[Koniec dzieciństwa] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu "Koniec dzieciństwa"!

Kosmici stanowią nieodzowną część gałęzi fantastyki zwanej SF. Nie sposób zliczyć, ile razy występowali w filmach, książkach, serialach czy grach. Najlepiej chyba wypadli w słynnym "Z Archiwum X", który do dziś kojarzy mi się z gęsią skórką, niesamowitymi emocjami i gęstą, piekielnie enigmatyczną atmosferą. Oby utrzymano ją w najnowszym sezonie. Z innych tytułów w pamięci utkwiła mi wizja UFO w "Znakach" z Melem Gibsonem. Pamiętam scenę, gdy bohaterowie ukrywali się w piwnicy przed przerażającymi przybyszami z kosmosu, a ci próbowali się do nich dostać. Nie chciałbym znaleźć się w takiej sytuacji. "Dzień Niepodległości" również odebrałem pozytywnie, mimo typowo amerykańskiego zakończenia. Czy w tak mocno eksploatowanej tematyce można opowiedzieć coś nowego?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Też się zastanawiam, czy książka pozostawiała tyle niedomówień. Choć sam pomysł i niektóre wątki były już podejmowane w telewizyjnym SF, to trzeba podkreślić, że książka, na podstawie której stworzono serial, została napisana w latach 50. XIX w., więc całkiem dawno. Co do twojego pytania dot. wyboru konkretnych osób przez kosmitów - może właśnie o tę losowość chodziło autorowi. Może każdy mógłby być wybrany, bez większych predyspozycji, a oni po prostu "spodobali" się obcym. Akcja serialu dzieje się zbyt szybko, wiele momentów jest dla mnie niezrozumiałych, jakby robionych skrótowo, bez większego umotywowania. Warto byłoby poszerzyć serial o te kilka dodatkowych odcinków, bo nie da się ukryć, że miał swoje mocne strony, a filozoficzne kwestie podjęte przez autora zdecydowanie zachęcają do przeczytania książki - choć nie zgadzam się, że w idyllicznym świecie kultura i sztuka zanika - ma po prostu inny wydźwięk. A jeśli to prawda, to wolę żyć w świecie ogarniętym chaosem niż w ładzie pozbawionym muzyki, sztuki i kultury.
Zdecydowanie przeczytam książkę, bo temat mega intrygujący.
Odpowiedz
← Artykuły

[Koniec dzieciństwa] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...