Odpowiedz
  • 1 strona

Joker wygrywa na Festiwalu Filmowym w Wenecji!

krzyslewy

Złotousty
9513 Bard
Napisano: 7 września 2019, 22:07 · #1
0

Jeszcze nie tak dawno ze zdziwieniem przyjmowano wiadomość o udziale "Jokera" w konkursie na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Dziś możemy ogłosić pełen sukces twórców filmu.

joker

Nieoczekiwanie "Joker" zdobył główną nagrodę – Złotego Lwa. Rok temu nagroda przypadła "Romie", która później wygrała trzy Oscary, a miała jeszcze więcej nominacji, w tym w kategorii "Najlepszy film". Tym samym "Joker" może być czarnym koniem zbliżających się Oscarów – i mowa tu o filmie DC, inspirowanego komiksami.

joker

"Joker" zawita do polskich kin 4 października.

Mikeal

Adept Śmierci
2268 Nekromanta
Napisano: 8 września 2019, 18:44 · #2
0
Czyżby DC na dobre przełamało passę złych filmów?

krzyslewy

Złotousty
9513 Bard
Napisano: 8 września 2019, 19:07 · #3
0
Po prawdzie, to DC też zrobiło dużo mniej tych filmów niż Marvel, więc porównania nie są takie łatwe. Ale fakt, że ostatnio idzie im coraz lepiej. "Shazam!" to dobra familijna produkcja z fajnym przesłaniem. No a "Aquaman" to taka radosna, kolorowa przygoda, że bawiłem się na niej lepiej niż na hitach Marvela Tylko sukcesu "Wonder Woman" jakoś nie ogarniam.

"Joker" to nowy kierunek, który DC może się opłacić, czyli kierunek: kino ambitne, dramatyczne. Nie rezygnuje z superbohaterskich filmów dla widzów w każdym wieku, ale jednocześnie znajduje dla siebie inne miejsce. A coś nie chce mi się wierzyć, żeby Marvel Disneya miał tu walczyć, bo musiałby wyraźnie oddalić się od kina rodzinnego.

Joker wygrywa na Festiwalu Filmowym w Wenecji! - Odpowiedź

 
 
 
Podaj numer strony
Wczytywanie...