[GIII] Head Shot

Takie mam dość ciekawe pytanie.

Otóż gram sobie i często wykańczam przeciwników zanim do mnie dojdą moim łukiem. Ale albo mi się wydaje albo gdy trafimy strzałą przeciwnika w głowę zadajemy mu więcej obrażeń niż w inną część ciała. Wydaje mi się czy tak to sprytnie zostało zrobione?

Co prawda strzał w głowę powinien zabijać od razu, bo to trochę komiczne było jak dzika ze strzałą w oku musiałem zabijać mieczem

Co o tym sądzicie?

Odpowiedz
Cóż, moim zdaniem wydaje ci się Ja się z czymś takim nie spotkałem
Odpowiedz
Jak dłużej przytrzymasz cięciwę to strzały zadają większe obrażenia. Tyle. A i fajnie wyglądają potwory podziurawione strzałami. Mój martwy troll miał strzałę w czole. Przezabawnie to wygląda, albo robienie ze swoich sojuszników jeży.
Odpowiedz
No że po dłuższym przytrzymaniu to wiem ale kiedyś walczyłem z pełzaczami i pierwszy dostał 2 strzały i mu resztka życia została, drugi dostał w główkę i potem w ciało to padł po 2 strzałach... choć podszedł bliżej to może odległość od celu ma też znacznie?

Odpowiedz
Oczywiście, że odległośc ma znaczenie! Jak mówisz Head Shot z 0,5m kasuje sporą częśc paska ale strzały w klatę bardziej >>odrzucają<< wroga
Lfp for GvG
Odpowiedz
Wykończyć orka z łuku fajna sprawa, zapolować na jelenia jeszcze lepiej.
A tak po za tym, nie ma znaczenia czy trafisz w głowę czy w tors, znaczenie ma tylko odległość przynajmniej ja się z tym spotkałem.
A tak na marginesie, czy jak strzelacie z kuszy możecie oddać tylko kilka strzałów, to znaczy ja miałem tak, że strzeliłem kilka razy a później już nie mogłem mimo, że bełty miałem krzyczał, że nie może .
Odpowiedz
Xingu masz rację strzał w głowę zadaje większe obrażenia aniżeli w inne partie ciała
Odpowiedz
Dokładnie
Dlatego ja zawsze staram się trafić w głowę choć w przypadku niektórych stworzeń (wilki itd.) raczej trudno je trafić w odpowiednią część ciała
Odpowiedz

Cytat

A tak na marginesie, czy jak strzelacie z kuszy możecie oddać tylko kilka strzałów, to znaczy ja miałem tak, że strzeliłem kilka razy a później już nie mogłem mimo, że bełty miałem krzyczał, że nie może

Jeden z tych głupich bugów Gothica 3.
Łuki są fajniejsze. Ogniste strzały, wybuchowe strzały. Szkoda tylko, że te wybuchowe są takie drogie i zarazem słabe. Aż żal wystrzeliwać takiej kasy.
Odpowiedz

Użytkownik Wiktor dnia pią, 16 lis 2007 - 16:17 napisał

Jeden z tych głupich bugów Gothica 3. 
Łuki są fajniejsze. Ogniste strzały, wybuchowe strzały. Szkoda tylko, że te wybuchowe są takie drogie i zarazem słabe. Aż żal wystrzeliwać takiej kasy.

[post="93402"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]A to zależy
Bo jak się ma 190.000 sztuk złota to te wybuchowe strzały raczej niewiele kosztują . Ja raczej preferuję kusze gdyż zadają większe obrażenia.
Odpowiedz
Odkryłem to sprawdzane na kilku bestiach więc musi się zgadzać

Czarny goblin
Ten sam łuk, ta sama odległość te same strzały.
Biegły dwa czarne gobliny na mnie strzeliłem pierwszemu dwa razy w nogi i został mu milimetr życia.
Drugi dostał w głowę i gdzie w byle co zginął.

Ogr
Ten sam łuk, te same strzały, odległość nie pewna.
Jeden zginął po 4 strzałach, drugi potrzebował 5

Pełzacz piaskowy
Ten sam łuk, te same strzały, ta sama odległość.
Jeden oberwał w łeb padł od razu.
Drugi w tors, została mu 1/5 życia.

Ork Zwiadowca
Ten sam łuk, te same strzały, ta sama odległość.
Jeden oberwał w głowę i padł.
Drugi oberwał w tors i jeszcze mu życia zostało.

Z tego wynika że strzały w głowę ranią bardziej.

Odpowiedz
Mam pytanie z jakiego łuku strzelałeś ?
Odpowiedz
Niemożliwe, ta gra nie ma head shot'ów. Musiałeś po prostu dłużej naciągać cięciwę na tych przeciwników, którzy szybciej padli
Odpowiedz
Nie... Zawsze naciągałem do końca a w przypadku goblinów oba były na dwa cięcia mieczem. Do pełzaczy też jestem pewny, dwa razy naciągnąłem cięciwę na maksa i strzelałem raz w głowę i to jak pełzacz ledwie mnie dojrzał stał na tylnych łapach i piszczał, umarł, drugi był blisko mnie i dostał w brzuch z naciągniętej na maksa cięciwy została mu 1/5 życia. Jestem pewny że to działa.

Odpowiedz
aMorku Head Shot jest, ponieważ niedawno zacząłem grać od nowa i 1 łukiem poszedłem na tyły Ardei i tam spotkałem jelenie. Jednemu pieprzłem w tors i uciekł.Natomiast drugiemu w łeb i padł.
Odpowiedz
zgodzę się z Xardasem na 100% strzały w głowę zadają więcej obrażeń. Ps. Kolejne moje pytanie,... Napotykam się często na bandytów i celuję z łuku im w głowę przecież to człowiek dostał w Głowę, a nadal leci na mnie z strzałą w bani....Logika? Może miał niewidzialny hełm? Ale raczej go nie widziałem
Odpowiedz
To przeciesz oczywiste ze strzał w głowe zadaje wieksze obrazenia niz w tors lub inne czesci ciala. Ja to wiedzialem od pierwszego razu gdy właczyłem Gothica III. Tak samo jak sie uczysz umiejetnosci strzelania z łuku to koles u ktorego sie uczysz mowi Ci ze celuj w wrazliwe czesci ciala naprzykład GŁOWA xD Ja wole Łuk Pozdro all.
Odpowiedz
Jak strzelisz w głowę zadajesz większe obrażenia i to jest SPRAWDZONE. Szyłem z łuku do zębaczy i gdy trafiałem w nogę zabierałem mu około 3/4 życia zaś gdy trafiłem w głowę to zabijałem go jednym strzałem. To samo się tyczy innych potworów np. Ogry, wilki, dziki, rozpruwacze itp.
Odpowiedz
← Gothic

Head Shot - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...