Wasze oczekiwania względem Pillars of Eternity? :)

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mikeal dnia piątek, 13 lutego 2015, 09:54 napisał

Ja czekałem jak rolnik na dopłatę z Unii, ale to co ostatnio przeczytałem trochę stemperowało mój temperament.

http://grimuar.pl/pil...ersji-finalnej
http://grimuar.pl/pil...paczonej-matce

Jeżeli komuś nie chcę się czytac to streszczam. Mieliśmy zakraśc się do umysłów dwóch towarzyszy Zrozpaczonej Matki i Niezłomnego i tam przechodząc przez labirynt wspomnień oraz podejmując odpowiednie interakcje z otoczeniem poznać ich przeszłośc. Dawne czyny kompanów miały być tak okropne,że mogły odwrócić nasz sposób myślenia o nich o 180 stopni. Problem w tym, że Obsiadian przestraszył się kontrowersji jakie mogły z tych treści wyniknąć(sam Chris przyznał, że są to tematy ciężkie i rzadko poruszane) i wycięli ich w forme jaką on sobie wyobrażał(serio?! Niedawno wydali Kijek Prawdy, czego się teraz boją?) . Czyżby pierwsze pole popisu dla moderów?
Szkoda mi tego wyciętego materiału z kilku powodów: brzmiało to bardzo Tormentowsko, napisał to Chris Avellone i od Obsidianu po KOTOR 2 albo Masce Zdrajcy oczekuję czegoś głębszego.

A co do postaci to po długim przeglądaniu przedpremierowych materiałów stworzę Szyfranata Boskiego Śmierci.


To jeszcze są jakieś podklasy dla Szyfranta? O. I rzeczywiście informacje ciekawe, tym bardziej, że ja akurat od "Pillars of Eternity" oczekiwałem jedynie zwykłej, przyjemnej historii fantasy, a tu coś takiego mrocznego mieli nam sprawić... No szkoda, że nie zrealizują tego

I również witam Serpeesa
Odpowiedz
Chociaż cholera, to bym się przydało, żeby śmigało na dobrej jakości,a nie minimum

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Co za malkontent. Na ustawieniach Ultra wciąż pójdzie nawet na Twoim tosterze. xD Jestem na 99,9 % przekonany.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ja w Wieśka 2 grałem na minimalnych w najniższej rozdzielczości i płynność gry była akceptowalna Jak dla mnie, dopóki gra jakoś chodzi (tj. można grać), to nie ma, co narzekać. Graficzne fajerwerki nie są najważniejsze. Ale rzeczywiście - włączenie "Pillars of Eternity" na ultra nie powinno być dużym problemem
Odpowiedz
krzyslewy

Widać że nie grałeś w NWN 2, bo tam towarzysze są 100 razy ciekawsi od DA

Czego oczekuje?

Ciekawych zadań pobocznych.
Ciekawego wątku głównego, w którym od początku gry nie będziemy wiedzieć jak dalej się gra potoczy (hi DA)
Aby walk było w sam raz do dialogów.
Ciekawych towarzyszy z historią, i przede wszystkim żeby każdy towarzysz miał coś do powiedzenia, w przeciwieństwie do bg 1 ;o


Zresztą gry obsidian nigdy mnie nie zawiodły, NWN 2 + Maska Zdrajcy i Kotor 2 były bardzo dobre dla mnie


Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Mikeal dnia piątek, 13 lutego 2015, 09:54 napisał

Ja czekałem jak rolnik na dopłatę z Unii, ale to co ostatnio przeczytałem trochę stemperowało mój temperament.

http://grimuar.pl/pil...ersji-finalnej
http://grimuar.pl/pil...paczonej-matce

Jeżeli komuś nie chcę się czytac to streszczam. Mieliśmy zakraśc się do umysłów dwóch towarzyszy Zrozpaczonej Matki i Niezłomnego i tam przechodząc przez labirynt wspomnień oraz podejmując odpowiednie interakcje z otoczeniem poznać ich przeszłośc. Dawne czyny kompanów miały być tak okropne,że mogły odwrócić nasz sposób myślenia o nich o 180 stopni. Problem w tym, że Obsiadian przestraszył się kontrowersji jakie mogły z tych treści wyniknąć(sam Chris przyznał, że są to tematy ciężkie i rzadko poruszane) i wycięli ich w forme jaką on sobie wyobrażał(serio?! Niedawno wydali Kijek Prawdy, czego się teraz boją?) . Czyżby pierwsze pole popisu dla moderów?
Szkoda mi tego wyciętego materiału z kilku powodów: brzmiało to bardzo Tormentowsko, napisał to Chris Avellone i od Obsidianu po KOTOR 2 albo Masce Zdrajcy oczekuję czegoś głębszego.

