[Wiedźmin 3: Dziki Gon] Auberon Muircetach

Dla informacji autora artykułu czarny kolor skóry jest elementem przystosowania się do warunków środowiskowych, a konkretniej klimatu o bardzo dużym nasłonecznieniu, czy w książkach Szpakowskiego poza Zerrikanią występuje gdzieś taki klimat?
Elfka Enid Findabair, najpiękniejsza kobieta świata która miała błękitne oczy i złote włosy. Jak wiadomo.to typowe cechy osób czarnoskórych.
Podobnie jest z opisem innym elfów włosy o jasnym pigmencie, wiadomo to cechy osoby czarnoskórej.
Gdyby biali ludzie byli angażowani w rolę królów plemion afrykańskich lub elementów opisujących ich mitologię to padł by olbrzymi zarzut, że biali chcą zawłaszczyć elementy ich kultury.
Natomiast gdy sytuacja jest odwrotna i w świecie mitologii lub historii białych wstawianie są czarnoskórzy to sprawa jest nazywana czymś fajnym i normalnym.
Pragnę zauważyć, że takie elementy jak zamki, miecze, rycerze są częścią kultury białego człowieka i to właśnie do niej nawiązuje świat opisany np przez Sapkowskiego i może dlatego ludziom nie podoba się fakt zawłaszczania tego przez osoby czarnoskóre.
Doszło do tego, że ludzie pytanie w USA o elementy średniowiecza uważają, że rycerzami byli również czarnoskórzy i to jest właśnie efekt tej idiotycznej narracji.
Jeżeli dana postać jest opisana jako biała to dlaczego jest to zmieniane? Każdy fan chce oglądać projekcję spójną z książkami, a tutaj ma siłę stara się zakrzywiać ten obraz i wstawiać elementy poprawności politycznej.
Nie widzę problemu aby osoby czarnoskóre odgrywały rolę w współczesnym kinie i w okresach kiedy ich obecność była faktem, opisy mitologiczne do nich nawiązują lub czas historyczny do którego nawiązuje produkcja, ale w jakim celu budować narrację, że od zawsze żyjemy w społeczeństwie multikulti?
Niech każdy zachowuje prawa do swojej tożsamości, jeżeli jakiś twórca nawiązuje do danego okresu czy też kultury to nie zmieniajcie tego na siłę.
Odpowiedz
Każda wiedza cenna, chociaż nie wspomniałem o kolorze skóry ani razu. Jeśli chodzi o obrazek, to pochodzi z gry i jako artykuł do gry nie mam w tym względzie innego wyboru.
It can’t be outmatched
Odpowiedz
Wygląda to tak jakby autor wiadomości, dwa posty wyżej, znalazł pierwszy, lepszy temat związany z Wiedźminem i bez czytania go postanowił wyrazić swoją oburzenie z powodu pojawienia się w serialu czarnoskórych aktorów.
Odpowiedz
← Artykuły

[Wiedźmin 3: Dziki Gon] Auberon Muircetach - Odpowiedź

Wczytywanie...