Odpowiedz

[Divinity: Orginal Sin 2] Wrażenia.

Dziwny333

5
Napisano: 30 grudnia 2017, 12:46 · #21
0

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia czwartek, 28 grudnia 2017, 22:29 napisał


Lubię kiedy towarzysze mają swoje własne osobowości i odzywają się podczas rozgrywki. Moim zdaniem granie w BG bez takich wstawek dużo traci. Choć przyznaje, że zachowanie niektórych postaci może irytować.Jak powiedziałem, drużyna mieszana radzi sobie na klasyku. Na taktyku było ciężko, ale odpuściłem dopiero podczas walki z Radeką, po kilkunastu próbach miałem dość. Myślę, że po opanowaniu mechaniki gry i odpowiednim doborze umiejętności i klasy postaci ( łucznik ! ) da się przejść w ten sposób grę. Drużyna złożona z fighterów jest potężna, ale dość nudna w prowadzeniu. No i podobny, a może nawet lepszy efekt osiągniemy mając czterech magów. Z przywoływania nie korzystam, choć przyznaje, że wydaje się być bardzo przydatne.

EDIT:
I tak w końcu po wielu tygodniach grania dzisiaj ukończyłem DOS2. Gra jest po prostu fantastyczna i kusi mnie, aby zacząć całą przygodę od nowa, ale to może dopiero za jakiś czas. Gra nie jest pozbawiona wad, ma trochę błędów, brakuje też polskiego języka, ale gorąco polecam każdemu. Samo zakończenie strasznie gorzkie w moim odczuciu...Podobnie jak w Tronie Bhaala odrzuciłem boską moc i... to nie skończyło się dobrze.


Mnie po ukończeniu gry zaczęło zastanawiać jedno: czyżby Larian szykował tym razem jakiś dodatek do gry? Ogólnie wszystkie wątki zostały zakończone, ale co z Malady? Jej strasznie zależy na tym byśmy zdobyli naszą boskość, a gdy tą opcję na końcu wybierzemy, to i tak chwilowo nie chce nas męczyć swoimi problemami. Niby można to pociągnąć w 3 części gry, ale coś mi mówi, że chyba doczekam się jakiegoś dodatku fabularnego.

Co do kolejnego przejścia, to chyba jednak lepiej zostawić sobie na później, zrobić jakąś większa przerwę itp. Ja zaraz po przejściu na classicu, zacząłem grać drugi raz na tacticianie i po odbicu okrętu miałem już dość. Walka nie daje tyle frajdy co w pierwszym DOSie i przy pierwszym podejściu, to jest oki, to przy drugim już to nuży. Tactician według obietnic miał wrogom dawać nowe skille przez co rozgrywka znów miała stawać się świeża, ale to niestety było tylko marketingowe gadanie. Tak, czasami przeciwnik, ma coś nowego, ale z reguły to jest tylko 100% odporności na jakiś żywioł.

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 30 grudnia 2017, 16:16 · #22
0
Twórcy twierdzili, że mają w planach jakiś jeden duży fabularny dodatek. Tak pisało w jakimś artykule na temat gry.

Dziwny333

5
Napisano: 30 grudnia 2017, 17:40 · #23
0
Czyli n 99% będzie mieć coś wspólnego z Malady. To jest jedyna postać, którego wątku nie rozwiązano. Pojawia się z nikąd, za wiele o niej nie wiemy i gdy zdobędziemy już naszą moc, to nawet nie wyjaśnia nam w czym niby jesteśmy jej potrzebni.

Mopena

2
Napisano: 6 kwietnia 2018, 22:51 · #24
0
Ja niestety się szybko zniechęciłam. Raczej nie będę wracała do tego tytułu.

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 6 kwietnia 2018, 23:57 · #25
0
A można wiedzieć dlaczego?

Jezid

Rycerz
5238 Rycerz
Napisano: 16 kwietnia 2018, 20:29 · #26
0
Czy polska wersja pobudzi dyskusję?

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 20 kwietnia 2018, 21:01 · #27
0
Możliwe, bo wiele osób nie grało w tą grę właśnie z powodu braku spolszczenia. Z drugiej strony patrząc na kondycję forum to nie liczyłbym na jakieś większe grupy ludzi.

[Dodano po 4 dniach i 7 minutach]

Spolszczenie już jest .

Courun Yauntyrr

Arcymag
15660 Drow
Napisano: 20 kwietnia 2018, 22:50 · #28
0
Kinowa wersja, bez dubbingu
I'm not a savior. I'm a warning.

