A. Sapkowski

Ten filmik bardzo dobrze tłumaczy czemu język w Wiedźminie jest taki a nie inny i jak dla mnie jest to decyzja w 100% trafiona, tak jak powiedział Sapkowski, gdyby miał się trzymać całkowicie języka średniowiecznego to w jego książce nie dałoby się użyć wielu słów, które są obecnie powszechnie używane. Gdyby się tych wszystkich zasad trzymał, to zapewne wyszłoby opowiadanie, które trudno byłoby zrozumieć, człowiekowi współczesnemu.

Odpowiedz
Hej, nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie co do Wiedźmina, czy ktoś może mi krótko i jasno określić od której książki zacząć to czytać? Chcę się z tym zapoznać, a nie mam zielonego pojęcia, jak jest z tomami, który po kolei itd. Odpowiedzcie,proszę

[edit]
Czyli zaczynam od zbiorów opowiadań, a później lecę z tomami w tej kolejności?
Powyższy post przedstawia zdanie tylko i wyłącznie autora. Nie jest to narzucone Ci zdanie przez wyżej wymienionego autora. Nie jest to oficjalne stanowisko Kościoła. Nie jest to oficjalne stanowisko partii rządzącej. Nie jest to oficjalne stanowisko rządu RP. Nie jest to oficjalne stanowisko prezydenta RP. Uprasza się o niebluzganie. Dziękujemy.

-Co to było?
-Bez obaw, admin już się tym zajął. To był tylko jakiś bóg.

-You'll kill us... with a soup cup?
-Tea, actually.
-What's that?
-I'll kill you with my teacup.

It ain't the fall that get you. It's the sudden stop at the bottom.

Nudziło mi się, to grzebałem w userbarach:P

Odpowiedz
Właściwa saga to pięć tomów: Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki i Pani Jeziora. Potem wydane zostały dwa tomy z opowiadaniami: Ostatnie życzenie oraz Miecz przeznaczenia. W nich wyjaśnione są pewne sprawy, które dla osoby czytającej sam pięcioksiąg pozostałyby tajemnicą lub nieścisłością. Wydawnictwo SuperNOWA wydrukowało już Wiedźmina jako sagę liczącą 7 tomów, a więc opowiadanie są tu wzięte pod uwagę. Tak więc zaczynasz od Ostatniego życzenia
Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego wiele osób pomija te dwa tomy opowiadań. Jak dla mnie tworzą one całość z pięciotomową sagą, jeśli ich nie przeczytasz, będziesz miał ciągle wrażenie, że coś pominąłeś. Popieram przedmówcę, który na początek polecił Ci właśnie "Ostatnie życzenie"

Odpowiedz
← Literatura

A. Sapkowski - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...