Pytania i odpowiedzi

Zakładam temat, żeby każdy mógł zapytać o niejasności.
I od razu zaczynam od swoich pytań

1) Skąd wiadomo, jaki procent wiedzy o danym potworku posiadamy? Można to tylko oszacować po ilości danych w bestiariuszu? Pytam, bo gram łowcą-skradaczem i uznałem, że szkoda czasu na walkę z potworkami, które nie dadzą mi już PD.
2) W jaki sposób liczone są tury w warowni? Posłałem Kanę na misję i zostały jeszcze 2 tury, a nie wiem jak to przeliczyć na dni. A koniecznie chciałem go mieć przy sobie przy kontynuacji wątku głównego.
Odpowiedz
1. Zawsze jak zabijesz stwora z lukami bestiariuszowymi, to w okienku po prawej stronie (tam gdzie pokazuje obrażenia i resztę stuffu), wyświetla się Tobie na zielono liczba (czy tam procent uzupełnienia) tałatajstwa, które jeszcze musisz ubić do pozyskania pełnej wiedzy.

http://i61.tinypic.com/2dlq253.png[/IMG]

2. Trudno orzec jednoznacznie Wychodzi jednak na to, że ten system jest nierozerwalnie połączony z Twoimi postępami w grze. Rozwiązujesz zadania z wątku głównego lub pobocznych - tury lecą.
Odpowiedz
Ktoś potrafi dokładnie mi wytłumaczyć jak działa pasek wytrzymałości i zdrowia, oraz czy pasek zdrowia jestem w stanie jakoś odnowić poza snem?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wolvertino dnia środa, 1 kwietnia 2015, 22:31 napisał

Ktoś potrafi dokładnie mi wytłumaczyć jak działa pasek wytrzymałości i zdrowia, oraz czy pasek zdrowia jestem w stanie jakoś odnowić poza snem?

Tak.
Dostając obrażenia twoja postać traci równocześnie Zdrowie i Wytrzymałość w takiej samej ilości. Zdrowia masz mniej więcej kilkakrotnie więcej niż Wytrzymałości. Jeśli Wytrzymałość spadnie do zera twoja postać jest wyłączona na czas walki, po walce odzyskuje przytomność i jej poziom wytrzymałości wraca do pełna. Jeśli Zdrowie postaci spadnie do zera twoja postać umiera, pada martwa i nie żyje.
Nie możesz mieć więcej Wytrzymałości niż Zdrowia, jeśli jesteś bardzo poważnie ranny to będziesz widział że twoja maksymalna Wytrzymałość jest ograniczona do ilości aktualnie posiadanego Zdrowia.
Odpoczynek regeneruje Zdrowie do pełna. Widziałem też co najmniej 2 umiejętności leczące Zdrowie, ale było to leczenie w przedziale 50-100 pkt.
Odpowiedz
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Jestem bardzo wdzięczny

Ale ale... zdarza się, że postać padnie nieprzytomna i wstaje w czasie walki? I skąd taka niespodzianka (tryb ekspert, więc tym bardziej :O)
Odpowiedz
Zapewne chodzi o Edaina któremu zbroja daje taką zdolność (Druga Szansa).
Odpowiedz
Czym jest "naczynie na duszę", które należy mieć w Lle a Rhemen, żeby stworzyć broń? Albo coś pominąłem, albo miał je witrak, którego puściłem wolno.
Odpowiedz
Miał je witrak.
Odpowiedz
Pytanie o zadanie Włodarz martwej krainy.
SPOILER

Czy w dalszej części gry opłaca się decyzja o pozostawieniu lorda Raedrica przy władzy? Zacząłem grę od nowa, bo odniosłem wrażenie, że podjąłem dużo złych decyzji. W poprzedniej grze wybrałem Kolsca, ale on i tak potem ginie, gdy na zamek wraca widmo Raedrica
Odpowiedz
Czy w Zatoce Buntu jest ktoś, kto sprzedaje rośliny?
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
A propos Zrozpaczonej Matki...

SPOILER
Po przejściu gry wyświetliło mi się, że pokutowała za Dzwony Narodzin, czy coś takiego. Problem w tym, że nie mam pojęcia o co chodzi. Jej quest nie ruszył mi się ANI TROCHĘ, bo gdy próbowałem jej przypomnieć wizję, nic nie wychodziło. O co chodzi?
Odpowiedz
SPOILER
Bo może źle go poprowadziłeś? Trzeba z nią kilka razy porozmawiać, niekoniecznie czekając na to, aż się odezwie. Niemniej, na końcu tego questu mamy opcję uleczenia jej duszy czy jak to szło, wtedy pokutować nie pokutuje - ale tak czy siak do Dzwonu Narodzin wraca.
Odpowiedz
Wybrałem wszystkie możliwe warianty odpowiedzi w pierwszej rozmowie z nią, w tym jeden wymagający wysokiego intelektu - nie przypomniała sobie mimo wszystko wydarzenia, które Widzący widział w wizji (masło maślane w maśle).
Odpowiedz
SPOILER
W ramach ciekawostki - można nie ruszać niektórych questów, ale takie "nieruszenie" i tak będzie miało efekt. Na finałowych planszach gry pojawi się jakaś informacja. A jaka - to już zależy od tego czy i w jaki sposób uporałeś się z questem. Gdzieś w necie o tym czytałem, bo też miałem zaskok z tą Matką;p
Odpowiedz
Kress, bo to są trzy rozmowy, o ile dobrze pamiętam. I całość sobie przypomina dopiero przy ostatniej. Tylko że gra tych kolejnych już nie inicjuje - trzeba samemu zagadywać co jakiś czas. Podobnie jest w przypadku Niezłomnego
Odpowiedz
Czy ktoś mi może powiedzieć, jak nazywa się gospoda z Bliźniaczych Wiązach i pokoje w niej?
Odpowiedz
Gospoda to bankowo Niebiańska Latorośl

ale pokoje ktoś wymyśl
Odpowiedz
← Pillars of Eternity

Pytania i odpowiedzi - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...