Lodowa Pustynia

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Lodowa Pustynia"!

"Lodowa Pustynia" to druga część cyklu "Wojna Czarownic", napisanego przez Maite Carranza i opowiadającego o losach dwóch klanów czarownic – Omar i Odish. Po nie najlepszym debiucie pierwszego tomu na polskim rynku, zadaniem "Lodowej Pustyni" jest udowodnienie czytelnikom wszelkiej maści, że "Wojna Czarownic" to trylogia dobrej jakości, którą warto polecić. Czy książka jest w stanie zrekompensować niepowodzenie pierwszej części? Chcąc poznać odpowiedź na to pytanie, czym prędzej zabrałem się za czytanie.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Hm, a więc pierwsza część była gorsza ?
O zgrozo.
Mnie osobiście rozczarowałą swoista głupota bohaterów, czytelnik domyśla się wszystkiego, ba wie to na pewno i ma ochotę krzyczeć do bohaterów, a oni udają (są?) tępych.
Również akcja z Baalat osobiście mnie rozczarowała, motyw, kiedy Ingrid (?) Mówi, by nie wypowiadać jej imienia i nazywać ją Ciemną Damą - podczas całej lektury może przewinęło się to sformułowanie ze trzy razy. Taaa... Dbajmy, by nie wzrosła w siłę.
Naiwność tej lektury też jest odrobinę rozczarowująca. Podła Odish nagle sprzymierza się z Selene tylko dlatego, że ta ma dziecko, staje się miła i ratuje jej tyłek niemal za każdym razem.
brakowało mi tutaj pewnego realizmu chociaż w tych postawach ludzkich.
Odpowiedz
← Artykuły

Lodowa Pustynia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...