[W1] Wiedzmin ogólna ocena

jestem ciekawy jakie jest wasze zdanie na temat tej gry... muszę powiedzieć szczerze ze się zawiodłem wyobrażałem sobie ta grę w ogóle inaczej. Z przykrością muszę stwierdzić ze grafika jest jak w 2000 roku w jakiejś dennej grze dorzuconej do gazetki CD- projekt, a ten niby słynny tryb walki jest dla mnie zbyt prosty, i nudny w gothicu(mowie tutaj o Gothic I i II mogliśmy tam przynajmniej zobaczyć co robi bezimienny i zmienić cios np mocny długo trwający ale za to mocny, szybki ale za to ze słabsza siła, cios z pchnięciem, cios z zamachnieciem, cios z za głowy czy obrót z uderzeniem do tego sami deycdowalismy o sekwencji ciosow a tu jest po prostu ,UNIK, PAROWANIE, CIOS a Geralt i tak załatwi wszytkich bandytów my wcale nie decydujemy czy geralt w danej chwili zblokuje czy tez nie. ustawiłem sterowanie na mysz, bylo napisane ze poczatkujacy powinien tak zacząć czy się z tym zgadzacie?? Mam dobry komputer dobry procesor i w ogóle wszytko w najlepszym stanie, lecz wciąż nie rozumiem dlaczego gra się tak niemilosiernie tnie mam tak ogromnie lagi ze hej można to jakoś zmienić??
Mozę jestem zawiedziony bo dopiero zaczynam grac i nie wiem co się będzie działo dalej, lecz na początku całkowicie się zawiodłem uważam ze bez sensownie straciłem te 80 zł
Pamiętam ze wielka zaleta gothica był szybko obracający się obraz który można było przewijać np literka Q czy E, tutaj całkowicie nie rozumiem jak można obkrecic myszka ale to zajmuje dużo czasu. Tak patrze i czy akcja zmienia się gdy wypełniamy jakieś zadanie? nie zauważyłem ...każda rozmowa dzieje się w jakiś jakby "filmikach" co jest bardzo irytujące. Gra gothic 3 jest według mnie o niebo lepsza choć to może dlatego ze ja dobrze znam i jestem fanem sagi, nie wiem powiedzcie czy wy się z tym zgadzacie i jaka byście ocenę wystawili za całokształt gry? jest to pytanie nie tylko do tych którzy przerzedli grę w milion rożnych sposobów ale dla tych którzy kupili grę nie dawno

ja oceniam gdzieś na 4/10... lub mniej
gdy byłem bardzo mały i o tym nie wiedziałem,
myślałem ze kimś będę, bo marzenia miałem,
rodzice byli w pracy, a ja wcześniej w domu,
wypiłem z barku wino nie mówiąc nic nikomu!
było jakoś dziwnie i puściłem pawia!
czy to był początek to mnie zastanawia,
w szkole jako gówniarz skroiłem dwa zety,
i zamiast balonowej kupiłem sobie pety!
Odpowiedz
Jeśli grę kupiłeś dla ładnej graficzki, szybko obracającej się kamerki i dialogow nie-w-postaci-cutscenek to może zwróć Wiedżmina, a kup sobie ukochanego Gothica?

