[Torment] jak czarowac i czym

witam wszystkim
słuchajcie mam takie pytanie i propozycje
może najpierw pytanie. Jestem początkującym graczem mam 3 osoby w drużynie jestem bezimmienny ma 6 lev. reszta ma 5. jestem na etapie wykonywania zadań na placu szmaciazy ( wszystkie poprzednie wykonałem ) i wszystko było by ok gdyby nie sprawa że ta 3 postać w druzynie don kon ( niewiem jak sie pisze jego imie ) ma sporo czarów które dodałem do księgi czarów jakieś czary ( typu zbroja, lodowy sztylet oko v.... jakaś pieść kolorowa kula ) no wiecie o co chodzi i mam te czary ale nie wiem jak ich używać jak je dodać do tego interfejsu który włacza sie prawym klawiszy myszy i jak ich używać , które czary warto używac a które nie.
jeśli ktoś ma troche cierpliwości żeby mi odpowiedzieć to bardzo bym prosil

a co do propozycji to może dobże by było jak byście wypowiedzieli sie jakie kombinacje czarów są najbardziej skuteczne gdzie można zlaleść dobre czary i ogólnie tematy temu pochodne

pozdrawiam .

[Dodano po chwili]


aha i jeszcze jedna sprawa do tego mojego pyania ja chce użyć tych czarów tym drakonem czy dakonem i w tej ksiązce z czarami ja klikam na czary które sa po prawej stronie to one przeskakują na lewa strone ale są w takich szarawym kolorze jakbym przygaszonym nie takim żywym że tak powiem. to pewnie dlatego nie mozna ich użyć dlaczego tak sie dzieje ??
i nie jest to spowodowane tym że za cześto ich używam bo wcale nie były używane ani razu.
Odpowiedz
Primo to używaj słownika kolego, bo jak jakiś miły moderator spojrzy na twój post i byki typu "dobże", to zawału może dostać. Chcesz go mieć na sumieniu ? Po to mamy słownik forumowy by go używać.

Secundo gość nazywa się Dak'kon. To tak, żebyś zapamiętał

Po trzecie, aby użyć czarów musisz je najpierw zapamiętać. Klikasz na postać Dak'kona, a następnie na księgę czarów. Następnie z dostępnych czarów po prawej stronie wybierasz te pasujące Ci najbardziej (prawy przycisk myszy - opis czaru, lewy - przenosi na prawą stronę i zapamiętuję). Kolejnym krokiem do rzucenia czaru jest odpoczynek ! Każdy mag przecież musi odpocząć po wielogodzinnym zapamiętywaniu tych inkantacji czy innych pierdół. Miejsca do odpoczynku dostępne w Ulu ? Polecam dom Angyara, w północno-wschodniej części miasta (poproś jego żonę). Znajduję się on na południowym-wschodzie tej lokacji. Możesz też odpocząć u Mebbet (Plac szmaciarzy), a także w Zajeździe na południe od owego placu.

Po odpoczynku będziesz mógł już rzucać czary. Pamiętaj, że każdego z nich możesz użyć tylko jeden raz, potem znów musisz odpocząć.

Dobre czary na początek ? Ja polecam - Chromatyczna Kula (Chromatic Orb), Magiczny Pocisk (Magic Missile), Lodowy nóż (Ice Knife) oraz Żądza Gniewu (niestety nie pamiętam czy dokładnie tak nazywa się ten czar).

Jak będziesz w Katakumbach Ziem Umarłych, to kup od handlarza Łzy Elizjum. Całkiem sympatyczny czar.

Resztę mocniejszych czarów (takich jak np. Ogień i Lód, Pustynne Piekło czy Działo Mechanusa) trafisz w trakcie wykonywania poszczególnych zadań. One nie są schowane specjalnie gdzieś w odmętach świata gry byś ich nie mógł znaleźć

To chyba tyle. Jakbyś miał jakieś problemy to wal. Postaram się odpowiedzieć.
Odpowiedz
Słyszałem jak ktoś wypowiedział się w tym dziale, że naprawdę fajna gra jest tylko magiem (dotychczas grałem wojem) tylko mam takie pytanie: czy mogę się nauczyć czarów od Dak'kona czy nie, gdyż to jedna z pierwszych postaci jakie napotkam, a która jest czarodziejem

Odpowiedz

Użytkownik Sosna dnia czw, 04 paź 2007 - 19:45 napisał

Słyszałem jak ktoś wypowiedział się w tym dziale, że naprawdę fajna gra jest tylko magiem (dotychczas grałem wojem) tylko mam takie pytanie: czy mogę się nauczyć czarów od Dak'kona czy nie, gdyż to jedna z pierwszych postaci jakie napotkam, a która jest czarodziejem

[post="87382"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




wiesz, ze rozmowa jest podstawa kazdego zwiazku? jesli nie to Ci podpowiem ze mag z magiem sie dogada i moze poznajac zasady ktorymi kieruje sie w zyciu Dak'kon nauczysz sie paru przydatnych sztuczek
Jestem Akolitą Zakonu Banana!









