Gorgony i bazyliszki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Hawkwood,
Czyli zreasaumujmy: w kampanii pojawiają się bazyliszki, ale nie ma kuroliszków. Jeśli chodzi o gorgony, to jest nią tak naprawdę Heurodis, ale developerzy zignorowali ten oczywisty fakt i nazwą "gorgona" opatrzyli przemiłą krówkę z łuskami, która w grze nie występuje. I wszystko jasne :wink: .
Rincewind,

Cytat

Bazyliszek to nie to samo, co kuroliszek! Pytanie było jasne: gdzie występują w grze bazyliszki, a nie kuroliszki (inaczej kokatryksje). Oba gatunki potworów są spokrewnione ze sobą, ale też różnią się znacznie wyglądem i właściwościami.

Po co ta irytacja mości Hawkwoodzie. Po pierwsze nikt nigdzie nie napisał, że Kuroliszek to to samo co Bazyliszek, a po drugie było też pytanie o Gorgony więc odpowiedziałem, że ich nie ma, podobnie jak nie ma także Kuroliszków. To samo mozna powiedzieć o kilku potworkach z HotU.

Cytat

Rogate krowy w serii Homm to nie są gorgony! Jest to ewidentny błąd twórców gry. Sama postać wywodzi się z mitologii greckiej, a dokładnie z przygód Perseusza, a jeszcze dokładniej wywodzimy ją od samego Hezjoda i opowieści o trzech potwornych siostrach gorgonach o imionach: Steno, Euryale i Meduza. Miały one węże zamiast włosów (jak Heurodis), spojrzeniem zmieniały ludzi w kamień (jak Heurodis), a Meduza, zresztą matka Pegaza, była jedyną śmiertelną spośród całego rodzeństwa. Zabił ją w końcu Perseusz, a z jej głowy uczynił egidę, którą podarował Atenie.

No i to jest styl Hawkwooda, który zresztą bardzo lubię, bo choćby nie wiem ile razy gadała mi to facetka na lekcji i tak bym nie zapamietał, a tu... przyjemne z pożytecznym . I prawdą jest, że jest to bład twórców gry nie tylko HoM&M, ale także chyba wielu innych np. NWN. Na początku troszeczke się zdziwiłem tą wypowiedzią:

Cytat

Jeśli chodzi o gorgony to chyba sama Heurodis należy do tego rzadkiego gatunku...

ale teraz rozumiem początkową dysorientację .

I tak dla porządku załącze także obraz Gorgony. Jak widać na statystykach wcale taka mocarna nie jest, więc żałować specjalnie nie ma czego.
Hawkwood,
Oj, mili państwo:
1. Rogate krowy w serii Homm to nie są gorgony! Jest to ewidentny błąd twórców gry. Sama postać wywodzi się z mitologii greckiej, a dokładnie z przygód Perseusza, a jeszcze dokładniej wywodzimy ją od samego Hezjoda i opowieści o trzech potwornych siostrach gorgonach o imionach: Steno, Euryale i Meduza. Miały one węże zamiast włosów (jak Heurodis), spojrzeniem zmieniały ludzi w kamień (jak Heurodis), a Meduza, zresztą matka Pegaza, była jedyną śmiertelną spośród całego rodzeństwa. Zabił ją w końcu Perseusz, a z jej głowy uczynił egidę, którą podarował Atenie.
2. Bazyliszek to nie to samo, co kuroliszek! Pytanie było jasne: gdzie występują w grze bazyliszki, a nie kuroliszki (inaczej kokatryksje). Oba gatunki potworów są spokrewnione ze sobą, ale też różnią się znacznie wyglądem i właściwościami. Zamieszczam zresztą wizerunek kuroliszka, który faktycznie nie występuje w oficjalnej grze. A również bazyliszka, który akurat występuje. I nie dajcie się zmylić niedouczonym developerom, którzy wmawiają wam, że gorgony to rogate krowy...
Rincewind,

Cytat

bardzo chcialem walczyc z gorgonami i bazyliszkami a tu klapa przelazlem calą gre i nie natknelem sie na zadnego osobnika tych ras

Cytat

Z bazyliszkami walczysz w wykopaliskach, za obozowiskiem wyznawców Ao - spotykasz tam sfinksa zamienionego w kamień i możesz sobie z nim zagrać w zagadki.

I to jest właśnie przykład na to, jak niektórzy "uważnie" przechodzą gry.

Co do Gorgon to nie ma ich w grze, a szkoda. To samo tyczy się Kuroliszków. Można je jedynie spotkać w jakimś module, chociażby zrobionym przez siebie .
Bloodmage,
No raczej nie wiem czy TO jest meduzą Chwalebny Hawkwoodzie ;]. Gorgona to ta "krowa" z rogami .
Hawkwood,
Z bazyliszkami walczysz w wykopaliskach, za obozowiskiem wyznawców Ao - spotykasz tam sfinksa zamienionego w kamień i możesz sobie z nim zagrać w zagadki. Jeśli chodzi o gorgony to chyba sama Heurodis należy do tego rzadkiego gatunku...
Ola,
nie wszystkie potwory jakie mozna znalesc w Aurorze sa od razu w grze:) co do bazyliszka przyznam sie ze nie wiem nawet czy on jest w grze:P
Gość_Anonymous*,
bardzo chcialem walczyc z gorgonami i bazyliszkami a tu klapa przelazlem calą gre i nie natknelem sie na zadnego osobnika tych ras.....prosze powiedzcie mi gdzie znalesc te potwory......
Wczytywanie...