Tak jeszcze zapytam, na którym etapie fabuły jesteś?
Odpowiedz
Koleś, nie potrafię cię zrozumiec. Naprawdę. Użyj słownika. To po pierwsze. Po drugie, skoro dopiero zaczynasz grac, to po co oceniasz? Zmienisz zdanie szybko, jak pograsz dłużej i dojdziesz do bardziej "sensownego" momentu gry, gdyż sama akcja jest nieco powolna przez pierwsze momenty. Teraz wypunktujmy twoje zarzuty i postawmy kontrargumenty:
1. Grafika - zarzucasz grze, że ma oprawę wizualną niczym z początku tysiąclecia. Mam się śmiac, czy rozpłakac? Ja nawet nie będę tłumaczyc dlaczego, bo to zbyt oczywiste.
2. System walki - Wiedźmin to nie zręcznościówka czy slasher typu Devil May Cry czy Heavenly Sword. To cRPG, z elementami Action. I chyba nie czytałeś tipsów podsuwanych przez grę - możesz wykonywac uniki kiedy chcesz. Te które wykonuje Geralt automatycznie ratują twoją dupę, bo bez nich zginął byś dawno.
3. Tnie ci się piec podczas grania - zmień ustawienia grafiki na gorsze? A może któryś z komponentów twojego PCta nie jest obsługiwany przez grę? Sprawdź, to się dowiesz.
4. Wolno obracająca się kamera - a próbowałeś może, hmm, no nie wiem, środkowego przycisku myszy? Bo jak dla mnie to byłaby pierwsza opcja obracania kamery do sprawdzenia.
5. Zadania - o co ci chodzi? Przepraszam, nie zrozumiałam.
6. Rozmowa - dialogi przeprowadzane w formie cut-scenek jest bardzo dobrym pomysłem. Pozwala poczuc się, jakby brało się udział dosłownie w przedstawionych wydarzeniach. Ale to kwestia gustu, jaki inny bys system zaproponował, skoro ten tak ci się nie podoba?
I na koniec deserek:
7. Cały czas porównujesz do Gothica. Widac, że grasz od niedawna.
I nie, nie zgadzam się z twoją opinią, która jest wybitnie... be. Wiadomo, ze o gustach się nie rozmawia, ale nawet przeciwnicy tej produkcji muszą docenic plusy naszego rodzimego dzieła.

Osobiście wystawiłabym Witcherowi 9,5/10, ze względu na nieco drewnianą animację twarzy i to, że gra rozkręca się dopiero po I rozdziale, ale to małe szkopuły, które absolutnie nie przeszkadzają rozgrywce.
Odpowiedz
Dobre xD. Początek wiedźmina jest liniowy bo to jest niby samouczek, jak demo Crysisa

Grafika nie liczy się w RPG, no ale nie mogę przyznać ci racji. IMO jest świetna i klimatyczna. Pewnie zależy od ustawień

Walka. Czy w BG mogłeś zdecydować czy unikasz? No cóż... mówimy o królu RPG (oczywiście poza Arcanum, gdzie też tego nie było : P). Przy czym należy zauważyć, że dwukrotne kliknięcie w dowolnym miejscu powoduje unik w tym kierunku (w izometrycznej, w TPP mamy dwa razy a,w,s lub d).

Muzyka, jak ostatnio często: genialna.

Ja polecam ludziom którzy liczyli na lepsza walkę CoD 4

8/10 za liniową fabułę, która nie jest liniowa tylko na krótką metę, kończy się i tak tak samo
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Nie mam ochoty komentować pierwszego posta, powiem tylko, co wpływa na moją ocenę.
- za genialne postacie, dialogi i fabułę
- za dokonanie wyczynu ze starym enginem NWN
- za stworzenie wspaniałych animacji walki
- za żyjący świat
- za bardzo proste walki
- za sztywne postacie
daję grze 8/10.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Z przyjemnością skomentuję pierwszy post. Nie będę używał quote'ów, bo wydłużą moją wiadomość...

'Z przykrością muszę stwierdzić ze grafika jest jak w 2000 roku w jakiejś dennej grze dorzuconej do gazetki CD- projekt'

Moja pierwsza salwa śmiechu. Jeżeli kupujesz cRPG'a dla grafiki, to albo nigdy nie miałeś styczności z klasykami gatunku, albo jesteś kolejny fanatykiem Gothica 3. w RPG'u chodzi o fabułę. Wiedźmin ma ją genialną, a G3... Tam jest w ogóle jakaś fabuła?

Nie będę przytaczał całego cytatu, w każdym bądź razie chodzi o system walki - Witcher to nie h&s, czy Oblivion. Grałeś w P:T? Zapewne nie. W każdym bądź razie tam na pudełku było napisane coś w rodzaju: 'Sigil, miasto, w którym słowo potężniejsze jest od miecza'. I to była prawda. Tutaj jest to nieco bardziej zbalansowane, jednakże główna idea tej myśli jest wciąż aktualna.

'Mozę jestem zawiedziony bo dopiero zaczynam grac i nie wiem co się będzie działo dalej, lecz na początku całkowicie się zawiodłem'

Tutaj chyba nie muszę komentować, co?

