Odpowiedz
  • 1 strona

Dyrektor Biedronki nagrodzony

krzyslewy

Złotousty
9669 Bard
Napisano: 29 lipca 2015, 11:18 · #1
0
http://niezalezna.pl/...eru-zaslugi-rp

Cytat

I jak tu nie mówić, że obecny rząd wspiera kolonizację polskiego handlu przez obce sieci handlowe? Jutro w MSZ odbędzie się uroczystość wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej... dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins w Polsce.

Jutro minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna wręczy Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dyrektorowi operacyjnemu Grupy Jeronimo Martins w Polsce - Pedro Pereira da Silvie. Order jest nadawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.

Portugalska grupa Jeronimo Martins to właściciel sieci sklepów Biedronka, które stanowią śmiertelną konkurencję dla małych polskich sklepów. Na warunki pracy i płacę w Biedronkach wielokrotnie skarżyli się polscy pracownicy.

Mimo to sklepy Biedronka reklamowała m.in. premier Ewa Kopacz. "Trzeba przyznać, ze w Biedronce naprawdę te warzywa są super" - mówiła Ewa Kopacz w TVP, reklamując portugalską sieć handlową i broniąc zagraniczny handel przed dodatkowymi obciążeniami podatkowymi. Zachowanie szefowej rządu wywołało protesty Polskiej Izby Handlu.

Teraz okazuje się, że słowa Kopacz nie były przejęzyczeniem.


Co o tym myślicie? Ja w ogóle jestem zaskoczony, że jakieś molochy sklepowe mogą być nagradzane orderami

Lionel

Przywódca Rodu
9483 Wampir
Napisano: 29 lipca 2015, 11:57 · #2
0
No co jak co, ale dział znajdujący się koło Poznania daje jednak pokaźną ilość miejsc pracy. A jak ktoś nie chce pracować na kasie, nie musi. To jest wybór wolnorynkowy. Ale co do nagrody, to nie zauważyłem wielkiej współpracy z Portugalią w ostatnich 10-ciu latach. No ale może tyczy się to sfer mi nienznaych i ściśle tajnych . A gościu był kiedyś na mojej uczelni. Zabawny człowiek, ale nie miał wiele ciekawego do powiedzenia.

Ven'Diego

Krasnoludzki weteran
6451 Krasnolud
Napisano: 29 lipca 2015, 22:08 · #3
0
Taka moda teraz panuje, order tu order tam.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time

Dyrektor Biedronki nagrodzony - Odpowiedź

 
 
 
Podaj numer strony
Wczytywanie...