[Film] Horrory i thillery

Jakie są wasze ulubione? Bo moje, to:
1. Milczenie Owiec
2. Siedem
3. www.fear.dot.com
4. Dracula B. Stockera
5. Kolekcjoner

I co sądzicie o filmie Osada?
Odpowiedz
Uuuuuuuuuu, osada rządzi... mało co z fotela bym nie spadł w niektórych momentach... A pote pół nocy nie spałem. Ale później wszystko było już OK
Odpowiedz
Hmm... ciekawe zakonczenie... pamietajcie by nie zdradzać go znajomym :wink: Ten film mnie zaskoczył, ale bardzo pozytywnie
Odpowiedz
No dokładnie... Niech no ktoś tutaj to napise, to powiesze... Trzeba do kina iść, ROBACZKI
Odpowiedz
Oo please!
"Osada"...bez komentarza...ja w kinie też o mało parę razy nie spadłam z krzesła, ale bynajmniej nie ze strachu, a rubasznego śmiechu :lol:
Jeśli oni zaliczyli to gatunkowo do horroru, to kino faktycznie schodzi, z miesiąca na miesiąc, na psy. Może na początku wg scenariuszu i scenopisu to miał być horror ( całkiem ciekawy pomysł i faktycznie mógł się okazać dobrym gatunkowo filmem), ale później...hmm nastapiło chyba jakieś wymieszanie fabuły z filmem ala psychologiczno-dramatycznym o problematyce czasów współczesnych. Ja jestem niemile zaskoczona "Osadą" i szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś więcej, po twórcach "Szóstego zmysłu". Niedomówień i niedociągnięć też się paru doszukałam, no ale czego ja wymagam skoro prawie w każdym filmie się znajdą 8) .
Film miał jeden duzy plus i dlatego mogę go polecić tym, którym humor nieco podupadł. Wchodząc do sali kinowej i sadając w wygodnym fotelu nie byłam w najleprzym humorze, ale za to po filmie zostałam uleczona ...Szkoda tylko, że "uleczenie" kosztoało aż 16 zł.
Hmm...Osobom, które patrzą nieco bardziej krytycznym okiem na filmy, polecam raczej wypozyczyć, bądź ściagnąć ów filmik( kwestia zaoszczędzenia kasy).
Zakończenia nie zdradzę tym odważnym, którzy połaszą się jednak, gdyż wiem, że... ONI tego nie lubią 8)

//Edit

Zapomniałam o najwazniejszej części postu!
Ulubione trillery&horrory to m.in.; Obcy 2, 4; Egzorcysta 1; Szósty zmysł; Milczenie owiec; Siedem; Wróg publiczny( ale to sensacyjny:] ); Kolekcjoner kości; Ring; Dark Water...hmm nie chce mi się więcej myśleć ;p
Odpowiedz
Dodając jeszcze do Osady... należało się spodziewać takiej akcji zaważywszy na pozostałe filmy tego reżysera... choćby "Szósty zmysł" i "Znaki". On ma chyba jakąś manie z zaskakującymi zakończeniami
Odpowiedz
Dokładnie... Mnie na "Znakach" wcisnęło w fotel, a później... Chciałem rozwalić TV... Bo mało co nie spadłem z fotela
Odpowiedz
Jeśli chodzi o zakonczenie znaków... moja kolezanka wybuchneła szalenczym smiechem... w srodku sali kinowej... wiec no comments...
Odpowiedz
Hmm nie wiem czemu ludzie nawykli do tego, że jak ma się do czynienia z filmem gatunku; horror, to należy nastawiać się na wilkołaki i inne sztucznie wyglądające COŚ, co raczej wywołuje spazmatyczny śmiech, ( z przerwamim na zaczerpnięcie powietrza) niż przerażenie. Kino, przynajmniej w tym gatunku, spada na psy.
Co do 6. zmysłu nie uważam go za zły horror,a raczej za jeden z leprzych. Fabuła bez niedomówień, ciekawy pomysł , a i udowonił reżyser, że dobry horror nie musi być pełny żałosnych potworów zrobionych z masy solnej...
No i przynajmniej gatunkowo się zgadza, nie to co "Osada" 8)
Odpowiedz
Prawde mówiąc to faktycznie twórcy Osady dobrze robiąc propagując hasło "Nie zdradzaj zakończenia znajomym...". Jak by mi ktoś zdradził ów koniec przed pójściem do kina na film to z pewnością bym w tej samej chwili bym zrezygnował...
Zresztą thriller ten bardziej mi podchodzi pod dramat z lekkim dreszczykiem niż pod film zgrozy.
Odpowiedz
Nio cóż... Nie wiem czy "Szósty Zmysł" to horror... Przynajmniej ja go tak nie odebrałem, ale to może dlatego, że nikt mi nie powiedział, że mam się czegoś bać...
Do moich ulubionych filmów tego gatunku zaliczam "Blair whitch procject 1" "Dracula" mmh dodałbym "Wywiad z wampirem" ale tez nie wiem czy to horror.
W sumie do horrorów zaliczam 2 rodzaje filmów:
1- pękasz ze śmiechu co 5 minut kiedy pojawia się potwór...
2- nie możesz ruszyć się z miejsca, bo przed filmem zgasiłeś światło, a teraz tego załujesz, bo cos ci mówi, że w cieniu obok cibie siedzi cos bardzo złego.....
Właściwie niepamiętam jakiegoś filmu z drugiej grupy. No jest jeszcze 3 rodzaj- ciekawe dobre filmy przechodzące do klasyki i nie pozwalajace odejśc przed koncem. Takich juz pare się oglądało, ale tez niezawiele...
Odpowiedz
A nikt nie pamięta cyklu "Koszmar z ulicy wiązów"? I pana Frediego Krugera? Tan pan wymiata 8) Ostatnio wraz z Jasonem w Fredie vs Jason. A cyk Frediego to bardzo odbry poziom trzyma, nie można powiedzieć że któraś cześć była słaba, wszsytkie były baarsdzo krwiste :twisted: Było bodajże 5 (bez Janson vs Freddy) części Koszmaru z Ulicy Wiązów.
Odpowiedz
Tak samo jak "Piatek 13-stego" też chyba było 5 cześci i jedna gorsza od drugiej :?
Odpowiedz
Oooo Jak mogłam zapomniec o Ulicy Wiązów! o jest kultowy horror, a każda część leprza od poprzedniej :]. Vampire popieram. Dzięki za przypomnienie tego wdzięcznego tytuliku. Kurcze... chyba czas sobie go przypomnieć nieco :lol:
Nasuwa mi sie jeszcze jeden horror ma myśl, rónież całkiem niezły. Nie wiem, czy dobrze pamietam tytuł- "Candy man". Wzywa się go przez wypowiedzenie trzykrotne jego imienia przed lustrem:] Polecam tym co oglądali "Koszmary Wiązowne" i zagustowali w filmach tego typu 8)[/color]

