[Opowiadania] Ten co Saidinem włada

Jaka ocena?

6 - bardzo dobre opowiadanko (0 głosów [0%])
5 - dobre, wciąga (4 głosy [66.67%])
4 - może być, normalnie napisane (1 głos [16.67%])
3 - na nic więcej nie zasługuje (0 głosów [0%])
2 - da się czytać, choć nie bardzo (0 głosów [0%])
1 - beznadzieja, dno totalne (1 głos [16.67%])
Hmm nawet nawet, jak dla mnie żadną nowością tutaj jest 5
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Dobrze wiedzieć W sumie niedługo przyjdą następne party
Odpowiedz
I następne 5-tki Ciekawe kto kiedy da 6 No i komu
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Nie wiadomo... Ale bądźmy dobrej myśli
Odpowiedz
Znałem już pierwsze dwie części. Ale dalsza część równie (jak nie lepiej) dobrze napisana. 5 !
Odpowiedz
Daję 5. Ponieważ czuję lekki niedosyt..I won't more!!
[font="Courier"]Mistrzyni Legionu Nieumarłych. Członkini Rady Cienia.[/font]

You all will die...When the darkness fall...
In nomine xaos...
Odpowiedz
Mnie się bardzo podoba , trochę jeszcze można by było coś poprawić albo dorobić ale i tak jest fajne. 5
Odpowiedz
No to piszcie co mam poprawić! A po 12 sierpnia przyjdą kolejne 4 party
Odpowiedz
no pieknie... powiem szczerze ze zaskoczyles mnie tymi postaciami niewiele znam osob czytajacych ksiazki pana Jordana! ode mnie 5 z wielkim +! oby tak dalej bede czekac na kolejne czesci
Odpowiedz
Dzięki wielkie
Na razie jestem w trakcie pisanie tych samych partów, tyle że z punktu widzenie innych osób - i każdy part dotyczył bedzie innej
Mam nadzieje że się wam to spodoba

EDIT

Porzuciłem pomysł - nie umiem tak napisać.

Mam nadzieję że nie piszę gorzej - staram się jak najlepiej.
Odpowiedz
Masz nadzieję, że nie piszesz gorzej? A ja powiedziałabym, że wręcz przeciwnie B) . Wraz ze swymi postaciami ewoluujesz i ty. Styl ci się wyrabia, choć nadal pozostają pewne niedociągnięcia.
Doszukałam sie paru niedomówień. Np. nie rozumiem.Z jednej strony Perrin stracił pamięć, z drugiej zaś pamieta, że kobieta u jego boku jest jego żoną, jak i to że śpi we własnym domu, którego jednak rozmiaru nie pamieta. Również w piatej części jest coś, co zaniża nieco ogólną ocenę. Chodzi mi o zbyt szybkie wyslanie okrętów na morze. Armia mimo wszystko potrzebuje nieco czasu na załadunek , odbicie z portu, rozwinięcie żagli i ustawienie się w odpowiednim szyku. No ale może sie mylę
Żaden wykfalifikowany krytyk ze mnie Mówię tylko, co myślę, bo oto przecież prosimy w tym dziale.
Inna sprawa tyczy się stylu narracyjnego ( ale ja się cholera czepiam ). Nie wiem czy to mieszanie sposobów narracji q tym samym rozdziale, podrozdziale nie jest błędem (w Parcie 5 na początku). Najpierw pisanie w osobie trzeciej, przyjmowanie narratora wszechwiedzącego, zaś potem pisanie w osobie pierwszej. Radziłabym uważać :>
Po przeczytaniu tego co obecnie zdążyłeś napisać wydaje mi się, że przydałoby się wpleść jakieś wyjaśnienia, co do tego czym jest "saidin", nakreślenie miejwięcej historii i konfliktu między plemionami. Samo nadmienienie Asha'manów czytelnikowi może nie wystarczyć . Mały akapit mógłby dużo zmienić i czytelnik czułby się pewniej.
Budowa zdań wychodzi z korzyścią dla kreślenia wartkiej akcji. Czytając jednak te krótkie zdania, czasem doznawałam lekkiego zamętu, dezorientacji. Należałoby tą technikę nieco dopracować.
Miałeś bardzo ciekawy pomysł na opowiadanie :)podoba mi się jego fabuła. Ciągnij je dalej. Ja z chęcią poobserwuję rozwój wypadków B)
Na dziś, za to opowiadanie, masz u mnie =======> 4
Odpowiedz
A więc parę wyjaśnień:

