Pół wieku poezji później – recenzja filmu


pół wieku poezji później

Niczym support przed gwiazdą wieczoru, przed premierą netfliksowego serialu, grupa polskich zapaleńców opublikowała własną filmową próbę przedstawienia historii w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego – "Pół wieku poezji później". Z jakim skutkiem udało się ich przedsięwzięcie?

W utworze amatorskim kuleć może – w porównaniu z produkcjami komercyjnymi dużych wytwórni – w zasadzie wszystko. Począwszy od fabuły, przez kwestie techniczne, a zakończywszy na grze aktorskiej. "Pół wieku poezji później" broni się w praktyce na każdej z tych płaszczyzn. Jak na swoje możliwości, rzecz jasna.

Odpowiedz
Całkiem niezły jak na taki niski budżet
Odpowiedz
Ja jestem zdania, że jeżeli nie posiada się odpowiedniego budżetu na wydanie odpowiedniego filmu, to lepiej się za niego nie zabierać. Można zabrać się za produkcje, która nie wymaga specjalnych magicznych efektów specjalnych....

... ale to tyczy się produkcji filmowych, a nie amatorskiej, fanowskiej, ponieważ jak na taki budżet zrobili kawał dobrej roboty. Oczywiście ma się pewien dyskomfort oglądając ten film. Z jednej strony naprawdę fajne wykonanie, z drugiej strony jest coś co kole po oczy, wynikające z małego nakładu finansowego.
Odpowiedz
← Artykuły

Pół wieku poezji później – recenzja filmu - Odpowiedź

 
 
Wczytywanie...