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 26 kwietnia 2018, 09:28 · #29
0
I bardzo dobrze. Bardzo rzadko zdarza się, aby dubbing był porządnie zrobiony.
Ale mnie kusi, żeby znowu przysiąść do tej gry, ale na razie musi trochę poczekać, bo ogrywam co innego w tej chwili.

[Dodano po 5 dniach i 2 godzinach]

Jednak zacząłem grać, bo zdałem sobie sprawę, że niedługo wychodzi przecież PoE II i znowu nie będę miał czasu aby ograć po raz drugi DOS II. Spolszczenie póki co bardzo dobre. Zdarzają się literówki, ale przy tej ilości tekstu nie da się tego raczej uniknąć, a niektóre nazwy i imiona przetłumaczono w zabawny sposób. Mimo wszystko oceniam je pozytywnie.

dunio1

668
Napisano: 10 czerwca 2018, 14:53 · #30
0
14 września wychodzi poprawiona wersja na PC, więc możesz poczekać z grą

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 10 czerwca 2018, 17:36 · #31
0
A co takiego daje ta poprawiona wersja oprócz jakiś głupotek m.in. samouczek jako pełnoprawny towarzysz...

Tiamat

12
Napisano: 30 października 2018, 13:53 · #32
0
Czy gra jest nadal tak drętwa jak poprzednia część? I czy da się grać we 2?

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 30 października 2018, 15:41 · #33
0
Co rozumiesz przez drętwa? Jedynka była właśnie momentami za bardzo niepoważna. W dwójce też można znaleźć sporo humoru, ale ogólnie to jest bardziej serio od poprzednika.
I można grać we dwóch.

Gość_Lemmy*

Napisano: 11 lutego 2019, 08:37 · #34
0
Niedawno rozpocząłem nową przygodę, trochę pograłem .... i już mam ochotę rozpocząć od nowa Mam odczucie że źle dobrałem swoją postać i umiejętności towarzyszy
Wybrałem postać fabularną Red Prince, a że grając w cRPG zazwyczaj jestem dobry i pomagam innym, tak nie potrafię się przestawić żeby grać nadętym szlachcicem. Mam do Was pytanie czy wy stworzyliście swoją postać, czy wybraliście fabularną? Mam wrażenie że te gotowe postaci są świetnie przygotowane pod towarzyszy i tal lepiej poznawać ich historię, a pod główną postacią przez wybory gracza spłyca się ich charakter (jak w moim przypadku) myślę że zacznę po prostu deafultową postacią.
Jeszcze odnośnie samych taktyk walki i doboru umiejętności, mam pytanie czy moja taktyka z D:OS 1 się sprawdzi. A mianowicie miałem 3 magów mających swoje czary przyzywające oraz wojownika przyzywający Nicka - u mnie początek walki wyglądał tak że przyzywałem kreatury w pobliżu wrogów, Ci się zajmowali moimi przywołańcami, a reszta drużyny walczyła z dystansu (głównie czary), w większości przypadków walki to była bułka z masłem. Tylko tutaj widzę że jest osobna dziedzina magii przywołania, w D:OS 1 każda szkoła magii miała swoich przywołańców. Na pewno będę chciał mieć przynajmniej 2 magów, którzy będą mieli kombinacje ogień+ziemia i woda+powietrze, teraz nie wiem czy dobierać im magię przywoływać jako trzecią dziedzinę, czy np. zrobić osobnego 3 maga nekromancja+przywoływanie.
Jakie kombinacje szkół daliście swoim postaciom? Czy da się wymaksować 3 szkoły magii?

Szakal

Pachołek
211 Mroczny Rycerz
Napisano: 11 lutego 2019, 18:17 · #35
0
1. Ja zawszę tworzę własną postać. Nie tylko w DOS, ale we wszystkich crpg gdzie jest taka możliwość. Jakoś tak lepiej jest mi się wczuć we własnoręcznie stworzoną postać.
2. Osobiście miałem dwóch magów: ogień + ziemia, oraz woda + błyskawice. Jak chcesz mieć jeszcze przywołanie to musisz stworzyć trzeciego maga, bo bez odpowiedniego rozwijania umiejętności przywołance będą bardzo słabe. Nie zdołasz osiągnąć mistrzostwa w trzech umiejętnościach bojowych jednocześnie.

[Divinity: Orginal Sin 2] Wrażenia. - Odpowiedź

 
 
Podaj numer strony
Wczytywanie...