[Szpony i kły] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją książki "Szpony i kły"!

Od kolejnej książki ze świata "Wiedźmina" nie oczekiwałem w zasadzie niczego. Saga została zakończona, zaś "Sezon burz" jasno pokazał, że twórca przespał ostatnie lata i wydana pośpiesznie "nie-kontynuacja" była strzałem w stopę. Moje nastawienie zmieniła zapowiedź "Szponów i kłów", czyli zbioru opowiadań, za którym stoją miłośnicy serii. Pojawiła się nadzieja, że ci okażą się lepsi od sławnego AS-a cierpiącego na niemoc twórczą.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Moje odczucia po przeczytaniu tego zbioru są tak bardzo inne, że aż jestem zaszokowany. Już się nie będę rozpisywał odnośnie moich opinii, powiem tylko, że "Kres cudów" i "Bez wzajemności" kompletnie mi się nie podobały, zaś "Szpony i kły", "Lekcja samotności" oraz "Co dwie głowy" zdecydowanie pokochałem. Rozbieżność ocen które dałbym tym opowiadaniom rozpisałbym od 3/10 do 9/10, zaś zbiorczo 8/10 i polecam każdemu fanowi wiedźminskiego świata
Odpowiedz
Chciałbym tylko skomentować, że autor recenzji chyba zagalopował się w krytyce i walnął plamę - "Bez wzajemności" opowiada o Ellen Daven, której NIE znaliśmy wcześniej i nigdzie się nie przewijała. Czyżby autor nie doczytał opowiadania do końca, gdzie jasno jest przypominane, że mowa o starszej siostrze Essi, bohaterki "Trochę poświęcenia"?
Recenzja, jak dla mnie, mało wartościowa. Zamiast szukać zalet, jej autor postawił sobie chyba za cel wytknąć wszystko co się da. Brak obiektywizmu. "Kiedyś to było!". Kiedyś był Wiedźmin, teraz nie ma Wiedźmin.
Odpowiedz
Cyt.: "Moje nastawienie zmieniła zapowiedź "Szponów i kieł", czyli zbioru opowiadań, za którym stoją miłośnicy serii."
Szponów i kieł? Serio?
Szponów i kłów panie Anαβ
Odpowiedz
Poprawiliśmy, przepraszamy za błąd

Tylko proszę bez zgryźliwości, nie zawsze uda się wszystko wychwycić. Niemniej następnym razem będziemy uważniejsi.

Przy okazji - nie ma czegoś takiego jak obiektywna recenzja. Ona z góry jest subiektywna, przedstawia czyjąś opinię, a tym samym nie musi się zgadzać z opinią innej osoby.
Odpowiedz
← Artykuły

[Szpony i kły] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...