[NWN:SoU] Gorgony i bazyliszki

bardzo chcialem walczyc z gorgonami i bazyliszkami a tu klapa przelazlem calą gre i nie natknelem sie na zadnego osobnika tych ras.....prosze powiedzcie mi gdzie znalesc te potwory......
Odpowiedz
nie wszystkie potwory jakie mozna znalesc w Aurorze sa od razu w grze:) co do bazyliszka przyznam sie ze nie wiem nawet czy on jest w grze:P
To pay the price of being hell bound...
Odpowiedz
Z bazyliszkami walczysz w wykopaliskach, za obozowiskiem wyznawców Ao - spotykasz tam sfinksa zamienionego w kamień i możesz sobie z nim zagrać w zagadki. Jeśli chodzi o gorgony to chyba sama Heurodis należy do tego rzadkiego gatunku...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
No raczej nie wiem czy TO jest meduzą Chwalebny Hawkwoodzie ;]. Gorgona to ta "krowa" z rogami .
Odpowiedz

Cytat

bardzo chcialem walczyc z gorgonami i bazyliszkami a tu klapa przelazlem calą gre i nie natknelem sie na zadnego osobnika tych ras

Cytat

Z bazyliszkami walczysz w wykopaliskach, za obozowiskiem wyznawców Ao - spotykasz tam sfinksa zamienionego w kamień i możesz sobie z nim zagrać w zagadki.

I to jest właśnie przykład na to, jak niektórzy "uważnie" przechodzą gry.

Co do Gorgon to nie ma ich w grze, a szkoda. To samo tyczy się Kuroliszków. Można je jedynie spotkać w jakimś module, chociażby zrobionym przez siebie .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Oj, mili państwo:
1. Rogate krowy w serii Homm to nie są gorgony! Jest to ewidentny błąd twórców gry. Sama postać wywodzi się z mitologii greckiej, a dokładnie z przygód Perseusza, a jeszcze dokładniej wywodzimy ją od samego Hezjoda i opowieści o trzech potwornych siostrach gorgonach o imionach: Steno, Euryale i Meduza. Miały one węże zamiast włosów (jak Heurodis), spojrzeniem zmieniały ludzi w kamień (jak Heurodis), a Meduza, zresztą matka Pegaza, była jedyną śmiertelną spośród całego rodzeństwa. Zabił ją w końcu Perseusz, a z jej głowy uczynił egidę, którą podarował Atenie.
2. Bazyliszek to nie to samo, co kuroliszek! Pytanie było jasne: gdzie występują w grze bazyliszki, a nie kuroliszki (inaczej kokatryksje). Oba gatunki potworów są spokrewnione ze sobą, ale też różnią się znacznie wyglądem i właściwościami. Zamieszczam zresztą wizerunek kuroliszka, który faktycznie nie występuje w oficjalnej grze. A również bazyliszka, który akurat występuje. I nie dajcie się zmylić niedouczonym developerom, którzy wmawiają wam, że gorgony to rogate krowy...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz

Cytat

Bazyliszek to nie to samo, co kuroliszek! Pytanie było jasne: gdzie występują w grze bazyliszki, a nie kuroliszki (inaczej kokatryksje). Oba gatunki potworów są spokrewnione ze sobą, ale też różnią się znacznie wyglądem i właściwościami.

Po co ta irytacja mości Hawkwoodzie. Po pierwsze nikt nigdzie nie napisał, że Kuroliszek to to samo co Bazyliszek, a po drugie było też pytanie o Gorgony więc odpowiedziałem, że ich nie ma, podobnie jak nie ma także Kuroliszków. To samo mozna powiedzieć o kilku potworkach z HotU.

Cytat

Rogate krowy w serii Homm to nie są gorgony! Jest to ewidentny błąd twórców gry. Sama postać wywodzi się z mitologii greckiej, a dokładnie z przygód Perseusza, a jeszcze dokładniej wywodzimy ją od samego Hezjoda i opowieści o trzech potwornych siostrach gorgonach o imionach: Steno, Euryale i Meduza. Miały one węże zamiast włosów (jak Heurodis), spojrzeniem zmieniały ludzi w kamień (jak Heurodis), a Meduza, zresztą matka Pegaza, była jedyną śmiertelną spośród całego rodzeństwa. Zabił ją w końcu Perseusz, a z jej głowy uczynił egidę, którą podarował Atenie.

No i to jest styl Hawkwooda, który zresztą bardzo lubię, bo choćby nie wiem ile razy gadała mi to facetka na lekcji i tak bym nie zapamietał, a tu... przyjemne z pożytecznym . I prawdą jest, że jest to bład twórców gry nie tylko HoM&M, ale także chyba wielu innych np. NWN. Na początku troszeczke się zdziwiłem tą wypowiedzią:

Cytat

Jeśli chodzi o gorgony to chyba sama Heurodis należy do tego rzadkiego gatunku...

ale teraz rozumiem początkową dysorientację .

I tak dla porządku załącze także obraz Gorgony. Jak widać na statystykach wcale taka mocarna nie jest, więc żałować specjalnie nie ma czego.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Czyli zreasaumujmy: w kampanii pojawiają się bazyliszki, ale nie ma kuroliszków. Jeśli chodzi o gorgony, to jest nią tak naprawdę Heurodis, ale developerzy zignorowali ten oczywisty fakt i nazwą "gorgona" opatrzyli przemiłą krówkę z łuskami, która w grze nie występuje. I wszystko jasne :wink: .
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Gorgony i bazyliszki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...