world-of-warcraft-arthas-przebudzenie-króla-lisza

Odpowiedz
  • 1 strona

Skupienie podczas czytania.

dajmel

2
Napisano: 8 sierpnia 2017, 14:23 · #1
0
To mój pierwszy post na forum (jak i w życiu) więc Witam Wszystkich!

Po kilkuletniej przerwie ponownie wróciłem do czytania książek, i odkryłem (raczej niepamietam żebym miał kiedyś taki problem), że czytac musze pustym pokoju, wszystkie sprzety wyłączone i ze stoperami w uszach w innym razie nie potrafie się wczytać w książkę.

Tu stawiam moje pytania:
·Czy wy też macie takie problemy?
·W jakich warunkach wam się czyta najlepiej?
·Macie jakies własne sposoby na wczucie?

Niblla

Opętany Marines Chaosu
1489 Kosmiczny Marines Chaosu
Napisano: 9 sierpnia 2017, 10:44 · #2
0
Wiadomo, że najprzyjemniej czyta się w ciszy z dobrym trunkiem w zasięgu ręki.
Nie mam niestety takie problemu jak ty, zapewne dlatego, że całe życie w pociągach czytałem. Moim zdaniem kluczem jest odcięcie się od otoczenia lekkie i pograzenie się w lekturze, grozi to co prawda przegapieniem stacji lecz ryzyko warte jest tego jeśli lektura zacna. Właśnie dużo też zależy od książki, Artasa wyciągnąłem w przeciągu 5 godzin w pociągu i jakoś nawet nie wiem za bardzo kiedy ten czas zleciał.

Witam na forum

Mikeal

Adept Krwi
1885 Nekromanta
Napisano: 9 sierpnia 2017, 18:48 · #3
0
Jak ze wszystkim gdzie trzeba nabrać wprawy. Powolutku. Najpierw cichy pokój, później puszczaj sobie w tle muzykę, którą lubisz i przechodź do coraz głośniejszych pomieszczeń. Możesz też trenować podczas jazdy autobusem.

dajmel

2
Napisano: 10 sierpnia 2017, 00:59 · #4
0
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że takie coś można wyćwiczyć

Za mną pierwsza książka (,,Solaris"), dzisiaj zaopatrzyłem się w 1 tom ,,Ja, inkwizytor" i mam nadzieje, że mój problem wyleczę, ponieważ seria zapowiada się na ciekawą opowieść, a mieszkając w bloku na środku osiedla, będzie ciężko o skupienie

Skupienie podczas czytania. - Odpowiedź

Podaj numer strony
Wczytywanie...