posiadlosc

Twórcy Wasteland pracują nad hybrydą RPG z FPS


inxile

Studio inXile widocznie odżyło po nawiązaniu współpracy z Microsoftem, natomiast niewątpliwy sukces i ciepłe przyjęcie przez społeczność graczy ich ostatniego dziecka – “Wasteland 3” – pozwalają marzyć, a przy okazji mierzyć naprawdę wysoko.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że ekipa pracuje nad next-genowym, wysokobudżetowym RPG dedykowanym konsoli Xbox Series X. Tytuł tworzony jest na silniku Unreal Engine 5, jego rozgrywka ma być przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, a całość ma cechować się “oszałamiającą” oprawą wizualną.

Teraz studio potwierdziło te rewelacje dodając, że wspomniany projekt jest największym w historii inXile. Dodatkowo gra ma zostać umiejscowiona w zupełnie nowym świecie, co oczywiście sugeruje, że Brian Fargo i spółka zamierzają rozwijać nową markę.

Co dalej? Redakcja PC Gamera natrafiła na najświeższą ofertę pracy stworzoną z myślą o tajemniczej grze. Jedną z kluczowych umiejętności ma być rozumienie połączenia pierwsoosobowego shootera z RPG, a zainteresowani muszą posiadać doświadczenie w tworzeniu strzelanek. Ogłoszenie mówi wprost, że w produkcji nie zabraknie potężnego uzbrojenia i unikalnych zdolności bojowych.

Brzmi… ciekawie. Choć szczerze pisząc, wolałbym aby inXile skupiło się na rozwijaniu klasycznych RPG i implementowanie nowoczesnych mechanizmów do znanych, lubianych klimatów niż decydowało się na wypłynięcie w kierunku nieznanych wód.

Odpowiedz
Widać jaka przyszłość czeka ich pod butem Microsoftu. Farewell, isometric cRPGs, farewell!
Odpowiedz
Myślę, że mają teraz taką stabilność budżetową, iż stać ich na równoczesne tworzenie tej hybrydy i przy okazji "Wasteland 4"
Odpowiedz
← Nowości

Twórcy Wasteland pracują nad hybrydą RPG z FPS - Odpowiedź

Wczytywanie...