A co do postaci to po długim przeglądaniu przedpremierowych materiałów stworzę Szyfranata Boskiego Śmierci.



W sumie szkoda że to wycięli, bo Maska Zdrajcy miała dla mnie boski, mroczny klimat + ciekawa fabuła i chciałbym żeby kiedyś obsidian zrobił c-rpg w takim klimacie.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik dunio1 dnia piątek, 13 lutego 2015, 15:44 napisał

Widać że nie grałeś w NWN 2, bo tam towarzysze są 100 razy ciekawsi od DA


Grałem. Towarzysze interesujący, ale relacje z nimi nie są zbyt bardzo rozbudowane - nie tak jak w "DA". Pod względem różnorodności rzeczywiście rządzą, to muszę przyznać, jednak rozmowy w grze BioWare były jednak bardziej rozbudowane i atrakcyjniejsze moim zdaniem.

SPOILER
Plus jednak dla NwN2 za motyw zdrady części kompanów pod koniec przygody.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia piątek, 13 lutego 2015, 15:51 napisał

jednak rozmowy w grze BioWare były jednak bardziej rozbudowane i atrakcyjniejsze moim zdaniem.



Tzn? ;d Chodzi ci o romanse? xD Bo ja jakoś nie widziałem różnicy ;d Chociaż fakt, w Masce Zdrajcy było to lepiej zrobione, niż w 2 org Co, jak co, charakter towarzyszy był taki nijaki w DA, jedyne ciekawe postacie to morrigan, no i oghren jeszcze ujdzie ;p

EDIT: @DOWN

Jako że PoE i NWN 2 robiła ta sama firma, to będziesz musiał pogodzić się z tym
Odpowiedz
Romanse i w ogóle rozmowy - jak zagadasz do postaci to masz kilka opcji, co powiedzieć i przed dłuuugi, długi czas nie pojawia się żadna opcja więcej. Nie to, co w "DA". Tam relacje nie stoją w miejscu.
Odpowiedz

Cytat

Nie to, co w "DA". Tam relacje nie stoją w miejscu.


Hahhahaha - chyba nie w Inkwizycji. Nowe wątki dopiero po kolejnym wykonanym queście głównym. - Grasz jak Wolvi, czyli robisz wszystkie wątki poboczne = przez pół gry drużyna właściwie nie ma Ci nic do powiedzenia <3
Odpowiedz
Zgadzam się z Wolvim w 110%, często taki system popadał w komizm. W pewnym momencie dochodziłem do wniosku, że trzeba ruszyć w końcu ten wątek główny, bo moja postać robiła się przepotężna i jej poziom wpływów był legendarny, a towarzysze zwracali się do mnie jak do pierwszego lepszego lapsa, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie Także czułem, że tracę olbrzymią ilość pobocznych dialogów.

Z drugiej strony, chyba nie da się stworzyć systemu relacji, który zadowoliłby wszystkich i przeszedł ponad tym problemem? Trzeba w jakimś stopniu poszatkować te rozmowy z przyjaciółmi, aby z klasą rozdzielić treść, która w końcu jest ograniczona.
Odpowiedz
Mi tam wystarczyłyby relacje, jak w baldurze 2/NWN 2/Maska Zdrajcy
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tokar dnia niedziela, 15 lutego 2015, 13:26 napisał

Z drugiej strony, chyba nie da się stworzyć systemu relacji, który zadowoliłby wszystkich i przeszedł ponad tym problemem? Trzeba w jakimś stopniu poszatkować te rozmowy z przyjaciółmi, aby z klasą rozdzielić treść, która w końcu jest ograniczona.


