posiadlosc

Microsoft zakupił Bethesdę. Razem z przystawkami, ma się rozumieć


microsoft,bethesda

W kontekście branży gier komputerowych to wydarzenie porównywalne do zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. Dzień, który na zawsze zmieni elektroniczną rozrywkę. Szok, niespodzianka i niedowierzanie. Microsoft, a co za tym idzie – Xbox i PC – zyskały portfolio godne galerii sztuki.

The Elder Scrolls, Fallout, Dishonored, Wolfenstein, Starfield czy Doom. To marki, które nie trzeba przedstawiać. Teraz stanowią własność Giganta z Redmond. Transakcja opiewa na bagatela 7.5 mld dolarów, czyli trzy razy więcej niż wynosiła suma za przejęcie lukratywnego Minecrafta, a także całego studia Mojang. Rzecz jasna przejęcie Bethesdy wiąże się z zakupem zespołów, które jej podlegały, m.in. id Software, Arkane, MachineGames czy ZeniMax Online Studios.

Cała praca i rdzeń naszej relacji z graczami polega na zaangażowaniu w dostarczeniu odpowiedniej palety wyjątkowych gier do odkrycia, a także grania na Xbox. Plan ten jest spełnieniem obietnicy danej posiadaczom Xbox, która polega na zapewnieniu im najbardziej wydajnych, wciągających i kompatybilnych wrażeń z gier następnej generacji, jak również swobody gry w blockbustery razem z przyjaciółmi, w dowolnym czasie i miejscu. Dzisiejszy dzień jest milowym krokiem w naszej podróży i jestem niesamowicie podekscytowany perspektywą, którą oznacza on dla Xbox.

powiedział Phil Spencer, szef marki Xbox

Podobnie jak nasza pierwotna współpraca, ta dotyczy więcej niż jednego systemu czy ekranu. Podzielamy wiarę w fundamentalną moc gier, ich zdolność łączenia, wzmacniania więzi i przynoszenia radości. Przekonanie, że możemy zaoferować je wszystkim – niezależnie od tego kim jesteś, gdzie mieszkasz i na czym grasz. Bez względu na wielkość ekranu, kontrolera czy nawet zdolności korzystania z jego.

podsumowuje Todd Howard

Trzeba przyznać, że się dzieje i tego ruchu nie spodziewała się nawet hiszpańska inkwizycja.

Odpowiedz
Microsoft potrzebuje gier do swojego programu Game Pass i xCloud. Więc kupuje studia Jeśli dalej będą wypuszczać dobre gry singleplayer od Zenimaxa to nikt nie będzie narzekał.
Odpowiedz
Microsoft ewidentnie przespał obecną generację, ale wygląda na to, że przy kolejnej może odjechać o kilka długości
Odpowiedz
Kupili Minecraft i zrobili, że gracze ze wszystkich platform mogą grać razem. Wydali Halo na Steamie. A niektóre gry Zenimaxu już zapowiedziano na PS5, np. Deathloop i Ghostwire Tokyo.

Microsoft chyba średnio obchodzą generacje jako takie. Jego obchodzi Netflix dla gier, czyli GamePass. Płacisz subskrypcję i masz katalog setek gier - na kompie, na xboxie, a docelowo w chmurze. Czemu gracz miałby płacić raz za grę, skoro może płacić ciągle? Docelowo chyba o to teraz wszystkim i we wszystkim chodzi.
Odpowiedz
Coś czuje że ta generacja będzie mocno zielona
Odpowiedz
← Nowości

Microsoft zakupił Bethesdę. Razem z przystawkami, ma się rozumieć - Odpowiedź

 
 
Wczytywanie...