolo Coelho. Ostatnio przeczytałam Oskara i Panią Róże, a teraz próbuje przebrnąc przez Samotność w sieci. Co do Orsona Scotta- pierwsze słyszę, ale poszukam sobie czegoś... Jak na razie czają się jeszcze Treny i Odprawa posłów greckich...zawsze marzyłam o tym, żeby móc je przeczytać... jak ja kocham moja polonistkę... 8)
"... Nico¶ć rozwijała sw± nieskończon± długo¶ć przez rozległe przestrzenie na końcu czasu..."
Odpowiedz
Zawsze mnie draznil "smętarz"... no ale w oryginale tez jest "sematary"... nie doczytalem szczerze mowiac. Moze "Lsnienie" jest lepsze.
Merigold - niezly rozrzut zainteresowan. Podziwiam zainteresowanie Edwardem Redlinskim, to sie chwali. Jest dosc odlegly od pozostalych autorow.
R. R. Martin i "Gra o tron"? Zabieram sie do tego od pol roku... Ech, na razie tylko fascynuje sie Targaryen'ami - smoki rulez!
Zdecydowanie polecam wszystkim chlopcom i dziewczetom Philipa K. Dicka (przede wszystkim krotkie opowiadania, w tym "elektryczne owce"), braci Arkadija i Borysa Strugackich ("Poniedzialek zaczyna sie w sobote", "Daleka Tecza"), J.E.Prof. Stanislawa Lema! Stary, dobry Clive Staples Lewis (...i stara, dobra szafa) tez sa nie od rzeczy.

Duzo form krotkich dzieki s.p. "Feniksowi": Roger Zelazny "Wariant jednorożca",
Gene Wolfe "Smierc doktora Wyspy", Duncan Lunan "Wyrok historii",
Wiktor Żwikiewicz "Sejmor Srebrnołuski", Olgierd Dudek "Czas siejby", Artur Szrejter i Maria Mosiewicz "Czerty Welesa", David Brin "Te oczy, ach...", Fred Saberhagen "Skrzydla z cienia", Robert Silverberg "Na scenę wkracza żołnierz , a po nim wkracza drugi"... no multum...
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz

Cytat

Następne za co mam zamiar sie wziąść to Narenturm. Podobna zarąbista książka.


Nie podobnoa, ale NA PEWNO Przygody Reynevana są całkiem ciekawe. Jedyne co mnie wnerwia to, to że Sapkowski chyba lubi się wyżywać na ludziach żeby szukali w słownikach co znaczy to albo tamto zdanie po łacinie Nie wszystkie wyjaśnia z tyłu.... Jeszcze fajniej by było jakby Reinmar był magiem, a nie Toledo, ale nie można mieć wszystkiego :wink:

Cytat

Co do " Narreturm" to czytałam i szczerze mówiąc mam mieszne uczucia.


A mi się podobało Przeczytałem tez drugą część - "Boży Bojownicy" i dybie na trzecią - "Lux Perpetua", ale jeszcze jej nie widziałem w słupskim Empiku

Ostatnio tez przeczytałem "Eragona". Bardzo fajna książka. Z początku nie mogłem przyzwyczaić się do świata, ale jak to pokonałem, to wszystko poszło już z górki. Aż dziw, że napisał to 15-letni chłopak

Teraz czytam "Siewcę Wiatru". Tzw. Angel Fantasy więc coś dla forumowiczek


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ja nie czytam sporo, jedynie co mi podeszło to oczywiście Tolkien i jego "Władca Pierścieni" i "Hobbit czyli tam i z powrotem". Lektura która jest całkiem znośna to Dostojewski to "Zbrodnia i Kara". A co do horrorów to S. King'a mam kilka książek (najlepsza to "Miasteczka Salem") ale mnie się bardziej podobaja ksiązki autorstwa Guy N. Smitha które przeczytałem wszystkie jakie mam. Jego najpopularniejsze to "Kraby" "Dzwony Śmierci" czy "Aligatory".
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Ooo, ja tez duzo czytam... Tolkien, Prachett, Sapek, Dan Brown(ten od Kodu da Vinci'ego ), Ludlum(Tozsamosc Burne'a wymiata :O ), a za niefdlugo mam zamiar zabrac sie za Lovecrafta.
Odpowiedz
Cóz , najbardziej lubię Tolkiena - wiadomo , LotR . Lubię też Prachetta - ogólnie , nie mam ulubionego tytułu . Ostatnio czytam Mroczną Wieżę S.Kinga /wyjątkowo - fantasy! BOSKIE / Niedługo zabiorę się za Sapkowskiego . Poza fantasy czytuję kryminały - głównie Agathy Christie . Wszystkie z Herculesem Poirot są ŚWIETNE :lol:
Odpowiedz
← Literatura

Książki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...