[Game Exe] 13 najlepszych gier cRPG ostatnich 10 lat

Trochę smuci, że nigdzie nie przewinął się Deus Ex, ale z drugiej strony z większością listy się zgadzam. Jedynie Gothiki nie przypadły mi aż tak bardzo do gustu, zaś reszta tytułów... Tygodnie wyjęte z życia.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Osobiście uważam, że umieszczenie tu pozycji jak Wiedźmin, Dragon Age, Mass Effect czy chociażby stary Icewind Dale było tu niezbędne i nie byłem specjalnie zaskoczony czytając te tytuły.
Odpowiedz
o tak. bg2 na 1 miejscu z tym się muszę zgodzić
Odpowiedz
szkoda ze nie ma fable
Odpowiedz
Dla mnie i tak najlepszy "Gothic" i "Gothic 2" ale z resztą się zgadzam, chociaż "KOTOR" według mnie powinien znaleźć się wyżej
Odpowiedz
Strata cennego czasu.Tobie nie przyniesie żadnych wymiernych korzyści.Lepiej pojeździć na rowerze,popływać lub uczyć się języków.To jest dopiero coś!!!
Odpowiedz
Najlepszy z Gothiców Gothic 2 + Noc Kruka, z Baldurów się zgadam druga część z Tronem Bhaala najlepsza, z ME, to Mass Effect 2 najlepszy, Wiedźmin 2 lepszy, Risen 2 lepszy, z Diablaczów 2 najlepsza, bo 3 jest wg mnie krótsza, ze wszystkich Neverwinterów najlepsza jest część 2 o Masce Zdrajcy, Planescape Torment powininen być w tym zestawieniu powyżej na drugim miejscu, to gra legenda stworzona przez naprawdę MEGA MÓZGI. Ze wymienionych gier we wszystkie części grałem i wiem co w trawie piszczy:)
Odpowiedz
no żeby fallouta żadnego nie wymienić!
Odpowiedz
Może dlatego, gościu zdupy, że oba liczące się w naszych oczach Fallouty (1 i 2) miały premierę w 1997 i 1998, a ranking obejmuje gry wydane w dekadzie 2000 - 2010. Fallout 3 zaś jest grą kontrowersyjną i nie każdy musi ją umieszczać na liście "top ileśtam".
Odpowiedz
Jest Icewind Dale, Dragon age i Neverwinter. Dla mnie bomba.
Jak widać jeszcze wielu rzeczy nie przejrzałem. Dzięki za pokazanie tego rankingu.
Odpowiedz
Polecam Planescape Turment i Arcanum. Pozostałe wymienione tu gry są pozbawione klimatu a więc dla mnie niegrywalne - grałem w te starsze tj wyprodukowane do 2oo5r
Odpowiedz
Z doborem tytułów mniej więcej się zgadzam, choć ustawiłbym je w innej kolejności, jednak to wszystko kwestia gustu, przez co takie rankingi są nieco bezsensu.

Odpowiedz
Pewnie, jeśli szukamy idealnego strzału w sam środek gustu każdej tarczy pod postacią indywidualnych gustów, to od razu lepiej strzelić sobie w łeb Niemniej warto było zebrać opinie całej ówczesnej redakcji, z której spora część została dzisiaj w "czynnej służbie". I rzecz oczywista, że dzisiaj, parę lat i tytułów później, mógłbym nieco dodać lub zmienić. Wówczas choćby wspomniane "Bloodlines" znalazłoby się bardzo wysoko, ale poznałem je dopiero miesiąc przed wiszącą w Graciarni recenzją
Odpowiedz
9. Gothic - "Pierwsza część mogła zaoferować odbiorcom tytułu świetną jak na tamte czasy grafikę" - "jak na tamte czasy grafikę": Dla mnie ta gra ma najlepszą grafikę do tej pory :cry:.
Odpowiedz
Przyznam gothic to bardzo dobra gra jednak dziwi mnie że jest wyżej od arcanum i, że wogóle jest tak nisko
ponieważ arcanum daje takie możliwości w fabule rozwoju postaci wielkości świata nie mówiąc już o ilości
questów pobocznych których jest niezliczenie wiele. bije napewno większość tych gier bezkonkurencyjnie
ponieważ to mają być rozbudowane gry a nie gry typu diablo zabijasz zdobywasz item idzesz do gościa
wracasz walczyszaż do końca gry... rozbudowanie ma być pod wieloma względami: możliwości rozbudowy
postaci i wyboru bycia np. dobrym lub złym, długość gry, rozbudowa świata , questy ilość przedmiotów.
Odpowiedz
Grrrrr... Coś wam się stało z klawiaturami i mylicie 1. i 8. !
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Baldur's Gate II na pierwszym miejsce, BRAWO dla autora artykułu, zna się na rzeczy.
Odpowiedz
← Artykuły

[Game Exe] 13 najlepszych gier cRPG ostatnich 10 lat - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...