Otóż to - wszystkim nigdy nie dogodzisz.
Nie pamiętam, jak to było w dwójce, ale w pierwszym NwN to jak układa się relacja z towarzyszami i czego się od nich dowiesz zależy też od Twoich umiejętności i ich rozwinięcia. I to było dobre.
Dla mnie wadą były dwie rzeczy, ale obie chyba nie do rozwiązania. Nie dało się tak poprowadzić rozmowy, aby dany towarzysz się od nas odpi... choćbyśmy nie wiadomo jak i co dogadywali. Po prostu musi być, choć nas "nie lubi". A druga to to, że rasa nie miała żadnego wpływu na znajomości poza jałowym "ho ho ho, dawno nie widziałem krasnoluda, masz może browar?" Pamiętam jak grając drowem w NwN2 rozbawił mnie tekst tej elfki druidki na przywitanie, że... zna mroczne elfy dobrze... i na tym koniec - przejście do normalnej rozmowy - czyli znam dobrze, a teraz się poznajemy. Sztuczne.

Są jakieś informacje, jak to będzie wyglądało jak będziemy przechodzić kampanię na singlu? Będzie wtedy komputer jako MG?
Gott mit uns
Odpowiedz
Do premiery już niewiele czasu i sporo o PoE wiadomo, to co widać już teraz to ładnie dopracowana grafika, która mocno wzoruje się na dawnych grach na silniku Infinity, podobny system walki i rozbudowany system tworzenia postaci, to uważam że mamy już zagwarantowane. Zagadką pozostaje fabuła, od której oczekuję wysokiego poziomu oraz trzymanie się konwencji znanej choćby z BG czy IWD, grupa śmiałków przemierzająca świat w jakimś wyższym celu. Co do samych misji oczekuję pójścia w jakość a nie ilość, to był duży atut choćby BG2, misje poboczne z reguły prezentowały historię i problemy napotykane w danej lokacji, co nadawało tego klimatu, zamiast kolejnej misji była kolejna przygoda, którą możnaby traktować jako oddzielne opowiadanie. Liczę też na wysoki poziom trudności, to co w BG i IWD było normą to kilkukrotne powtarzanie co trudniejszych walk, stosowanie różnych taktyk itp, to mnie zawsze nakręcało do dalszego grania.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Serpees dnia niedziela, 15 lutego 2015, 18:25 napisał

Są jakieś informacje, jak to będzie wyglądało jak będziemy przechodzić kampanię na singlu? Będzie wtedy komputer jako MG?


A niby kto? Gracz? -_- Dajcie sobie już siana z tymi MG-ami ; p To jest gra single, a nie jakaś papierówka
Odpowiedz

Cytat

o jeszcze są jakieś podklasy dla Szyfranta?


Nie to jedna z ras dostępnych w grze( a dokładniej ten wesoły pan w moim avatarze) :-)
Odpowiedz
Hmm, wleciało na listę, jak będzie jakaś przecena na Steamie to kupię .
Duże oczekiwania psują zabawę, gdy gra ich nie spełnia, a mimo tego możnaby się przy niej dobrze bawić, gdyby nie to, że podczas rozgrywki wszystko wypominamy, a nieszczęsne pikselki nic nie powiedzą .
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
A propo... Mój procek to AMD Turion™ II P520 Dual-Core Processor 2.30 GHz. A karta graficzna - ATI Mobility Radeon HD 4300/4500 Series.

Pójdzie na tym cudzie techniki?

[Dodano po 17 minutach]

Bo ja nie rozumiem się na tych literkach przy procesorach i kartach grafiki . Powinno być tak jak z ramem - oni piszą 2, ty masz 3 i od razu wiadomo

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Moim zdaniem wciąż pójdzie. ;p Ale żeby nie robić Ci zbędnych nadziei, wejdź tutaj:

http://www.systemrequ...ementslab.com/

Wybierz Pillars of Eternity i wystartuj skan, dowiesz się na 100%. Daj znać!
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ale fajna rzecz, dzięki Matt . Popróbuję, bo muszę Javę ściągnąć

[Dodano po 5 minutach]

Dziwne? Napisało mi, że spełniam wszystko, poza ramem, bo miniamlnie jest 4 GB? Ja mam trzy i czytałem, że minimalnie jest dwa?

Zły? Być może
Dobry? A czemu?
Nie tak wiele znów pychy we mnie
Dajcie żyć po swojemu, grzesznemu, a i świętym żyć będzie przyjemniej!


Odpowiedz
Być może mają tam jakieś inne dane, bo też czytałem, że 2 gb jest wymagane. x) Nie przejmowałbym się - PÓJDZIE!
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
← Pillars of Eternity

Wasze oczekiwania względem Pillars of Eternity? :) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...