[P:K] Pathfinder, a D&D. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Szakal,
Trochę to poczytałem i o ile dobrze zrozumiałem zmieniono sposób levelowania. W tym sensie, że Pathfinder dodał mnóstwo nowych atutów i o wiele częściej się je dostaje, ale z drugiej strony zostały one osłabione względem D&D, a niektóre rzeczy które w tym drugim systemie otrzymywano za darmo, albo mniejszym kosztem, teraz maja o wiele większe wymagania.
Courun Yauntyrr,
Przyznam szczerze, że też jeszcze nie grałem. Znalazłem taki wątek, który traktuje o różnicach między D&D a Pathfinderem. Niestety, tylko po angielsku, więc trzeba ciut znać języki obce.
Szakal,
Kupiłem Pathfinder Kingmaker, zainstalowałem i na chwile uruchomiłem, żeby zobaczyć czy działa i na razie odstawiłem, bo nie mam czasu w niego grać. Jedna rzecz mnie tylko ciekawi. Pathfinder to podobno zmodyfikowana wersja systemu D&D 3.5. Na czym właściwie polegają te różnice? Nie jestem specjalistą od papierowych rpg, ale nie widziałem też jakiś wielkich zmian podczas tworzenia postaci. Podobne umiejętności i atuty, nawet zaklęcia są chyba w większości te same. Zauważyłem jedynie drobne różnice jak np. fakt, że możemy sami wybrać sobie cechę do której chcemy dodać bonus rasowy.
Wczytywanie...