Skupienie podczas czytania. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

dajmel,
Nawet mi przez myśl nie przeszło, że takie coś można wyćwiczyć

Za mną pierwsza książka (,,Solaris"), dzisiaj zaopatrzyłem się w 1 tom ,,Ja, inkwizytor" i mam nadzieje, że mój problem wyleczę, ponieważ seria zapowiada się na ciekawą opowieść, a mieszkając w bloku na środku osiedla, będzie ciężko o skupienie
Mikeal,
Jak ze wszystkim gdzie trzeba nabrać wprawy. Powolutku. Najpierw cichy pokój, później puszczaj sobie w tle muzykę, którą lubisz i przechodź do coraz głośniejszych pomieszczeń. Możesz też trenować podczas jazdy autobusem.
Niblla,
Wiadomo, że najprzyjemniej czyta się w ciszy z dobrym trunkiem w zasięgu ręki.
Nie mam niestety takie problemu jak ty, zapewne dlatego, że całe życie w pociągach czytałem. Moim zdaniem kluczem jest odcięcie się od otoczenia lekkie i pograzenie się w lekturze, grozi to co prawda przegapieniem stacji lecz ryzyko warte jest tego jeśli lektura zacna. Właśnie dużo też zależy od książki, Artasa wyciągnąłem w przeciągu 5 godzin w pociągu i jakoś nawet nie wiem za bardzo kiedy ten czas zleciał.

Witam na forum
dajmel,
To mój pierwszy post na forum (jak i w życiu) więc Witam Wszystkich!

Po kilkuletniej przerwie ponownie wróciłem do czytania książek, i odkryłem (raczej niepamietam żebym miał kiedyś taki problem), że czytac musze pustym pokoju, wszystkie sprzety wyłączone i ze stoperami w uszach w innym razie nie potrafie się wczytać w książkę.

Tu stawiam moje pytania:
·Czy wy też macie takie problemy?
·W jakich warunkach wam się czyta najlepiej?
·Macie jakies własne sposoby na wczucie?
Wczytywanie...