Organizatorium Sesji ME

Witajcie w drugiej edycji Mass Effect The PBF!

Dla świeżaków sesyjnych na GE przedstawienie, a dla wyjadaczy przypomnienie zasad, na dobry początek:

1. Każdy gracz ma własny temat, przeznaczony tylko i wyłącznie na jego sesję. Jeśli będziecie prowadzili ze sobą interakcje, ja będę ich pośrednikiem.
2. Czytanie tematów innych graczy jest zabronione pod karą kompletnego zepsucia sobie zabawy. Nie będę cerberem patrzącym w logi, ufam, że nie chcecie marnować swojego i mojego czasu.
3. Rozmowy o sesji, dowiadywanie się kto gra kim, wyłuskiwanie jakichś elementów fabuły to samodzielne spoilowanie sobie zabawy, przed którym przestrzegam.
4. Każdy gracz zobowiązany jest odpowiadać w swoim temacie co najmniej raz dziennie. Oczywiście zachęcam do częstszego odpisywania. Wynika też z tego, że ja co najmniej raz dziennie wszystkim odpiszę. Jeśli ktoś nie może odpisać bo komp mu zmarł, kot mu się zepsuł, babcia urwała od internetu, niech mnie jakoś powiadomi (PM, GG, w tym temacie albo w swoim własnym temacie)
5. Kto notorycznie opuszcza dni bez wcześniejszych wiadomości zostanie przemielony na NPC-a i ześlę na niego starożytną klątwę bycia pożartym przez macki.

Fabuła będzie taka jak opisy postaci. Ktoś się rozpisze o swoich zdolnościach bojowych to pewnie będzie wiele strzelał. Ktoś inny opisze jaki z niego jest detektyw - dostanie zagadkę do rozwiązania i tak dalej.

Mechanika nie istnieje. Gra będzie miękka i od mojego widzimisię (mooooże czasem jakiegoś rzutu na szczęście) zależy powodzenie waszych akcji. Nie jestem despotą w tym względzie, jeśli wasza postać coś umie to to umie i koniec. No chyba, że nie umie.

Przekleństwa będą. To nie Mary Poppins.

Nazewnictwo preferuję angielskie. Nie znam polskich nazw większości szczegółów z uniwersum, ale jak coś napiszecie to pewnie zrozumiem, gorzej w drugą stronę. Deal with it.

Postacie czyli to co tygryski lubią najbardziej. W opisie postaci chciałbym zobaczyć więcej niż 3-4 zdania jaki to wasz bohater nie jest skokszony i jak to go błagali żeby został Widmem, ale odmówił, bo jest zbyt badass. I w ogóle batarianie zabili mu rodziców jak był mały więc teraz się mści na zbieraczach. Oczekuję, że powiecie mi, prócz podstaw, rasa, wiek, zawód, conieco o przeszłości postaci, o tym czym się zaktualnie zajmuje, dlaczego, nieco o charakterze, wyglądzie, wyposażeniu i umiejętnościach. Od tego na czym się skupicie zależy kształt Waszej indywidualnej sesji.

Możecie grać wszystkim prócz: Gethów, Zbieraczy, Keeperów, Protean i innych wymarłych ras, AI, VI, security mechs i tak dalej. Tak, wiem, że byłoby fajnie zagrać Gethem, ale jest tak mało wiadomo o ich interakcjach i kulturze, że nie damy sobie rady zrobić realistycznej sesji Gethowi. Poza tym, pamiętajcie, że:
- Krogańskie kobiety poza Tuchanką można policzyć na palcach,
- Drell niezwiązany z Hanarem ma rację bytu tylko jako buntownik-wyrzutek
- Każdy drell choruje na syndrom Keprala - proszę określić zaawansowanie choroby
- Voluski żołnierz pozwoli mi się śmiać do najbliższej Gwiazdki
- Asari zajmują w społeczeństwie role zgodne z ich etapem życia. Jeżeli jakaś Matka nadal służy w armii to jako wysoki oficer za biurkiem.
- wśród żołnierzy Asari wysoko wytrenowana biotyka to warunek konieczny
- Turianin wyrzutek, który ma problemy z subordynacją to mniej więcej taki przypadek jak Elcorska baletnica-rajdowiec w jednym
- Ogromna większość Quarian opuszcza Flotę tylko na Pielgrzymce - reszta ewentualnie na kilkuosobowych misjach

Starajcie się używać zdrowego rozsądku. W razie czego będę wam truł na PM.

Odnośnie biotyki i ewentualnych biotyków (oczywiście nie musicie grać biotykiem): Asari mają naturalne zdolności i nie potrzebują implantów, każda Asari ma troszkę biotyki, ale nie wszystkie uczą się nią posługiwać. W przypadku ludzi napiszcie jaki implant ma wasz bohater. Chciałbym, żebyście określili stopień zaawansowania w waszej ogólnej kontroli swoich biotycznych możliwości, takie Biotic Mastery. Napiszcie, czy skupiacie się na sile efektów czy na ich kontroli i wytrzymałości. Pamiętajcie, że Szarża biotyczna wymaga specjalnego implantu, który słabo nadaje się do mniej subtelnych działań.

