[Komiksy] Hellboy #7: Hellboy w Piekle


hellboy w piekle class="lbox">hellboy w piekle

"Hellboy w Piekle" to epilog opowieści o Piekielnym Chłopcu. Seria kontynuująca "Hellboya", ale przede wszystkim domykająca rozpoczętą w nim historię – może dlatego jest to już inna podróż, z poczuciem zbliżającego się końca.

Po wydarzeniach z szóstego tomu wydania zbiorczego Hellboy trafił do Piekła. Śmierć nie przynosi mu spokoju – w nowym środowisku znajduje tak sprzymierzeńców, jak i przeciwników, a do tego zachodzą zmiany na szczeblu władzy. Mimo to wędrówka po Piekle przebiega bez szaleństw. Dominuje ponura, przygnębiająca atmosfera pustki i śmierci. Bohater błąka się po tym miejscu niż podąża w jakimś celu, a jego spotkania z innymi postaciami sprawiają wrażenie przypadkowych i chaotycznych. Główny wątek, który długo przewija się gdzieś w tle i nawet pod koniec jest opowiadany z dystansu, nie ma odpowiedniej siły, żeby nadać całości wyrazisty kierunek.

Odpowiedz
Próbowałem czytać ten komiks (czytałem poprzednie tomy) i... komiks wydaje mi się długi, nudny i dość straszny; duża w tym zasługa klimatu opowieści. Zabrakło mi poczucia humoru, które mogłoby rozładować napięcie i jakiejkolwiek fabuły. W moim odczuciu z komiksu wieje pustką, nudą i grozą. Moja ocena: 3/10. Nie polecam.
Odpowiedz
Humor miejscami był, mi się podobał dialog Hellboya z babcią bodajże jednego z demonów, kiedy krótko przedstawił, jak absurdalne jest to, dlaczego do niej przyszli Niemniej rzeczywiście nie było go dużo.

Ale poprzednie tomy Ci się podobały i to dopiero ten epilog, jak go nazywam, okazał się rozczarowujący?
Odpowiedz
Szczerze mówiąc, dobrnąłem gdzieś tak do połowy komiksu i zrezygnowałem. Nie dałem rady. Z Hellboyem bardziej podobają mi się krótsze, zamknięte historie i te z czasów, gdy był jeszcze w BBPO. To były fajne, zamknięte historie, napisane z wyobraźnią, poczuciem humoru i łapą Hellboya w akcji. Tu mi tego wszystkiego zabrakło. Dla mnie klimat tego komiksu jest za ciężki.
Odpowiedz
← Artykuły

[Komiksy] Hellboy #7: Hellboy w Piekle - Odpowiedź

 
 
Wczytywanie...