[Film] Pingwiny z Madagaskaru

SPOILER


Jestem wielkim fanem serialowych "Pingwinów z Madagaskaru", dlatego musiałem jak najszybciej obejrzeć film. Świeżo po seansie z angielskim dubbingiem (i polskimi napisami), oceniam produkcję dość pozytywnie. Co mi się podobało:

+ Humor kilka razy zadziałał, było śmiesznie, choć głównie zasługa tkwi w zabawnych sytuacjach niż dialogach
+ Nowe postacie całkiem w porządku, konflikt między drużyną Wiatru Północy a ekipą Skippera prezentował się nader interesująco
+ Głos Benedicta Cumberbatcha (pewnie niektórzy pamiętają go jako Smauga oraz Sherlocka). Brytyjski akcent Tajnego wspaniale kontrastował z amerykańskimi Pingwinami
+ John Malkovich jako Dave, gdyby nie on, przeciwnik Pingwinów byłby bardziej jednowymiarowy i jego obecność na ekranie irytowałaby, a tak może się podobać
+ Całość wygląda olśniewająco i charakteryzuje się szybką akcją biegnącą przez bogate w szczegóły miejscówki (Rio De Janeiro, Szanghaj, Antarktyda)
+ Czuć szpiegowsko-sensacyjny klimacik
+ Wciąż dużo nawiązań do popkultury. Przykład:
SPOILER
Kevin, bake on!

+ Świetna muzyka, szczególnie dobrze brzmiała przy scenach akcji
SPOILER
Tytułowy utwór:

+ Pingwiny!!!

Jeśli chodzi o minusy:

- Mało króla Juliana, pojawia się na kilka sekund w scenie po napisach. Moim zdaniem z jego udziałem film byłby barwniejszy i miałby więcej komicznych sytuacji, chociaż w sumie to też nie jest takie pewne (patrz: minus poniżej)
SPOILER
Nie do końca prawda, bo film mi się podobał, ale i tak wrzucam:

- Film nawiązuje do "Madagaskarów", a nie do serialu "Pingwiny z Madagaskaru". I tu nawet nie chodzi o to, żeby pojawiały się postacie z serialu (chociaż jedna scena aż się prosi o udział Oficera X!), tylko żeby charaktery Pingwinów się zgadzały (w sumie to nawet nie pamiętam jak bardzo zgadzają się z "Madagaskarami", bo po trzeciej części zdążyłem znienawidzić tą serię). A tu Skipper dokonuje głupich decyzji i zachowuje się nie jak dowódca oddziału, tylko jak ojciec. Szeregowy nagle jest niedoceniany, podczas gdy w serialu to on "na ochotnika" wykonywał najbardziej niebezpieczne zadania. Kowalski nie tworzy nowych wynalazków i nie rzuca inteligentnymi tekstami, a Rico jest bardzo... zrównoważony psychicznie, kiedy powinien być szalonym sadystą z wiecznym "kaboom!" na ustach. Zmasakrowali te charaktery i boję się pomyśleć, co by zrobili Julianowi. Poniekąd to dlatego, gdyż w filmie - o ile dobrze pamiętam - charaktery Pingwinów nie były zbyt rozbudowane (bo były drugoplanowymi postaciami), ale sądzę, że pod tym względem spokojnie mogli się wzorować na lepszym serialu
- Za dużo Szeregowego, który musi się wykazać, więc jest najgłówniejszym bohaterem całej historii. Jakiegoś wielkiego przesytu nie ma, lecz kilka scen z jego udziałem okazało się być zbyt ckliwych, dlatego ograniczenie go wyszłoby na dobre

Tak czy siak, daję 8,5/10, ale rozumiem wszelkie narzekania na to, co twórcy zrobili z Pingwinami.
Odpowiedz
filmu jeszcze nie widziałem, ale z pewnością go obejrzę z polskim dubbingiem.
Z tego co napisałeś nie wygląda to zbyt różowo,a może właśnie zbyt różowo przez wysunięcie szeregowego na pierwszy plan.
Co do postaci Króla Juliana. Chętnie wręczyłbym nagrodę jego pomysłodawcy. Swoją drogą ciekawe czy był to rysownik czy copywriter (scenarzysta. No i zdecydowanie filmowe pingwiny powinny być bardziej podobne do tych serialowych.
Odpowiedz
Ja mam nadzieję, że po takim niewypale finansowym (bo 320 milionów to nie jest wielki zysk w porównaniu do 750 milionowego dochodu z trzeciego "Madagaskaru"), powrócą do kontynuowania serialu. Wciąż można napisać kolejne odcinki z równie fantastycznymi pomysłami i byłaby to chyba lepsza decyzja od kontynuowania filmu.

Myślę, że brak Juliana poniekąd jest spowodowany tworzeniem serialu o nim. Wiesz, nie chcą nasycić widzów jego postacią, bo ludzie nie będą oglądali go na Nickelodeon. Jeśli chodzi o polski dubbing - zamierzam zobaczyć Pingwiny w tej wersji, ale szczerze mówiąc, wątpię, aby pobiły oryginał. Nie wyobrażam sobie braku Benedicta... Z drugiej strony serial oglądam tylko z polskim dubbingiem i z kolej tutaj nie potrafię wyobrazić sobie oglądania go w oryginale
Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[Film] Pingwiny z Madagaskaru - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...