[D&D] 4 edycja

Mega osłabnienie magii jest powodem, dla którego nigdy, PRZENIGDY nie zakupię edycji 4.0 A za ten numer to zrobię małą vendettę twórcom, jak Mystrę kocham.

Podpisano:
Enether Derathar (Cza 26/Arc 5)


@Favorek: Nic się nie bój
Odpowiedz
...Lama3/Epik4 (Żarrrtuję. Nie bij!)
Odpowiedz
Eneciu, a na czym ma polegać to osłabienie?
Odpowiedz
Bardzo mi się nie podoba osłabienie magii. Oczywiście Zapomniane Krainy słyną z wielu magicznych cacek, w którymi spotyka się na co dzień prawie każdy mieszkaniec Faerunu, ale ja bym co najwyżej je nieco podkopał, zamiast od razu eksmitować Mystrę. Szaleństwo. Wnioskuję, że połowa graczy zostanie przy 3.5, bo te zmiany są tragiczne.
Odpowiedz
A poza magią - mógłby mnie ktoś oświecić - są jakieś drastyczne zmiany? Czytałem podzielne komentarze, widziałem oceny 1, widziałem oceny 5 i nie wiem co o tym sądzić. Na pewno zostanę przy edycji 3.5, ale chciałbym się nieco dowiedzieć na ten temat. ; > Słyszałem, że gra zmieniła się w jeszcze większego hack&slasha, ale poczekam na potwierdzenie... xD
Odpowiedz
No... Przynajmniej swą poprzednią wypowiedzią szajcik zyskał w mych oczach xD
Odpowiedz
Podręczniki do 4 edycji DnD są już sprzedawane nawet w sklepie isa.pl.

Niestety są po Angielsku.

Kto umei ten język jednak może już się przekonać czy 4 edycja to zmiana na lepsze...
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów
Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz
Od czego by tu zacząć.
Ogólnie jeśli chodzi o mechanikę gry to jest ona bardzo zbalansowana. Znika różnica w potędze między magiem a wojownikiem tzn. na wysokich poziomach ten drugi ma jakieś szanse z pierwszym. Rozbudowano ponadto bardzo system tworzenia postaci. Każda klasa ma dużo nowych umiejętności, które dostaje na nowych poziomach. Nie ma systemu bazowego ataku w takiej postaci jak był. Teraz wojownik może zrobić kilka ataków jak ma specjalne umiejętności. Poziom zaczął odgrywać jakąś rolę, czyli jest dodawany do rzutów obronnych, które teraz stają się podobne do KP(są bierne.) Ponadto dodaje się do bazowego ataku. Dalej co najważniejsze dla mnie to ograniczono liczbę umiejętności do 11 bodajże. No i wpływ na nie również ma poziom postaci. Nie dostaje się też co poziom punktów na owe umiejętnosci.

Rasy również są zrównoważone ale stety albo niestety zlikwidowano ich wady. Mają tylko same zalety co dla tego systemu nie jest złe. Osłabiono bardzo magię jak już to zostało powiedziane np. taka dezintegracja zadaje 6k10 punktów obrażeń. Dalej postacie bardzo trudno zabić, a w zasadzie najskuteczniejszym sposobem jest sztylet gdy ta straci wszystkie punkty wytrzymałości.

hmmm to tak tytułem wstępu, jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało pisać. Jak ktoś chce dodatkowe informacje o świecie a nie mechanice to też spróbuje udzielić na tyle ile sam się orientuję.
Odpowiedz
← Ogólnie

4 edycja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...