Bitwa pod Wiedniem

Jeśli ktoś zamierza się wybrać na "Bitwę pod Wiedniem" - ostrzegam. To jest totalna żenada, mimo paru pozytywów. Prawie każda scena została stworzona, dzięki tandetnej grafice komputerowej, która razi swą sztucznością i kiczowatością. Fabuła? Główny bohater to mnich, któremu pomaga... zmarły zmiennokształtny. A kto wygrywa bitwę pod Wiedniem? I tutaj znajdzie się masa błędów, bo Polacy w bitwie odgrywają małą rolę, a Sobieski sprawia wrażenie jakiegoś wieśniaka (jego angielszczyzna jest okropna - w tym języku głównie mówili aktorzy). Tak naprawdę scenarzyści odkryli coś nowego - bitwę wygrano, dzięki mnichowi, zmiennokształtnemu i Bogowi. No naprawdę bomba. Serio, nie wiedziałem o tym.

Plusy? Rewelacyjny Adamczyk w roli cesarza Austrii (taka klucha, jak to mówi mój wychowawca - aktor w tej roli spisał się znakomicie), ciekawy wątek związany z Karą Mustafą (ale błędy się znalazły) i historia głuchoniemej (gdyby tylko gorzej się zakończyła, a maż ją zostawił byłoby lepiej - gorycz lałaby się z filmu i miałby on może jakieś przesłanie - jak ważne jest jedno istnienie i, że wraz z nim umiera jakieś marzenie, nadzieja). Na pochwałę zasługuje też muzyka, dzięki której film stara się być epicki. I to wszystko. Wspomnę tylko jeszcze, że od uderzenia w kolczugę maczugą, żołnierz tryska krwią. Bajer.

Ogólnie jest to jeden z gorszych filmów, jakie oglądałem ("Wiedźmin" jest lepszy, ale za niezgodność dostał u mnie 1). Zmarły człowiek, który się zmienia w wilka, duchy i gorący miecz - któż to wymyślił? Początkowo myślałem, że oglądam jakieś fantasy. A tandetna grafika naprawdę psuje cały odbiór wraz z nieścisłościami. Twórcy powinni się mniej skupić na wierze, bo wygląda na to - jak już wspominałem - że Polacy nie wygrali tej bitwy, lecz Bóg, mnich i towarzyszący mu zmiennokształtny. Tak więc nie polecam, a ocenę - 3/10 - "Bitwa pod Wiedniem" zawdzięcza, dzięki kilku plusom, które już wymieniłem.

Ocena: 3/10
Odpowiedz
Totalna kiszka, nie bylam na filmie bo znajomi ktorzy byli tydzien wczesniej mieli dokladnie taka sama opinie
Odpowiedz
A taki film "okrzyczany", reklamowany, chwalony, a tutaj jak słyszę "kicha". Nie byłem na tym filmie, ale polowałem na kasetę DVD,z tym,że jeszcze nie miałem okazji obejrzeć.
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

Bitwa pod Wiedniem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...