Odnośnie techniki i technologii, jest to dostępne dla wszystkich, ale pamiętajcie, że czym innym jest hacking i zabezpieczenia (hakerzy, entuzjaści), czym innym naprawa, replikacja i leczenie (odpowiednio technicy i medycy) a czym innym tworzenie sond bojowych i pancerzy (wojsko). Tu też chciałbym żebyście bardziej opisowo nakreslili wasze możliwości.

W sesji występuje skalowanie poziomu trudności. Im większego koksa zrobicie tym większym koksom będziecie musieli stawić czoła i tym poważniejsze będą nawet drobne błędy.

Na koniec chciałbym, żebyście wszyscy napisali tu cokolwiek - żebym wiedział, że wszyscy trafili w dobre miejsce. Wszelkie pytania, wątpliwości, spam i ogólne pogaduchy też piszcie tutaj

Na postacie czekam tydzień - licząc od dziś albo od poniedziałku, zależy jak wam będzie szło i ile potem będzie konsultacji.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Przeczytałem zasady i je zrozumiałem.Na pewno wiem, że u mnie niedziele i poniedziałki odpadają co do napisania choćby jednego posta.Dodatkowo dzielę komputer, ale myślę że dam radę grać. Idę przygotowywać postać

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Przeczytałem Mimo wszystkim, tym którzy np. nie ogarniają implantów, bo nie zwrócili na to uwagi w grze, radziłbym poszperać w temacie poprzedniej sesji, o tutaj: http://forum.gexe.pl/...zenie-postaci/
Odpowiedz
Przeczytałem.
Wszystko rozumiem.
Zabieram się za robienie postaci.
Yyy ładna dzisiaj pogoda
Odpowiedz
Hej, przecież to nie ty robiłeś wiochę A na pewno nie największą.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Przeczytane. Najpóźniej do wtorku będzie postać.
Odpowiedz
Czyli komplet dotarł.

[Dodano po 18 godzinach]
Postęp Postaci: 20%.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Pytanie jeszcze jedno, bo chyba nie napisałeś, a jak pisałeś to nie zwróciłem uwagi: Kiedy dzieje się akcja gry? Tak jak poprzednia sesja? Bo to chyba najistotniejsza rzecz dla historii postaci(Żeby nie było: zarys mam, ale historii nie napisałem )
Odpowiedz
Nie jest to określone, chociaż pewne przesłanki pojawiły się w zajawce z tematu ze zgłoszeniami.

[Dodano po 2 dniach]

Postęp postaci: 40%.

Jak idzie, Kur, Kiyek, Withord? Jak macie jakieś problemy to wbijajcie na PM.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
No tak, marudziłem że chce już grać a jestem niegotowy.

Nad postacią pracuję, myślę że już jutro wyślę opis.

Przy okazji: gdyby ktoś z pozostałych graczy potrzebował inspiracji dla swojej postaci albo wahał się czy chce grać Hanarem, polecam obejrzeć to
http://www.youtube.co...?v=jGldy-ABbsw
Odpowiedz
Jutro lub dzisiaj(chociaż to mało prawdopodobne) prześlę postać.
Odpowiedz
Dzisiaj podeślę postać.
We geexe żodyn niy wi iże jeżech gorol.


ŻODYN.
Odpowiedz
Ja też postaram się dzisiaj no do jutra ewentualnie
Odpowiedz
Byłoby fajnie, jakbyście dzisiaj podesłali postacie, ale oficjalnie czekam do niedzieli. Chcę tylko zauważyć, że ci, którzy wyślą wcześniej będą na pewno startować w poniedziałek, natomiast niedzielni gracze być może będą musieli poczekać.

[Dodano po 5 godzinach]

Mam karty Obserwatora, Hubrisa, Kiyuku i Trzeciego Kura.

Czekam na Withorda i Maega - potem zaczynamy.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Chyba będę mógł wysłać postać dopiero w niedzielę.
Przepraszam za opóźnienie.
Odpowiedz
Ze względu na duże zainteresowanie ustalam zasadę:

Grają ci, którzy wyślą mi gotową, przedyskutowaną ze mną i zatwierdzoną postać do końca niedzieli. (To znaczy, że jeśli wyślesz w niedzielę o 23:59 to lepiej żebym nie znalazł niczego, do czego mógłbym się przyczepić - a do tej pory w każdej postaci coś znalazłem. ) W przypadku remisu (tzn. obaj gracze wysłali mi postać w niedzielę i obie tak samo mi się podobają, a nie ma miejsca na obu) zdecyduje kolejność zapisywania się na tę sesję, moja osobista sympatia oraz rzut mokrym śledziem.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Postaram się stworzyć postać jeszcze dzisiaj.
Jeśli problem nie ma rozwiązania, to nie ma problemu.
Odpowiedz
Gramy w składzie:

Maeg
Obserwator
Hubris
Trzeci Kur
Kiyuku
Withord
Vincius

Siedem osób. Sporo. Wobec tego będzie wesoło, historia zatoczy szersze kręgi niż pierwotnie planowałem. Jutro albo pojutrze zaczniemy.

[Dodano po 3 dniach]

Czy ktoś chce zaczynać przed świętami wiedząc, że od piątku do wtorku będzie przerwa w odpisywaniu?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Sesja ME

Organizatorium Sesji ME - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...