[P:K] Pathfinder, a D&D.

Kupiłem Pathfinder Kingmaker, zainstalowałem i na chwile uruchomiłem, żeby zobaczyć czy działa i na razie odstawiłem, bo nie mam czasu w niego grać. Jedna rzecz mnie tylko ciekawi. Pathfinder to podobno zmodyfikowana wersja systemu D&D 3.5. Na czym właściwie polegają te różnice? Nie jestem specjalistą od papierowych rpg, ale nie widziałem też jakiś wielkich zmian podczas tworzenia postaci. Podobne umiejętności i atuty, nawet zaklęcia są chyba w większości te same. Zauważyłem jedynie drobne różnice jak np. fakt, że możemy sami wybrać sobie cechę do której chcemy dodać bonus rasowy.
Odpowiedz
Przyznam szczerze, że też jeszcze nie grałem. Znalazłem taki wątek, który traktuje o różnicach między D&D a Pathfinderem. Niestety, tylko po angielsku, więc trzeba ciut znać języki obce.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Trochę to poczytałem i o ile dobrze zrozumiałem zmieniono sposób levelowania. W tym sensie, że Pathfinder dodał mnóstwo nowych atutów i o wiele częściej się je dostaje, ale z drugiej strony zostały one osłabione względem D&D, a niektóre rzeczy które w tym drugim systemie otrzymywano za darmo, albo mniejszym kosztem, teraz maja o wiele większe wymagania.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

[P:K] Pathfinder, a D&D. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...