[MA1] Całodobowe Centrum Pomocy

Masz problem w questem? Nie wiesz jak dobrze rozwinąć umiejętności swoje i swoich towarzyszy? A może po prostu masz pytanie odnośnie uniwersum Mass Effect? Kto pyta, nie błądzi, jakikolwiek masz problem, pomożemy.
Odpowiedz
No to pierwszy problem.

Zadanie poboczne: odszukać dla Wrexa zbroje rodową.

Problem ? Wszyscy źli chłopcy na planecie gryzą już ziemię, wchodzę do magazynu gdzie znajduje się owa zbroja i tu zaczyna się kłopot. Leży sobie ona w pięknym sejfie, a ja mam za małą umiejętność deszyfracji i nijak nie mogę się do niej dobrać. Warto wspomnieć, że wybrałem sobie profil żołnierza i raczej trudno u niego o umiejętności włamania czy elektroniki Mam też 300 jednostek omni-żelu i też dziad nie chce się otworzyć. Istnieje jakiś sposób ?
Odpowiedz
Mass Effect ma śmieszną tendencję. Ja także grając żołnierzem, poprzez otwieranie najpierw terminalów i skrzynek o parametrze "niski poziom deszyfracji/elektroniki", "wytrenowałam" sobie otwieranie tego wszelkiego dziadostwa na najwyższy poziom, tzn. otwierałam wszystko.
Jesteś pewien, że podszedłeś do odpowiedniego sejfu? Dobra, załóżmy, że tak. Kogo masz w drużynie? Przyda się jakiś technik (Kaidan/Garrus/Tali). Nie może nie działać, bo to sejf questowy. Spróbuj tego co ja - pootwieraj skrzynki/szafy/etc. które wymagają niższego poziomu umiejętności deszyfracji/elektroniki. Jak trochę się z tym pobawisz, wróć na planetę i zobacz czy to zadziała.
(mam nadzieję, że zadziała, bo ja nigdy z tym sejfem problemu nie miałam)
Odpowiedz
Faktycznie, dołączenie Tali do ekipy bardzo pomogło i otwarłem ten cholerny sejf. Dzięki wielkie
Odpowiedz
Mam mały problem. Jak Normandia wyrzuca mnie w Makio na jakiejś planecie [np. Chohe] to jak później się z niej wydostać?? Za odpowiedź z góry dzięki.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Jak jesteś w Mako, to wciskasz klawisz "N" lub wchodzisz na ekran mapy i klikasz "wróć na Normandię".
Odpowiedz
a ja mam pytanie podobne do kolegi Tokara... na roznych planetach znajduje wraki satelit pojemniki itd i nie moge ich otworzyc gdyz mam za niski poziom umiejetnosci (gram zolnierzem) mam w grupie Tali i nic to nie daje... dalej pisze mi ze mam zbyt niski poziom umiejetnosci... co zrobic? nie da sie jakos jej kazac tego otworzyc?
Odpowiedz
Nie da się Widocznie cała Twoja drużyna ma za słabe umiejętności deszyfracji. Musisz przyjść tu później jak się podszkolisz. Choć z drugiej strony, ja w tych wrakach znajdowałem sam szmelc i rupiecie, więc nie wiem czy warto się w to bawić
Odpowiedz
Musisz być Inżynierem, Vanguardem albo Infiltratorem. No, i inwestować w odpowiednie skille. Ale jak powiedział Tokar, w tych miejscach jest sam szmelc. Możesz do nich jeździć po trochę dodatkowego EXP, chociaż nie wiem po co (ja na wykonywaniu wszystkich questów pobocznych i zabijaniu wszystkiego co się rusza zarobiłam 51 lvl). Szmelc znajdziesz wszędzie.
Odpowiedz
dzieki... poeksperymentowalem troche i juz czaje na jakiej zasadzie to dziala
Odpowiedz
Mam pytanie:

Gdzie znaleźć karabin snajperski HMWSR???
Odpowiedz
Albo losowo, po osiągnięciu 50 levelu/od poziomu trudności Hardcore, albo u oficera zaopatrzenia w kwaterach C-Secu/na Normandii po zdobyciu achievementa "Rich".
Odpowiedz
Witam serdecznie. zacząłem grac w me, i gdy tylko znalazłem się na normandii, postanowiłem pozwiedzac planety. wybrałem tuntao. podjechałem mako do jakiegoś zabudowania. podświetliła mi się konsola wejścia, ale nie mogę ani wyjśc z pojazdu, ani też wejśc do zabudowania. moje pytanie jak mam tam wejśc? czy w ogóle na tym etapie gry (początkowym), mogę już eksploatowacplanety? z góry dziękuję.
Odpowiedz
Hmm, wszystko się da.

Po pierwsze, z Mako wychodzisz klawiszem Q, jeśli dobrze pamiętam.

Po drugie, do budynku na Tuntau nie wejdziesz, a nawet jeśli wejdziesz, nie ma to sensu, ponieważ ta planetka jest elementem qusta, ktorego dostaniesz dużo później (jeśli w ogóle).

Tak, od samego początku możesz eksplorować planety, ale pamiętaj, że każda planeta, na jakiej możesz wylądować ma swojego questa. Często dostajesz go gdy wlecisz do gromady albo układu, ale nie zawsze. Miałeś bardzo dużo pecha, że wybrałeś akurat tę, na której żywcem nic nie zrobisz.

Proponuję na początku dokładnie zwiedzić Cytadelę, porozmawia ze wszystkimi, pozbierać questy. Jeżeli porozmawiasz dosłownie ze wszystkimi, wychodząc będziesz miał około dziesięciu zadań na różnych planetach. Będziesz wtedy wiedział, na których planetach coś ciekawego się dzieje i te warto pozwiedzać.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedż. Super forum i można zawsze liczyc na effectomaniaków. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Odpowiedz
Nie ma sprawy i zapraszam niedługo na subforum Mass Effect 2
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ciekawe czy ktoś tu jeszcze zagląda...

Mam takie pytanko. Mianowicie mam zamiar zagrać znów w Mass Effect i stwierdziłem, że wezmę klasę Szturmowiec. Przeglądając serwis Wiki o ME znalazłem zapis o osiągnięciu w używaniu karabinów:
Assault Rifle Expert – Register 150 Assault Rifle kills. Unlocks Assault Rifle for use as a bonus talent

I teraz moje pytanie jest takie, czy grając Szturmowcem, który normalnie karabiny ma "nie wytrenowane" po zabiciu 150 wrogów z karabinu dostaje możliwość normalnego używania karabinu i pasek rozwoju do nich? czy może tu chodzi o coś innego, ale ponieważ dawno nie grałem to nie pamiętam...

pozdrowienia
Odpowiedz
Jeżeli jakąkolwiek postacią zarąbałeś 150 wrogów, zaczynając nową postać możesz dać jej trening i pasek w karabinach jako dodatkowy talent. Niestety, musisz mieć stare savy.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Czy sejwy z niespatchowanej wersji będą działać po przerzuceniu do spatchowanej?
Odpowiedz
← Mass Effect

Całodobowe Centrum Pomocy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...