[NWN1] Kim zagrać?

mam pytanko, jakie zdolnosci ma uczeń czerwonego smoka?
Odpowiedz
Zdolności:
- smocza zbroja(poziom 1) +1 do klasy pancerza, na poziomach 5,8,10 wzrost o +1,
smocze punkty umiejętności (poziom 2) dodaje +2 do siły, na ppoziomie 4 kolejne +2 do siły, kondycja wzrasta +2 na poziomie 7, inteligencja +2 na 9 poziomie, na 10 poziomie siła wzrasta +4, a charzyma +2,
zionąca broń I ( na poziomie 3) 2k10 obrażeń, na poziomie 7 4k10, na 10 6k10,
kość wytrzymałości k8 (poziom 4) + k8 punktów wytrzymałości za poziom,
kość wytrzymałości (poziom 6) postać otrzymuje k10 punktów wytrzymałości za poziom,
skrzydła (poziom 9) i wszystko jasne :lol: ,
półsmok (poziom 10) postać staje się w połowie smokiem, czyli : widzenie w ciemności, odporność na sen, paraliż i ogień.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande
Odpowiedz
Mi tam się bardzo dobrze grało Łowcą. W części głównej towarzyszem na początku Tom, a potem, jak już sam byłem dobry we włamaniach i pułapkach to Linu.

Pod koniec Epicki Łowca 30 i Mistrz broni 10. Postaci nie dało się pokonać.
Odpowiedz
[SIZE=7] Witam mam pytanko trochę nie na temat a mianowicie gdzieś czytałem że w NWN można grać Paladynem Elfem jeżeli tak to pomóŻcie mi bo mam taki problem uwielbiam klasę Paladyn a zawsze gdy grałem nim w jakiś grach np. Baldur`s Gate to pisało że Paladyn może być tylko człowiekiem i tu zaczyna się mój problem kim zagrać Paladynem człowiekiem czy Paladynem elfem z góry dziękuje

Powinieneś dostać po łbie za próbę uduszenia czytajacego. Kropki i przecinki to co zjadło?
Odpowiedz
To zależy do Paladyna lepiej pasuje człowiek ale elfa tez możesz jesli poprostu uwielbiasz elfa to graj elfem a jeśli chcesz miec silniejsza postac to graj człowiekiem. Elf najbardziej na daje sie na łowce, druida i może kapłana i maga.

Jestem łowcą. Jestem łowcą zła. Każdy kto przejawia w sobie zło jest moim wrogiem. Moim jedynym sprzymierzeńcem jest natura.
Odpowiedz

Cytat

cze all ja nigdy nie grałem w nwn tak na serio bo nie wiem kim grać poradcie mi prosze i kogo brać do drużyny a :twisted: i gdzie sie walczy z cieniem smoka i drakoliszem i wielobarwnym smokiem


CZY TY W OGÓLE NIE UMIESZ PISAĆ??!! CHODZIŁEŚ TY DO SZKOŁY???!!! GORSZEJ PISOWNI NIE WIDZIAŁEM!!!

ps. Nie pisze się "sie" tylko "się" i powodzenia w szkole!


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
łowca w NWN jest całkiem niezły zwłaszcza jak sie mu da z 7 poziomów Mistrza Oręża i kilka Tancerza Cienia- moja ulubiona zresztą postać
Odpowiedz
najlepiej wziąść barabarzyńcę i tylko nim "jechać" bez klas prestiżowych
Odpowiedz
Nie nie i jeszcze raz nie.... Nie wiecie co dobre! Najlepszy jest Czarodziej! Ta klasa wymiata...
Odpowiedz
nie... krasnolud-barbarzyńca z dobrym toporem wymiata (i jeśli masz za towarzysza Daleana to nie ma większych przeszkód)
Odpowiedz
Grałam bardem, a potem dobrałam sobie jako klasę dodatkową wojownik+2 poziomy złodzieja to spokojnie przechodziłam całość z Daelanem.