[color=blue]Wybaczcie nie moja wina znów mnie forum wykopało :evil:
Odpowiedz
Polecam horror hmmm jak się nazywał hmmm...Bardzo straszny opowiada o pewnej grupce ludzi, którzy udali się domku w lesie, i tam zlazleźli jakaś starożytną księgę, oraz nagranie, które mialo przywołać COŚ, jako iż unzali to jaka zabawę, zaczeli wymawiać te straożytne zaklęcia i przywołali coś prosto z piekła. A potem to się działo hohoh...Księga Śmierci czy jakoś tak, były 2-częsci jednak druga była kuz komedią :evil:
Odpowiedz
Vampire chyba, czy napewno taki tytuł? 8) No nic poszukam. Hmm... z filmami zazwyczaj jest tak, że jeśli wychodzi druga część, to warto film zobaczyć, ale UWAGA! Należy zobaczyć tylko pierwszą część, gdyż druga będzie skopana :lol: ( Wyjątek to m.in. Obcy :lol: <<2cz. to moja ulubiona>>). To są prawdziwe i sprawdzone wielokrotnie słowa
Odpowiedz
Kolekcjoner Kości to ten gdzie poszukiwacze dziwów znajdują 'dziwną' rodzinę i z nią zostają? Pamięć mnie zawodzi co do tytułów, ale był dobry.
Lubię jeszcze Milczenie Owiec i Czerwony Smok. Był jeszcze taki gdzie w pewnym domu dawno temu dział się rytuał aby przywołać Ciemność (sam nie wiem do czego im ona była) po iluś tam latach zabito w nim ojca rodziny i ciemność nadeszła. Wtedy było najlepsze. Żadnych plastikowych potworów tylko pochłaniająca ciemność i zakrwawione ściany. Bardzo dobry tylko ten tytuł...
Odpowiedz
Vampire chyba, czy napewno taki tytuł? 8) No nic poszukam. Hmm... z filmami zazwyczaj jest tak, że jeśli wychodzi druga część, to warto film zobaczyć, ale UWAGA! Należy zobaczyć tylko pierwszą część, gdyż druga będzie skopana :lol: ( Wyjątek to m.in. Obcy :lol: <<2cz. to moja ulubiona>>). To są prawdziwe i sprawdzone wielokrotnie słowa


Nie wiem czy taki, oglądałem to dawno, a może Wrota Piekieł? Kurde nie pamięta, ale filmik był nparwadę...wredny, odrąbywane częsci siekierami, to nic strasznego, hektrolity krwi też nic wielkiego, ale rzeźnia była total
Odpowiedz
Kolekcjoner kości byl o... psychopacie, króry zbierał ludzkie kosci... a film o "tym domu, którym wykonywano rytułał" to Darkness
Odpowiedz
NA TEMAT 'OSADY'
tak jak san, spadłąm kilka razy z fotela. ze śmiechu. jak mozna zrobić tak kiepski film? to jak "Crossroads- dogonić marzenia" z Britney Spears

FILM BYŁ DO DUPY.
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[Film] Horrory i thillery - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...