[Baldur's Gate: Siege of Dragonspear] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry "Baldur's Gate: Siege of Dragonspear"!

Niedawno – 31 marca – po wielu latach spekulacji i snucia domysłów na ten temat, wydano "Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear", dodatek do klasycznych Wrót Baldura, tak uwielbianych przez fanów na całym świecie. Czy studiu Beamdog udało się sprostać zadaniu i połączyć w spójną, logiczną całość pierwszą i drugą część opowieści o wychowanku Goriona?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Słyszałem nieciekawe opinie o tym dodatku, szczególnie o wciśniętych na siłę relacji różnej seksualności i błędach technicznych. Cieszy mnie, że chociaż interakcje w drużynie są (choć obawiam się pogłosek o "fanfikcji" ).

Podobno Beamdog obiecało poprawić niedoskonałości, które ludzie odnotowali, więc póki co raczej nie opłaca nabywać dodatku za 70 zł.
Odpowiedz
Jeśli chcesz wysoki poziom trudności, to jest mod do BG2. Pamiętasz pierwszą walkę z czarnymi krasnoludami, 5 min po rozpoczęciu gry? No to teraz mają ze sobą 2 biesy podziemi i czarodzieja ze spellami wysokich poziomów
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Dany mam tyle modów w normalnym BG, nie EE, że sam nie wiem dlaczego gra działa i się nie wywala. Ostatnio nawet dostałem na maila mod z tym, że Sarevok dostaje swoją zbroję i wygląda jak w 1.

Parto, to o seksualności to takie rozdmuchiwanie żaru, niby jest jedna poboczna postać, która mówi o tym, tylko jeśli ją zapytasz i potem nie pojawia się nawet na 5 minut, tak samo jak romans dla wszystkich postaci, już się pojawił wraz z wyjściem EE, jakoś nie przeszkadzało mi to wcale.
Odpowiedz
A tu wciąż ten temat tendencji seksualnych , jak to może jeszcze denerwować.
Powiedz mi tylko, co to jest za problem, że na interfejsie widzę Siła, Inteligencja etc., aż tu nagle Ready to Level Up? Nieciekawie .
Też słyszałem wiele dobrego na temat kreacji postaci Caelar Argent, coś na modłe Aribeth z HotU.
I jeszcze jedno pytanie, czy finalna bitwa/walka/starcie są trudne, czy też zbugowane?
Odpowiedz
Są pięknie trudne. Przechodziłem grę na najwyższym (dostępnym) poziomie trudności i było fajnie.
Demony teleportowały się koło moich magów by zadać cios w plecy, zasypywanie mnie zaklęciami... jednym słowem miodzio, przy którymś już powtarzaniu walki raz mi się zbugował jeden mag, bo zaciął się i nie rzucał zaklęć ale to i tak mi nie pomogło za bardzo '...

Coś w tym jest porównaniu, po zastanowieniu, uważam, że powinna mieć ona inny charakter niż chaotyczny dobry w karcie postaci.

Przy eksporcie postaci to się zdarza często. xD
Odpowiedz
Uf, to kamień z serca - jak słyszałem te całe wykrzykiwanie o "niszczeniu" klasyku to już myślałem, że wcisnęli postacie co jedyną cechą osobowości to seksualność xD
Widać puryści zachodni zbytnio wyolbrzymili problem, dzięki Niblla za informację
Odpowiedz
Nie wiem jak "nowy" jest ten news, ale SoD doczekał się w końcu polskiej wersji językowej (napisy). Wiedziałem, że Beamdog miał robić spolszczenie, ale nigdzie nie spotkałem się z informacją, że już jest i byłem mile zaskoczony jak dzisiaj zainstalowałem grę. Może wreszcie się wezmę za to i przejdę ten dodatek. Szkoda tylko, że moja postać z podstawki poszła w...

[Dodano po 2 tygodniach i godzinie]

Ech...moja radość była przedwczesna, bo podczas rozgrywki okazało się, że spolszczono tylko niewielką część dialogów i przedmiotów. Teraz mam w grze śmieszny polsko-angielski mix...
Odpowiedz
"Wiedziałem, że Beamdog miał robić spolszczenie, ale nigdzie nie spotkałem się z informacją, że już jest i byłem mile zaskoczony jak dzisiaj zainstalowałem grę" Bo nie zrobił, spolszczenie jest dziełem fanów jacy je potem non profit promienistemu kundlowi wysłali.
Odpowiedz
Niemożliwe, ale SoD w końcu doczekało się spolszczenia. Dzisiaj wyszedł patch do wszystkich gier od Baemdoga w tym prócz naprawy błędów polska lokalizacja do dodatku.
Edit:
Żeby nie było, wiem doskonale, że to dzieło fanów, a Baemdog tylko dodał je do gry.
Odpowiedz
← Artykuły

[Baldur's Gate: Siege of Dragonspear] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...