[MA1] Całodobowe Centrum Pomocy

Thx bro, mam nadzieję że nie jestem w tym pechowym promilu.
Odpowiedz
Witam

planeta NOVERIA - stacja szczelinowa
pogoń za matką Benezji
quest od doktora na zrobienie antidotum
wchodze do pomieszczenai, czytam notatki, robie antitotum i tu zonk niepowodzenie .. i tak robiłem ze 20 x
w czym tkwi problem - bo jak sie zdaje bez tego antidotum gra stoi w miejscu i nie moge nawet opuścić pomieszczenia
Odpowiedz
Aby wykonać to antidotum, musisz wciskać przycisk, gdy pasek postępu będzie pomiędzy trójkącikami.

Odpowiedz
Mam problem. Przechodziłem raz już żołnierzem Effecta jedynkę, a teraz chciałbym przejść adeptem, z karabinem szturmowym. Niestety nie mam zapisu z żołnierzem i tu nasuwa się pytanie. Czy muszę zabić tych 150 wrogów by zdobyć odznaczenie i przejść grę, czy wystarczy tylko zabić?
Odpowiedz
Czy da sie zmienic rase? Krogorianie mi sie spodobali i chcialbym nimi pograc... Czy to jest wogole mozliwe?
Odpowiedz
Nie ma żadnej możliwości, aby grać inną ras niż człowiek.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość dnia niedziela, 6 lutego 2011, 10:26 napisał

Mam problem. Przechodziłem raz już żołnierzem Effecta jedynkę, a teraz chciałbym przejść adeptem, z karabinem szturmowym. Niestety nie mam zapisu z żołnierzem i tu nasuwa się pytanie. Czy muszę zabić tych 150 wrogów by zdobyć odznaczenie i przejść grę, czy wystarczy tylko zabić?

Trzeba przejść całą grę by można było daną postacią kożystać z odblokowanych funkcji. Ale jak zdobędziesz ten bonus to od razu nowe postacie będą miały możliwość skorzystania z niego. Polecam szybkie usunięcie żołnierzem 150 celów i grę adeptem z karabinem. Zabijaj tylko karabinem a gdzieś zaraz za cytadelą będziesz mógł zacząć od początku. Inaczej się nie da.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Czyli jak mam to zrobić? Po prostu zabić tych 150 wrogów, a później zostawić tę grę i zacząć adeptem? I gdzie da się sprawdzić ile przeciwników trzeba zabić?
Odpowiedz
Jest w trofeach. No i ta metoda jest najszybszą dla adepta. Zagraj sobie na przykład kobietą żołnierzem nastawionym na renegata by popatrzeć na inne opcje dialogowe. Innymi słowy inaczej jakbyś normalnie grał, a po zaliczeniu osiągnięcia przejdź do adepta. Niestety nie ma licznika zabitych ale jak będziesz strzelał tylko z karabina to długo nie potrwa.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
a ja mam pytanie, odnośnie właśnie używania specjalizacji- deszyfrowanie terminali i sejfów.
grałem żołnierzem i zawsze przy cięższych sejfach czy terminalach gethów nic się nie działo, pisało że zbyt mały poziom deszyfracji.
to się liczy drużynowo? bo wszędzie pisze że nie muszę mieć scheparda z tą umiejętnością. a mam tali, myślałem że ona rozwiązuje te problemy
i nie wiem czy zaczynać grę szpiegiem czy nie...
Odpowiedz
Może u Tali po prostu słabo rozwinąłeś ten talent.

Odpowiedz
Wejdź w talenty Tali, najeżdżając na kolejne "progi" będziesz widział, który talent odpowiada za deszyfrację, a który za elektronikę. Mimo wszystko, grę da się spokojnie przejść nie otwierając ani jednego sejfu, nawet Twój ekwipunek nie będzie o wiele gorszy.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
być może, w każdym razie ciekawiło mnie co jest np. w terminalach gethów na planecie z kolonistami, gdzie walczymy z tą wielką rośliną.
ktoś mnie oświeci?
Odpowiedz
Tam były zadania poboczne. Lokalizacje planet na które posłano potworki tej rośliny. Można je bez tego też znaleźć jeśli przeszukujesz wszystkie dostępne układy gwiezdne.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Czy jest możliwość edytowania jakiegoś pliku tekstowego tak, aby przy tworzeniu nowej postaci można było wybrać mu dowolną dodatkową moc spośród tych, w których podczas poprzednich rozgrywek zdobyliśmy specjalizację (tzn. achievement za pewną ilość użyć)?
Odpowiedz
Chyba nie, ale przy graniu na normalnym i trudnym nie jest to potrzebne.

[Dodano po 39 minutach]

A, teraz się zorientowałem. Jeśli chcesz to zrobić, żeby niby mieć ten achievement wchodząc do ME2 to się nie przejmuj. I tak Ci to nic nie da.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Mam pytanie czy mogę adeptowi którym już przeszedłem grę dodać umiejętność związaną z karabinami szturmowymi czy tylko pozostaje gra od nowa ?
Odpowiedz
Jeżeli przeszedłeś grę Adeptem raz i chcesz przechodzić od zera tą samą postacią i masz zrobiony achievement z karabinami szturmowymi - nic nie stoi na przeszkodzie. Gdy ja grałem Adeptem 3x, za pierwszym razem nie miałem nic, za drugim - snajperki.

Swoją drogą, rozważam (wyłącznie w ME1, w ME2 to nie działa już tak dobrze) używanie snajperek na Adepcie. Karabin jest dobry, pozwoli Ci pruć cały czas, ale... masz sporo mocy obezwładniających przeciwników. Będziesz chciał ich używać, a nie da się jednocześnie prowadzić skutecznego ostrzału i uderzać mocami. Moja taktyka polegała na rzuceniu wszystkich mocy naraz, co sprawiało, że w 90% walk wszyscy wrogowie latali po ścianach, wtedy na spokojnie wyjmowałem snajperkę i strzelałem po głowach bezbronnych wrogów. Zanim rzuciłem moce ponownie, snajperka zwykle zdążyła się ochłodzić, więc optymalnie strzelałem jednoczesnie panując nad polem bitwy. Z karabinem nie da się tego zrobić - chociaż większość poradników w necie zaleca karabin szturmowy jako najprostszy w użyciu.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Chodzi o to że przeszedłem grę adeptem, odblokowałem achievement z karabinami szturmowymi i jakbym chciał żeby teraz on miał dodatkową umiejętność karabiny szturmowe jednak nie mogę jej mu przy ponownym rozpoczynaniu gry, tak jak nowo zrobionej postaci. I czy muszę grać nową postacią żeby adept miał um. karabiny szturmowe ?
Odpowiedz
← Mass Effect

Całodobowe Centrum Pomocy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...