Cytat

.Z jednej strony Perrin stracił pamięć, z drugiej zaś pamieta, że kobieta u jego boku jest jego żoną, jak i to że śpi we własnym domu, którego jednak rozmiaru nie pamieta


Pamięta jego CIAŁO. On zaś nie pamięta co ROBIŁ przez ten czas.

Cytat

Chodzi mi o zbyt szybkie wyslanie okrętów na morze. Armia mimo wszystko potrzebuje nieco czasu na załadunek , odbicie z portu, rozwinięcie żagli i ustawienie się w odpowiednim szyku. No ale może sie mylę


W tym miejscu musiałbym napisać całe wypracowanie. Ale w skrócie:
Seancheanie to lud, który armię TRZYMAŁ na okrętach gdzie mieszkali, w razie rozkazu wyruszenia na wojnę...

Cytat

Inna sprawa tyczy się stylu narracyjnego ( ale ja się cholera czepiam ). Nie wiem czy to mieszanie sposobów narracji q tym samym rozdziale, podrozdziale nie jest błędem (w Parcie 5 na początku). Najpierw pisanie w osobie trzeciej, przyjmowanie narratora wszechwiedzącego, zaś potem pisanie w osobie pierwsze


Zamierzenie celowe, ale jakoś nie wchodziły mi akapity
Po prostu jedna część opowiada, a w drugiej bohater myśli o czymś

Cytat

...przydałoby się wpleść jakieś wyjaśnienia, co do tego czym jest "saidin", nakreślenie miejwięcej historii i konfliktu między plemionami. Samo nadmienienie Asha'manów czytelnikowi może nie wystarczyć ...


No cóż, nastepne wypracowanie się szykuje. Saidin i saidar to dwie części Prawdziwego Źródła. Saidin to część męska, a saidar to jego odwrotność. A Asha'mani to inaczej Żołnierze Smoka Odrodzonego, dosłownie "Obrońca". Rand werbował ich ponieważ musiał bronić się przed Aes Sedai z Białej Wieży, a Asha'mani zamieszkali w jej przeciwieństwie, Czarnej Wieży (która była na początku farmą, potem miasteczkiem)

Cytat

Budowa zdań wychodzi z korzyścią dla kreślenia wartkiej akcji. Czytając jednak te krótkie zdania, czasem doznawałam lekkiego zamętu, dezorientacji. Należałoby tą technikę nieco dopracować


No cóż, tutaj masz rację. Ale niestety, w partach z długimi zdaniami nie wychodzi to najlepiej... (mieszają się wątki - jeden za, drugi przeciw. A tak są oddzielone)

No i dzięki za odpowiedź, jesteś pierwszą osobą która mnie tak "brutalnie" zjechała, i dzieki ci za to Wiem co muszę wyjaśniać
Odpowiedz
O widzisz teza jasno i przejzyście a gdyby to jeszcz e wplecione było w akapity.(zapewne z wyjaśnieniami czekałeś do następnych Partów, ale radziłabym już wcześniej wpleśc te wyjaśnienia. Powooli, stopniowo ). Zapowiada się ciekawie. Czekam na dalsze części Miło słyszeć, że choć troszkę pomogłam
Odpowiedz
fajne , jak cała strefa
Odpowiedz
← Fan Works

[Opowiadania] Ten co Saidinem włada - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...