Peace'n'Love
Odpowiedz
Dak'kon nie nauczy cie bycia magiem, ale jezeli ktos inny cie nauczy np. Mebbeth to pozniej dzieki sympatycznegi gith'owi mozesz sobie przeskakiwac miedzy wojem i magiem. Magiem warto zostać chociaz na chwile po to by poczytac Krąg Zerthimona. Poznanie wszystkich 8 kręgów Zerthimoma jest niezbedne, aby Dak'kon sie podpakował +2 do SIL, ZRE i KON czy jakos tak. Ale do tego trzeba miec wysoką MĄD i INT
Odpowiedz
Podepne się do tego tematu... Ogólnie już przeszedłem całą grę, ale niektórych czarów znaleźć nie mogłem za cholerę, np. czar z piątego poziomu maga: "Duplikacja Enoll Evy", czar z 8 poziomu: "Burza Meteorów", oraz dwa czary z 10 poziomu: "Niebiańskie Zastępy" i "Słowo Mocy: Giń". Nie mogłem owych czarów znaleźć przez cała grę a wydawało mi się, że byłem wszędzie, a szkoda bo czary są niczego sobie. Proszę o odpowiedź, gdzie mogę znaleźć któryś z tych czarów, albo najlepiej wszystkie
Odpowiedz
"Niebiańskie Zastępy" - posiada go Trias w Upadłej Klątwie. Znajdziesz go przy jego martwym ciele albo (jeżeli użyjesz perswazji) podaruje Ci go sam, jeżeli go przekonasz by wrócił i błagał Wszechojca o przebaczenie.

Reszty kurcze nie pamiętam
Odpowiedz
dzięki, ten czar jest chyba najprzydatniejszy z tych co wymieniłem
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik camino dnia piątek, 27 lipca 2007, 12:31 napisał

witam wszystkim
słuchajcie mam takie pytanie i propozycje
może najpierw pytanie. Jestem początkującym graczem mam 3 osoby w drużynie jestem bezimmienny ma 6 lev. reszta ma 5. jestem na etapie wykonywania zadań na placu szmaciazy ( wszystkie poprzednie wykonałem ) i wszystko było by ok gdyby nie sprawa że ta 3 postać w druzynie don kon ( niewiem jak sie pisze jego imie ) ma sporo czarów które dodałem do księgi czarów jakieś czary ( typu zbroja, lodowy sztylet oko v.... jakaś pieść kolorowa kula ) no wiecie o co chodzi i mam te czary ale nie wiem jak ich używać jak je dodać do tego interfejsu który włacza sie prawym klawiszy myszy i jak ich używać , które czary warto używac a które nie.
jeśli ktoś ma troche cierpliwości żeby mi odpowiedzieć to bardzo bym prosil

a co do propozycji to może dobże by było jak byście wypowiedzieli sie jakie kombinacje czarów są najbardziej skuteczne gdzie można zlaleść dobre czary i ogólnie tematy temu pochodne

pozdrawiam .

[Dodano po chwili]


aha i jeszcze jedna sprawa do tego mojego pyania ja chce użyć tych czarów tym drakonem czy dakonem i w tej ksiązce z czarami ja klikam na czary które sa po prawej stronie to one przeskakują na lewa strone ale są w takich szarawym kolorze jakbym przygaszonym nie takim żywym że tak powiem. to pewnie dlatego nie mozna ich użyć dlaczego tak sie dzieje ??
i nie jest to spowodowane tym że za cześto ich używam bo wcale nie były używane ani razu.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik bobekzaglady dnia niedziela, 21 października 2007, 00:29 napisał

Podepne się do tego tematu... Ogólnie już przeszedłem całą grę, ale niektórych czarów znaleźć nie mogłem za cholerę, np. czar z piątego poziomu maga: "Duplikacja Enoll Evy", czar z 8 poziomu: "Burza Meteorów", oraz dwa czary z 10 poziomu: "Niebiańskie Zastępy" i "Słowo Mocy: Giń". Nie mogłem owych czarów znaleźć przez cała grę a wydawało mi się, że byłem wszędzie, a szkoda bo czary są niczego sobie. Proszę o odpowiedź, gdzie mogę znaleźć któryś z tych czarów, albo najlepiej wszystkie



"Słowo Mocy: Giń" dostaniesz od Grimuaru Szkodliwych Myśli (Posiada go Mantuok, szczurołak, znajduje się w podziemiach domu Lotara). Porozmawiasz z księgą, ta udzieli kilkunastu rad i pozwoli zdobyć 3 czary: 2 słabe i te słowo mocy. Musisz jednak wykonać odpowiednio 3 zadania. Pierwszego nie pamiętam, 2 polega na sprzedaniu towarzysza w niewolę Vriszce (nie przyjmie Nie-Sławy ani Anny, ale np. Morte czy Nodrom się nadadzą).
3 to zabicie jednego z towarzyszy bez pomocy i czarów (zabić, wskrzesić, żaden problem ). I wtedy dostałem zwój z tym czarem.

Burza Meteorów wpadła mi w ręce po opuszczeniu Sigil, ale nie pamiętam gdzie.
Odpowiedz
Czy można czarować?
Proszę o konkeretną odpowiedź.
Odpowiedz
Można, ale zostanie ci to udostępnione po pewnym czasie rozgrywki. Cierpliwości


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
← Inne cRPGi

jak czarowac i czym - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...