[W3] "Pójdzie czy nie pójdzie" - czyli odświeżamy nasze sprzęty przed W3

Ostatnio między kilkoma naszymi Redaktorami powstała dyskusja na temat tego czy dany sprzęt będzie odpowiedni do zagrania w Trzeciego Wiedźmina. Stwierdziłam, że może i Wy macie w tym temacie jakieś wątpliwości, stąd ten temat. Charonie i reszto, zapraszam do udziału w dyskusji!

Przypomnę może wymagania

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
Pamięć: 6 GB RAM
Dysk twardy: 40 GB
DirectX 11

Zalecane:

System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290
Pamięć: 8 GB RAM
Dysk twardy: 40 GB
DirectX 11

I jak?
Odpowiedz
Dodaj, że procesor czterordzeniowy.

Nie ma szans
Odpowiedz
Nie ma szans by mój laptop tego dokonał.

Pozostaje liczyć na kogoś kto to na konsole zakupi.
Odpowiedz
Sławna "Inkwizycja" niestety nie mogła być gościem na dysku mojego komputera. O lapku nawet nie wspominam (dobry sprzęt, ale na nim odpalam starsze gry)

Wiedźmina czeka podobny los co DA: I dopóki hmmm nie będę miał upgrade'a sprzętu, a na to jeszcze trochę poczekam, ale nie spieszy mi się Wiedźmak poczeka

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Obserwator dnia czwartek, 12 lutego 2015, 17:16 napisał

Sławna "Inkwizycja" niestety nie mogła być gościem na dysku mojego komputera.


U mnie tak samo "Wiedźmin 3" też wejdzie jak kupię nowy komputer, tylko że za kilka tysiaków. Nierzeczywiste xD
Odpowiedz
U mnie powinien pójść.
Odpowiedz
Uwaga! W dniu premiery robimy nalot na mieszkanie Vit, żeby zagrać w Wieśka 3
Odpowiedz
Krzyslewy bardzo fajny pomysł Już przygotowuję pieniądze na bilet
A tak z innej beczki to już domyslam się kto nam wysmaży recenzję Wiedźmina 3 :3

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
Wiecie, co? To strasznie słaby koncept, że mój laptop, na którym praktycznie każda premierowa gra hula na średnio-wysokich detalach, może nie udźwignąć nowego "Wiedźmina". Ja rozumiem, że tak zjawiskowo piękna grafika wymaga swoje, ale... bez przesady. Taki nagły skok? Nie byłem na to w ogóle przygotowany, to jak plaskacz prosto w pysk



Szczerze pisząc, coraz mocniej zastanawiam się, czy nie zdradzić swoich genów "Glorious PC Gaming Master Race" i zainwestować w jakąś konsolę. Tym bardziej, że inne exclusivy bardzo kuszą.

PS.Vitanee, ja dużo miejsca nie zajmuję Podobnie jak na poznańskim MattConie, mogę zamieszkać w lodówce na piwo. Przemyśl to!
Odpowiedz
Z moim kompem nawet pudełka w pokoju nie otworzę.
Vit napisz potem smutnym ludziom jak się bawiłaś.
Odpowiedz
U mnie pójdzie chyba na najniższych detalach. Ja nie mogę, a tyle czasu się cieszyłam, że mój komputer pięknie wszystkie gry na najwyższych detalach odpala. I stało się!

A i tak, ja też doszłam do wniosku, że lepiej zainwestować w konsolę. Marzy mi się PS4, Wiedźmin 3 i Elder Scrolls Online.
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia piątek, 13 lutego 2015, 03:37 napisał

Szczerze pisząc, coraz mocniej zastanawiam się, czy nie zdradzić swoich genów "Glorious PC Gaming Master Race" i zainwestować w jakąś konsolę. Tym bardziej, że inne exclusivy bardzo kuszą.


Szczerze to też przeszła mi taka myśl przez głowę, ale po chwili zrobiło mi się głupio i kupiłem GTXa 970, mam nadzieję że do wysokich w FHd wystarczy.
"Glorious PC Gaming Master Race" ponad wszystko
Odpowiedz
Ale suchar. Jak ten komiks z Geraltem, którego coś "łupie w stawie".
Odpowiedz
Światełko w tunelu dla tych, co nie mają tak wykoksanych sprzętów, jak to chcą podane wymagania

Procesor Intel i7 2 GHz z turbo do 3,1 GHz (dwurdzeniowy, a jak wcześniej pisałam - potrzebny 4-rdzeniowy, a przynajmniej tak mi się o oczy obiło)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 840 M (a pamiętam, jak mi ktoś klarował, że musi być GTX w nazwie )
RAM: 8 GB

I chodzi, bardzo ładnie zresztą; nie powiem, że na najniższych, bo domyślne ustawienia są w tym względzie zróżnicowane - trochę niskich, trochę średnich, trochę wysokich. Przycinać nie przycina, tyle co na początku zaliczało jakieś zwieszki przy filmikach, teraz już wszystko gładko :3
Odpowiedz
Na szczęście na dniach, zupełnie przypadkowo , będę mieć nowego kompa i w końcu zagram sobie w to cudo.

Odpowiedz
Działa! Ustawiłem wszystko na najniższe i wyłączyłem wszystkie postprocesy - hula jak szalone. W prawdzie na średnich też się da grać, ale czuć jakieś takie slowmotion. O dziwo najgorzej na rozmowach się zachowuje :O
Odpowiedz
Poszedł! Może nie na ultra, ale nie jest źle.

[Dodano po 22 minutach]

A jak nie chodzi zawsze pozostaje jeszcze to rozwiązanie:

Odpowiedz
← Wiedźmin

"Pójdzie czy nie pójdzie" - czyli odświeżamy nasze sprzęty przed W3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...