Inna rzecz, że nie mogłam wziąść sobie żadnej klasy epickiej o czym zorientowałam się za późno.
Odpowiedz
Bard jest całkiem niezła postacią wbrew pozorom..w NWN2 szczególnie baardzo niezły wymiatacz..ja bym z wojem nie mieszał jak coś to raczej z tancerzem i łotrzykiem żeby sie móc schowac na widoku i w plecki...
Odpowiedz
wedlug mnie powinienes grac mnichem lub czarownikiem sa to dobre postaci aha tez lowca xD
Odpowiedz
Radzę czarodzieja. Najlepszy. Można nawet mieć do 4-osobowego teamu. Ty, towarzysz, chowaniec i przywołany. Ja gram zawsze tak:
-Ja czarodziej
-Dealan
-Chochlik do pułapek, zamków itp.
-i oczywiście nr IV, czyli pająk.
Idzie jak bo maśle.
Chętnie zagram w BGII przez śśeć.

...\"Narkotykom mówimy stanowcze \"raczej nie\"!!\"...
Odpowiedz
Pod względem drużyny, to najlepszy jest druid. Samojeden (bez towarzyszy) może stanowic 4-osobową ekipę (druid, zwierzęcy towarzysz, przywołana istota i jakiś zwierz, np kurczak ). Przyłączanie zwierzów do drużyny jest przydatne szczególnie na początku gry.
Ogólnie to też jest niezła klasa, z tym, że trzeba umiec zachowac neutralnośc, co nie zawsze jest proste.
Odpowiedz
Przeczytałem temat, ale nie znalazłem nic dla siebie. Proszę, doradźcie mi, kim grać.

Otóż tak - z NWN miałem niewielką styczność, przeszedłem chyba tylko 1 rozdział. Było to kilka lat temu, więc dużo też nie pamiętam. Mam zamiar po raz pierwszy przejść grę. Chciałbym, żeby moja postać była silna, łatwo się nią grałoi żebym wiedział, w co pakować. Doradźcie mi też, jaką wybrać drużynę. Piszę, bo nie chcę się w pewnym momencie obudzić z ręką w nocniku, bo mam za słabą postać/drużynę i nie mogę pokonać co silniejszych przeciwników.
Chcę też nadmienić, że miałem styczność z podobnymi grami (np. BGII).
Odpowiedz
Ja bym Ci polecił Czarownika bądź Czarodzieja, mnie się nim lekko grało.
Przywołujesz sobie Chowańca i potwora i masz "drużynę", zawsze możesz jeszcze dodać sobie kilku towarzyszy. Sama postać powinna uderzać z kuszy + kilku czarów ofensywnych, więc nie powinna być narażona na bezpośredni kontakt z wrogiem

Jeżeli nie pasuje Ci mag to powiedz jaki styl gry Tobie odpowiada

Odpowiedz
1vl łotrzyk (dla pk umiejętności. Ma ich najwięcej), następnie kilka w wojownika (tak koło 8 powinieneś już wziąć prestiżówkę), teraz 7lvl w Mistrzu Oręża (KONIECZNIE na kosy!!!). Reszta idzie w woja. Nie ma postaci zdolnej to ubić. Taka nie istnieje, jak graliśmy kampanie przez neta ten build wymiatał. Co do druida, spadał na 3 ciosy. Nawet jak się przemienił w prastarego smoka więc... no comment.

Rasa koniecznie człowiek (By móc szybciej awansować, ma dodatkowy atut a to piechotą nie chodzi!)
Pilnuj również atrybutów, ten typ woja musi mieć co nieco int itp, powinieneś gdzieś znaleźć minimalne.

Czemu MO?
Kosa ma krytyk spory, atuty go powiększają, MO dodatkowo, KI swoje robi. MO ma krytyk co 2-3 ciosy, a z kosy są to krytyki od 300-400dmg więc... bez porównania.

Licz się z tym że gra będzie MAXYMALNIE banalna.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Czarownikiem równiez powinno byc prosto (choc osobiście wole czarodzieja). Dobierasz chowańca, przywołujesz jakąś istotę (w Nweverwinter mogą byc przy twoim boku bardzo długo, więc możesz przyzywac je zaraz po odpoczynku, a nie tylko na czas walki), a do tego dobierasz Dealana lub Grimgnawa. Czysta przyjemnośc bez rzadnego kombinowania.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Kim zagrać? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...