riese

Odpowiedz
  • 1 strona

[P:K] Pathfinder, a D&D.

Szakal

Pachołek
238 Mroczny Rycerz
Napisano: 30 października 2018, 16:34 · #1
0
Kupiłem Pathfinder Kingmaker, zainstalowałem i na chwile uruchomiłem, żeby zobaczyć czy działa i na razie odstawiłem, bo nie mam czasu w niego grać. Jedna rzecz mnie tylko ciekawi. Pathfinder to podobno zmodyfikowana wersja systemu D&D 3.5. Na czym właściwie polegają te różnice? Nie jestem specjalistą od papierowych rpg, ale nie widziałem też jakiś wielkich zmian podczas tworzenia postaci. Podobne umiejętności i atuty, nawet zaklęcia są chyba w większości te same. Zauważyłem jedynie drobne różnice jak np. fakt, że możemy sami wybrać sobie cechę do której chcemy dodać bonus rasowy.

Courun Yauntyrr

Arcymag
15693 Drow
Napisano: 30 października 2018, 23:25 · #2
0
Przyznam szczerze, że też jeszcze nie grałem. Znalazłem taki wątek, który traktuje o różnicach między D&D a Pathfinderem. Niestety, tylko po angielsku, więc trzeba ciut znać języki obce.
I'm not a savior. I'm a warning.

Szakal

Pachołek
238 Mroczny Rycerz
Napisano: 4 listopada 2018, 18:57 · #3
0
Trochę to poczytałem i o ile dobrze zrozumiałem zmieniono sposób levelowania. W tym sensie, że Pathfinder dodał mnóstwo nowych atutów i o wiele częściej się je dostaje, ale z drugiej strony zostały one osłabione względem D&D, a niektóre rzeczy które w tym drugim systemie otrzymywano za darmo, albo mniejszym kosztem, teraz maja o wiele większe wymagania.

[P:K] Pathfinder, a D&D. - Odpowiedź

 
 
Podaj numer strony
Wczytywanie...