[Inne gry RPG] Będzie nowy papierowy Wiedźmin


CD Projekt RED ogłosił, że trwają pracę nad nowym papierowym RPGiem w świecie Wiedźmina! The Witcher: Role-Playing Game powstanie we współpracy z R.Talsorian Games, firmą, która stworzyła Cyberpunk 2020. Wykorzystany w nim zostanie system Fuzion, czyli właśnie ten z Cyberpunku 2020.

wiedźmin class="lbox">wiedźmin

Twórcy już obiecują nam mnogość ekwipunku, zaklęć, a nawet klątw. Będziemy także mogli się wcielić w dowolną postać – od łowcy potworów po kupieckiego magnata, a kto wie, może nawet zwykłego chłopa? Pomyślcie, ilu różnych Geraltów, Yennefer i Ciri zacznie chodzić w papierowych światach!

Premiera systemu zapowiadana jest na drugą połowę 2016 roku, a w międzyczasie mamy otrzymywać kolejne informacje. Jak myślicie Geralt wprowadzi RPGi do mainstreamu dzięki swojej dotychczasowej popularności?

Odpowiedz
"Gra wyobraźni", czyli pierwszy papierowy "Wiedźmin", była niezła, ale teraz trudno dostępna. Nie wydali wszystkiego, co planowali, więc może ta edycja osiągnie więcej. Czy coś wniesie? Za wcześnie o tym prorokować
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Mi trochę brakuje informacji o tym, w jakim czasie będzie się to działo. Po Wiedźminie 3, a może gdzieś w okolicach 2? Albo w ogóle przed tym wszystkim?

W Grę Wyobraźni nawet nie miałam okazji zagrać, ale słyszałam, że była bardzo chwalona. Chyba nawet u nas na forum, ktoś proponował sesję.
Odpowiedz
Gra Wyobraźni była świetna pod względem budowy świata, interesujących postaci, sytuacji i klimatu, który towarzyszył przygodom. Sielankę psuła tragiczna mechanika, oparta o kość k6, bardzo niestabilna (30% szansy na niezwykły pech/szczęście), nazbyt skomplikowana i niejasna. Cóż, przynajmniej była nieźle zbalansowana (w przeciwieństwie do d20).

Cóż, moja pierwsza RPG, niestety, pozostawiła mnie z mieszanymi uczuciami. Mam nadzieję, że nowa edycja pójdzie w kierunku narracyjnych systemów nowej fali
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Nowej fali, to znaczy? Ma być jak Fate czy chodzi Tobie raczej o indyki?

Z drugiej strony to bez znaczenia, bo mechanika ma być oparta na systemie Fuzion. Ktoś wie o co chodz? Ktoś grał w Cyberpunka i może wyłożyć na czym to niby ma polegać?
Odpowiedz
(poniższe stwierdzenie stanowi jedynie pobozne życzenie autora)

Chciałbym, żeby był to system narracyjny, nie symulacyjny. Tak, coś jak Fate, GUMSHOE, Numenera.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
← Nowości

[Inne gry RPG] Będzie nowy papierowy Wiedźmin - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...