'Pamiętam ze wielka zaleta gothica był szybko obracający się obraz który można było przewijać np literka Q czy E, tutaj całkowicie nie rozumiem jak można obkrecic myszka ale to zajmuje dużo czasu.'

Ciężko mi zrozumieć to zdanie, bo w sumie nie wiem co znaczy 'obkrecic', ale chyba główną myśl złapałem. Początkujący gracz mógłby się z tobą zgodzić, gdyż spowalnia to akcję. Zastanowiłeś się może jednak po co twórcy zamieścili w grze takie sprytny feature zwany aktywną pauzą? Może żeby użyć eliksirów, zmienić tryb walki czy ustawić dogodnie kamerę...

'Tak patrze i czy akcja zmienia się gdy wypełniamy jakieś zadanie?

Ty wyszedłeś chociaż z Kaer Mohren?

Ekh już gdzieś mówił, że ta gra nie bez kozery ma na opakowaniu znaczek '+18'. Tu nie chodzi tylko o wulgaryzmy czy sceny erotyczne. Tą grę trzeba zrozumieć. I nie wiem czemu, ale coraz bardziej denerwują mnie ludzie, którzy nie czytali 'Wiedźmina' i nie są w stanie sprostać temu, co widzą na ekranach komputerów grając w Witchera.

Moja ocena 9/10. Patch 1.2 poprawia czas ładowania i z tego powodu jestem zadowolony. Żałuję tylko, że mam za mało czasu na granie. Jeszcze nawet raz nie udało mi się ukończyć Wiedźmina, a muszę zrobić to 3 razy

[Dodano po chwili]

I oficjalnie cię ostrzegam, że jeżeli nie będziesz stosował słownika i interpunkcji (tego on za ciebie nie zrobi, gdyż leniom nie pomaga), to każdy kolejny post będzie skutkował ostrzeżeniem. Do skutku. Świąteczny czas dobroci musiał się skończyć zanim się zaczął...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Z drugiej strony Donovan, dzięki za to, że się podzieliłeś z nami swoimi wrażeniami... Wymaga to nie lada odwagi... Albowiem użyszkodnicy GE są znani z hardości ducha.
Odpowiedz
A mnie tak natchnęło:
"Rozkazał tym, co się zbiegli, by mu przynieśli worek soli i antałek octu. I piłę. (...) Zawołał jakichś pachołków, rozkazał im, by trzymali mnie za włosy... i za powieki. Pokazał im, jak... Tak, żebym nie mogła odwrócić głowy ani zamknąć oczu... Bym musiała patrzeć na to, co robi. Trzeba zadbać, by towar się nie zepsuł, powiedział. By nie uległ rozkładowi... (...) Oderżnąl im głowy. (...) Piłą. Giselher, Kayleigh, Asse, Reef, Iskra... I Mistle. Odrzynał im głowy... Po kolei. Na moich oczach."
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
napisałem tego posta tylko dlatego żeby zobaczyć jak banda fanatyków gier komputerowych mnie taktycznie i z upomnieniem o pisownie w dodatku w dobrym stylu oczytanego konia mnie pojedzie lol
Zmieniłem ustawienia na gorsza grafikę i jest całkiem spoko, przynajmniej postacie ruszają się teraz realnie a nie podskakują.
gdy byłem bardzo mały i o tym nie wiedziałem,
myślałem ze kimś będę, bo marzenia miałem,
rodzice byli w pracy, a ja wcześniej w domu,
wypiłem z barku wino nie mówiąc nic nikomu!
było jakoś dziwnie i puściłem pawia!
czy to był początek to mnie zastanawia,
w szkole jako gówniarz skroiłem dwa zety,
i zamiast balonowej kupiłem sobie pety!
Odpowiedz
Wiedźmin śmierdzi...wszystkie gry przerastające możliwości mojego złoma śmierdzą

Mogłem się tylko poślinić oglądając krótkie filmy, przedstawiające pracę naszego kochanego CD Projekt


