[Harry Angel] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu "Harry Angel"!

Kiedy pomyślę o moich ulubionych filmach, jako jeden spośród nich wizualizuje mi się w wyobraźni "Harry Angel". Bez wątpienia jest to produkcja, którą widziałem przynajmniej kilkanaście razy w życiu. Do dzisiaj mnie nie znudziła i za każdym razem znajduję nowe, interesujące elementy oraz niezbadane jeszcze przeze mnie ścieżki interpretacji licznych występujących na ekranie symboli. Choć fabularnie nie jest to może nie wiadomo jaki majstersztyk, klimatem i poziomem aktorstwa bije na głowę wiele współczesnych obrazów kinowych. Czerpiąc ze spuścizny pozostawionej przez gatunek filmu noir, oczarowuje i zamyka widza w kameralnym świecie, niezależnie od ilości osób siedzących dookoła.... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Mnie "Harry Angel" zawiódł. Zawsze nastawiam się, oglądając film, na ciekawą historię, a tu mnie zupełnie ona nie ruszyła. Nie wspominając już o tym, że zakończenie wrażenia nie robi, i gdyby nie spoglądanie na ekran jednym okiem z jednoczesnym wyczekiwaniem jakiegoś punktu zapalnego dla fabuły, to pewnie mógłbym koniec przewidzieć. Wykorzystany motyw akurat jest dość powszechny. Klimat noir widziałbym inaczej, tutaj trochę sztuczny mi się wydawał. Jeśli chodzi o postać Szatana, nikt nie przebije Al Pacino z "Adwokata diabła". Robert De Niro wypada nieźle, ale bez zachwytów jak dla mnie.

Moja ocena: 5,5/10
Odpowiedz
Mam podobne wrażenia do krzysia. Kumpel zachęcał nas do obejrzenia tego filmu, mówił, że to jeden z najlepszych, jakie widział w życiu i pewnie w ten sposób sprawił, że się zwyczajnie na tej produkcji zawiodłem. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Jest pod każdym względem niezwykły, klimat, gra aktorów, muzyka. I ta winda do piekła...
Odpowiedz
← Artykuły

[Harry Angel] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...