Dabu - początek

Kiedy byliście gdzieś w połowie kanionu, do waszych uszu dotarł śpiew jakiegoś ptaka. Jednooki jakby na ten dźwięk zesztywniał, po czym zaczął cichutko gwizdać w podobnej tonacji.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
"Wiedziałem!" - pomyślałem. Mimo tego, iż miałem pewność co do jakiejś zasadzki, stałem w miejscu. Nie ruszałem się, tylko zwyczajnie czekałem na rozwój sytuacji. Rozglądałem się powoli na wszystkie strony.
Odpowiedz
Jednooki odwrócił się do ciebie, po czym roześmiał.
- Tutaj rozstają się nasze drogi mości krasnoludzie - Ledwo skończył mówić, w jego plecach pojawiła się strzała. Jegomość zrobił wielkie oczy, po czym runął na na ziemię. Z jego pleców sterczała szara lotka strzały.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Przestraszyłem się tak bardzo, że aż spadłem z muła. Szybko jednak wstałem, otrzepałem się i podszedłem do Sottiego. Sprawdziłem puls chcąc dowiedzieć się czy jednooki jeszcze żyje.
- Ee... Ekhm... - nie mogłem nic z siebie wydusić. - Nic ci nie jest? - mądrzejsza rzecz nie przyszła mi do głowy.
Odpowiedz
- Niech cię... szlag - wykrztusił jednooki, po czym westchnął i wyzionął ducha. Następnie, poczułeś coś ostrego kłującego cię w tył szyi.
- Żadnego ruchu - usłyszałeś za sobą.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
"Tak, to była pułapka..." - pomyślałem. Stałem sztywno i czekałem na pierwszy ruch mojego przeciwnika. Popatrzyłem na Sottiego i w duszy przepraszałem go za mylne osądy.
Odpowiedz
Z twojej prawej i lewej strony podeszli mężczyźni, przyodziani w maskującą zieleń. Na ich głowach były kaptury, zaś na twarzach mieli czarne chusty. Jeden z nich wyszarpał ci topór z ręki, drugi związał ci z ręce z tyłu.
Odezwał się głos za tobą:
- Wolisz żebyśmy cię ogłuszyli, czy mamy ci zawiązać oczy?
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
← 1.3

Dabu - początek - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...