Odpowiedz
szczerze to jak teraz gram to gra wydaje mi sie dużo bardziej ciekawsza poprostu zmnijszylem grafike minimalnie.
znalazłem wszytkie 10 sefir i lece na bagna je powkładac do tych obelisków
gdy byłem bardzo mały i o tym nie wiedziałem,
myślałem ze kimś będę, bo marzenia miałem,
rodzice byli w pracy, a ja wcześniej w domu,
wypiłem z barku wino nie mówiąc nic nikomu!
było jakoś dziwnie i puściłem pawia!
czy to był początek to mnie zastanawia,
w szkole jako gówniarz skroiłem dwa zety,
i zamiast balonowej kupiłem sobie pety!
Odpowiedz
Powiem tak :0
Wiedźmin według mnie jest świetną grą ...
Grafika naprawdę b. dobra choć w RPG to nie ma znaczenia (przynajmniej nie powinno mieć dla prawdziwego fana tego typu gier) bo nawet teraz od czasu do czasu zagram sobie w BG I i II
Muzyka jak już ktoś napisał genialna a prowadzenia dialogów to po prostu coś zaje******* ; D
Co do systemu walki to jest ciekawy i mnie się podoba ... ; D

BTW Donovan to że masz za słaby komputer na tę grę to nie znaczy że musisz od razu wypisywać tego typu rzeczy. Poza tym grę się ocenia jak się ją przejdzie a nie pograsz 5min i już ...

9/10

Edit:

Mam jeszcze pytanko a nawet dwa zdążyłem już 2 razy przejść tę grę i zastanawiam się kim był ten człowiek (a może to nie był człowiek) na końcu którego Geralt zabił ... (wyglądał na wiedzmina ale nie wiem )

2) Wiecie coś o 2 części wiedzmina albo jakimś dodatku? planują wydać coś takiego? : D


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
I robią je, i robią... Coś czuje, że dwójka wiedźmina to pewnie wyjdzie w 2012 .
Odpowiedz
Blah... Wiedźmun jest fe! Dlaczego? Bo nie zrobili go na zasadach D&D... . Idę sobie w BG pograć...
Odpowiedz

Cytat

Mam jeszcze pytanko a nawet dwa zdążyłem już 2 razy przejść tę grę i zastanawiam się kim był ten człowiek (a może to nie był człowiek) na końcu którego Geralt zabił ... (wyglądał na wiedzmina ale nie wiem )
\



AARGH! A tak się staraliśmy w temacie outro nie zdradzać : P Jaki spoiler xD
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Przestań pierniczyc o D&D bo mi psujesz zabawę z Maską Zdrajcy, fanatyczny idioto.
Ekh, wiesz, ja wolę poczekac długo niż dostac wcześniej kichę nie z tej ziemi. Jakośc, a nie ilośc liczy się w tym wypadku, moim skromnym zdaniem.
Odpowiedz

Cytat

Przestań pierniczyc o D&D bo mi psujesz zabawę z Maską Zdrajcy, fanatyczny idioto.
Ten dodatek do Neverwinter jest świetny ale szkoda że taki krótki

BTW Atis nice sygnaturka ;d magiczne pociski Gandalfa heh ;p

Cytat

Mają wyjść jakieś dodatki do Witchera, a będą do pobrania na oficjalnej stronie gry.

Mam nadzieję że wyjdą jak najszybciej te dodatki bo chyba nie zacznę po raz 3 przechodzić wiedźmina : D

BTW Ekhtelion nie bądź pesymista może wiedźmin 2 wyjdzie w 2011 ; D ; D

Cytat

Blah... Wiedźmun jest fe! Dlaczego? Bo nie zrobili go na zasadach D&D...  . Idę sobie w BG pograć...


No cóż nie wiem czy to by był dobry pomysł jakby zrobili go na zasadach D&D : D
BG też dobra gra ;p


Cytat

Mam jeszcze pytanko a nawet dwa  zdążyłem już 2 razy przejść tę grę i zastanawiam się kim był ten człowiek (a może to nie był człowiek) na końcu którego Geralt zabił ... (wyglądał na wiedzmina ale nie wiem )\



AARGH! A tak się staraliśmy w temacie outro nie zdradzać : P Jaki spoiler xD


Wracając do sprawy (a spoilerem byś nie chciał? ) ; D wiecie coś więcej na temat tego mumina heh którego Geralt zabija na końcu? : D

Może coś w książce było której niestety jeszcze nie czytałem (sam nie wiem dlaczego )


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
← Wiedźmin

Wiedzmin ogólna ocena - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...